INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Un român a intrat în locul lui Rivaldinho și a punctat decisiv

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 martie 2018 19:11

Levski Sofia a remizat pe teren propriu cu Etar, scor 1-1, în etapa a 25-a din prima ligă bulgară.

Sergiu Buș a intrat pe teren în minutul 58 în locul lui Rivaldinho și a marcat unicul gol al lui Levski, în minutul 72. Nascimento, celălalt jucător ajuns în Bulgaria alături de fiul lui Rivaldo, a fost integralist. Românul a înscris din 5 metri, după ce în prima fază a trimis balonul în portar.

Buș, venit de la Astra în vara anului trecut, a ajuns la 6 goluri înscrise în campionatul Bulgariei. Lider în clasamentul golgeterilor e Karanga, fotbalistul lui CSKA Sofia, cu 22 de goluri, urmat de Claudiu Keșeru, cu 14 reușite.

Levski ocupă locul 3, cu 50 de puncte, la 13 lungimi de liderul Ludogoreț și la 10 puncte în spatele lui CSKA Sofia. Etar e penultima în Bulgaria, cu 21 de puncte.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”