INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SETUBAL - FC PORTO

VIDEO Veşti bune pentru Piţurcă! Săpunaru a jucat primul meci după aproape patru luni :O

Săpunaru are toate motivele să fie bucuros: a jucat prima partidă după o pauză de 145 de zile. Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 20 februarie 2012 00:00 / Actualizat luni, 20 februarie 2012 14:22

Fundaşul echipei naţionale a României, Cristian Săpunaru, a fost integralist în partida pe care FC Porto a cîştigat-o, scor 1-3, la Setubal, cu Vitoria

Meciul de aseară a fost primul pe care fostul rapidist l-a jucat după o pauză de 3 luni şi 3 săptămîni! Săpunaru jucase ultima oară pentru Porto în luna octombrie a anului trecut, la un 3-0 cu Pacos Ferreira.

Cristian Săpunaru a jucat pe parcursul întregii partide, încasînd un cartonaş galben în minutul 69.

Pe 5 februarie, Săpunaru a fost convocat pentru prima oară după trei luni. În acest sezon, apărătorul a jucat doar şase meciuri în campionat, marcînd două goluri.

FC Porto a învins-o pe Vitoria Setubal cu scorul de 1-3, graţie golurilor marcate de Janko, Fernando şi Varela. Pentru gazde a punctat Meyong Ze.