INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Victorie pentru Marius Șumudică în Arabia! Vedeta Boussoufa, la primul gol pentru Al Shabab

Al Shabab // FOTO: Twitter

Articol de GSP - Publicat joi, 07 martie 2019 22:09

Al Shabab, echipa lui Marius Șumudică, a câștigat meciul cu Al-Faysaly, 2-1, disputat pe teren propriu.

Al Shabab a deschis scorul în minutul 14, prin atacantul Bubacarr Trawally „Steve”. În minutul 75, vedeta marocană Moubarak Boussoufa a majorat scorul, marcând pentru prima dată la echipa lui Șumudică.

Finalul a fost unul strâns, după ce în minutul Al-Faysaly a redus din diferență prin golul din penalty, marcat de Luisinho.

A revenit Constantin Budescu

În minutul 82, Șumudică l-a introdus pe mijlocașul român Constantin Budescu, 30 de ani. Acesta a revenit pe teren după o pauză de o lună, ultimul meci jucat fiind pe 9 februarie. În minutul 86, Budescu a primit cartonașul galben.

Fundașul Valerică Găman a fost integralist.

După 23 de meciuri, Al Shabab este pe locul 3 în Arabia Saudită, cu 42 de puncte, la 6 de locul 2, Al Nasr.