STRANIERI  ·  WYCOMBE - READING

WYCOMBE - READING // George Pușcaș a înscris pentru Reading! Românul, la primul gol pentru noua echipă

George Pușcaș a înscris în meciul cu Wycombe // Sursă foto: Instagram Reading

Marti, 13 August

George Pușcaș, abia transferat la Reading, a reușit aseară primul gol pentru gruparea engleză, la chiar primul său meci ca titular.

Românul a înscris în meciul din Cupa Ligii disputat în deplasare cu echipa din Liga a 3-a Wycombe, câștigat de echipa sa în urma loviturilor de departajare (1-1, 4-2 d.pen)

Pușcaș, piesă de bază la primele două naționale ale României, a înscris în minutul 64, egalând la unu după ce gazdele de la Wycombe deschiseseră scorul în prima repriză, prin Lucas Boye.

După 1-1 în timpul regulamentar, partida a ajuns la penalty-uri, unde Pușcaș a transformat și a înscris primul pentru Reading.

Pușcaș a debutat pentru Reading sâmbăta trecută, când echipa sa a pierdut în deplasare cu Hull City, 1-2, într-un meci din Championship.

Vezi și:

INTERVIU EXCLUSIV // VIDEO Laurențiu Brănescu, interviu-manifest din Scoția: „Lăsați tinerii să plece din Liga 1!” + „Mă uit la Steaua și Dinamo și mă minunez”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

O IT-istă din Cluj a distrus mașinile vecinilor! Motivul uluitor: 'Le cumpăr altele, numai să...'