INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANGLIA

Zi mare pentru Florin Gardoş! Stoperul este titular la Southampton contra lui Arsenal pe Emirates

Articol de GSP - Publicat marti, 23 septembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 23 septembrie 2014 21:36

Fostul fundaş al Stelei, Florin Gardoş, este anunţat titular la Southampton în meciul din Cupa Ligii Angliei de pe Emirates, cu Arsenal.

Stoperul a mai fost trimis de Ronald Koeman de două ori pe teren, însă niciodată din primul minut.

Gardoş a mai prins minute în partidele cu Swansea şi Newcastle. În primul meci a jucat cîteva minute, iar contra galezilor o repriză.

Acest meci vine perfect pentru Florin, care a fost inclus pe lista stranierilor anunţată de Victor Piţurcă pentru meciurile cu Ungaria şi Finlanda.

Comentarii (14)
madskills
madskills  •  24 Septembrie 2014, 10:20
Postat de forumeer pe 24 Septembrie 2014, 03:10

Oricum, tu mai bine scrie ceva de Gardos si Chiriches cum nu joaca (culmea: chiar joaca in ultimele meciuri!) sau de vreun alt ex-stelist de prin strainatate, atata stii, atata faci. Ceva de Bogdan Stancu n-ai? Sau da prea multe goluri si astepti sa-si termine seria de goluri (2g/3m)? Cum zici tu: mai invata fotbal, tocmai ti-am predat o frumoasa lectie.

frate si eu sunt stelist dar daca si Gardos "joaca" asa bine cum o face Chiriches, mai bine sa stea pe banca. Saracul Vlad a fost de departe cel mai slab om al echipei in ultimul meci. Nu lasa subiectivismul sa-ti intunece judecata. Toti ii vrem in forma maxima, pentru nationala mai ales. Dar arata-mi un singur jucator din afara care s-a impus in ultimii ani.

inginera
inginera  •  24 Septembrie 2014, 03:36
Postat de criticul1989 pe 24 Septembrie 2014, 01:09

toti de la southampton sunt titulari ? =)))) va faceti de ras prin astfel de comentarii stupide; bineinteles, alternativa ar fi sa mai invatati fotbal; gardos e rezerva, targett e rezerva, wanyama rezerva, mane rezerva ! 4 din 6 (nu punem portarul la socoteala) au fost rezerve ! titularii lipsa au fost: yoshida, bertrand, ward si long ! in general echipele mediocre ale angliei folosesc in cupa o parte din rezerve si o parte din titulari; doar colosii angliei joaca in primele faze ale competitiei cu o echipa din rezerve aproape in totalitate; cateodata e mai bine sa dormiti decat sa vb...

De asta aveti parte numai de sarlatani...prea de khakhat sunteti multi dintre rapidisti...