INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Unul cu golul, celălalt cu ratările! Cosmin Matei și Bogdan Stancu, victorie în deplasare cu Kayserispor

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 noiembrie 2016 18:50

Genclerbirligi a câștigat partida din deplasare cu Kayserispor, scor 2-0. În acest joc Bogdan Stancu a fost titular, în timp ce Cosmin Matei a intrat pe parcurs.

Primul a fost însă doar cu ratările, irosind cel puțin două ocazii uriașe de a înscrie.

Intrat pe teren în minutul 73, Cosmin Matei a deschis scorul 3 minute mai târziu.

Gurler a făcut 2-0 în minutul 80 și a adus cele 3 puncte echipei sale.

Gencler este la primul succes după o pauză de 5 etape. A urcat pe locul 8, cu 14 puncte. Kayserispor este abia pe 17, cu doar 9 puncte.