INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO "Zlatan" Kapetanos » Grecul a adus victoria pentru echipa lui Răzvan Lucescu!

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 08 martie 2015 20:26

Skoda Xanthi continuă parcursul excelent, fiind nevîninsă de 13 meciuri consecutive.

După victoria de la jumătatea săptămînii din Cupa Greciei, 3-0, Skoda Xanthi a învins din nou pe OFI Creta, scor 1-0, în prima ligă din Grecia.

După ce la pauză scorul a fost egal, Răzvan Lucescu a avut inspiraţia de a-l introduce pe Pantelis Kapetanos. Atacantul grec a marcat golul victoriei în minutul 65, la 13 minute după intrarea pe teren. Fostul jucător al Stelei şi al celor de la CFR Cluj a înscris cu călcîiul, din marginea careului de şase metri.

După 26 de etape, Xanthi este pe locul şase în Grecia, cu 40 de puncte acumulate, iar în etapa viitoare va juca împotriva liderului Olympiakos.