Alte știri din fotbal
Gestul de la conferința României l-a enervat la culme: „Aveau avion de prins? Dacă ajungeam la lovituri de departajare îl mai prindeau?”
0
Gigi Becali nu s-a abținut și a intrat în direct după Turcia - România: „Pe Hagi n-o să-l vedeți NICIODATĂ jucând cu ei doi”
0
„Ce ne-am speriat așa?!” » Dorinel Munteanu n-a iertat pe nimeni: „Patru schimbări ar fi trebuit făcute la pauză! Poate Hagi aduce mai multă îndrăzneală”
0
Vincenzo Montella s-a răstit la un jurnalist român: „Dacă faceți o greșeală într-un articol, dumneavoastră vă dați demisia?!”
0
Știri din fotbal internațional
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » Slovacia - Kosovo, meciul care ne interesează cel mai mult
2
Naționala clasată pe locul 204 în lume a obținut prima victorie după 532 de zile!
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Dosarele X, varianta cu șină: primăria lui Robert Negoiță a trimis ...
Libertatea
Cei din Gaza NU sunt cetățeni israelieni, ei sunt cetățeni ai Autorității Palestiniene cu capitala la Ramallah. Hamas-ul a arestat/căsăpit de mult toți membrii Fatah din Gaza din care cauza exista un conflict mocnit si intre Fatah si hamas, etc. acolo nimic nu e simplu. Plus ca blocada făcută de israelieni nu cuprinde toata Gaza, care are si un punct de frontiera cu Egiptul - care si ei au ridicat un zid de securitate pe granița cu Gaza ... dupa cum spuneam, nimic nu e simplu acolo.
Cica au murit 1000 de oameni!Oare locuitorii din „fâșia Gaza”nu sunt tot oameni?!Vestitul Mosad mai mult ca sigur ca avea adresele fiecarui membru al „milițiilor”palestiniene și se pune intrebarea:De ce sunt pedepsiți TOȚI locuitorii „fâșiei”Gaza-barbați,femei,copii?!Aseara pe România TV-la emisiunea lui Ciutacu-(el insuși autodeclarat ca fiind de etnie evreu)-se putea vedea razbunarea lui Beniamin Netanyahu-care a declarat ca bombardamentele nu vor mai fi anunțate dinainte, ca pâna acum!Se putea vedea cum erau dinamitate sistematic blocuri de locuințe din Gaza,care se prabușeau prin implozie, in nori de fum și praf!Oare erau oameni in ele?!
Da' nu e nimeni mai interesat de fotbal decat de tragediile de acolo, lumea e suparata ca se amana meciurile in contextul celor intamplate. Adica lumea ar fi preferat, cred eu pe bun motiv, sa nu izbucneasca niciun conflict si sa ne vedem de fotbal. In rest, nu cred ca contesta nimeni faptul ca Israelul nu poate desfasura meciuri in timpul razboiului. Acum, sigur ca dpdv politic, pot veni intrebari. Sigur ca se poate discuta si excluderea Israelului din competiile sportive, avand un precedent cu Rusia. Sigur, toti vor spune ca Israelul nu e stat agresor, invadator. Nu, totul se intampla in interiorul statului propriu. Deci nu ii vad nefiind vinovati. A, ok, e o alta conducere politica care practic le-a atentat cetatenii. Ce au facut, au contraatacat. Pe cine? Pe civilii cetateni, practic, ai aceluiasi stat? Eu asta nu imi pot explica, cum te poti razbuna la randul tau pe alti civili? Ceea ce face Israelul, din punctul meu de vedere e absolut oribil. Raspund cu aceeasi moneda. Si nu cred ca asta va potoli conflictul, pentru ca ar fi singura explicatie, ok, da, vor fi victime civile, dar am incheiat conflictul si stim ca ii protejam pe ai nostri, din afara ariei mult disputate. Dar conflictul ala exista de zeci de ani, nu rezolva absolut nimic.
Edy deja a pregatit echipa pentru un egal cu Belarus ...si pe teritoriul statului Israel nu mai cad bombe ...nu mai sunt luptatori hamas ...armata evreiasca a preluat controlul ...
De ce a trebuit sa se roage pe teren? In vestiar, sau intr-un loc mai retras, nu se putea?
Corect! Ai nostri se bucura cand altii patesc ceva,cum a fost cu accidentarea lui Solomon. in loc sa fie ambitionati pe ce va trebui sa facem noi. Ne bucuram ca vom juca cu Belarus la Budapesta cu Belarus fara spectatori. Cu asemenea ganduri e posibil sa nu ii batem pe ei si nici pe Andorra cand si noi jucam fara spectatori avand in vedere ca nu prea am castigat doua meciuri la rand in decurs de doua zile.Israel avand in vedere situatia vor fi si mai ambitionati oriunde ar juca.Suntem in mare pericol sa pierdem calificarea din cea mai slaba grupa posibila.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.