Alte știri din fotbal
Vaișcovici, verdict în transferul „George Pușcaș la Dinamo”: „Mi-e teamă de un singur lucru”
0
Primul club care salută ideea cu 12 echipe în Superliga, lansată de Gino Iorgulescu: „Are viață, bravo! Interesant, un sâmbure de adevăr”
0
Farul și-a lansat programul de socios, Gică Popescu a dat detalii din spatele ușilor închise: „E pe biroul domnului Bolojan!”
0
„George Pușcaș, la un pas de Dinamo” » Expertul italian în mercato a făcut anunțul de ultimă oră!
4
Știri din fotbal internațional
Antrenorul celor de la AEK, despre triumful la ultima fază: „Victorie corectă”
0
Fostul antrenor al lui Rotaru, mai dur ca niciodată: „Ăla blochează un gol ca și făcut, iar noi le dăm cadou un penalty!”
0
Pus pe liber de Universitatea Craiova, după calificarea ratată dramatic! Și-a semnat sentința în dezastrul de la Atena
0
Gică Craioveanu: „Singura echipă căreia putea să i se întâmple asta este Craiova”. Ce are de reproșat
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Prezentatoarea TV și-a sărbătorit ziua de naștere într-o ținută extrem de provocatoare: „Un zece curat”
2
„Bombardiera Blondă” a incendiat rețelele sociale, la revenire: „Am sâni uriași și intenționez să-i arăt!”
1
Fosta finalistă de la Wimbledon le-a făcut o surpriză fanilor, într-o ținută provocatoare: „Crăciunul a venit mai devreme!”
7
Lux! Cu ce își ocupă timpul Cristina Neagu după retragere: „Te-ai mutat acolo?”
8
Proiectul ultra-secret din China care ar putea schimba echilibrul puterii ...
Libertatea
Motivele pentru care unor bărbați nu le crește barba. 5 factori care ...
Adevărul
„Antrenorul Anului” Cristian Chivu are un 2025 trepidant la Inter: „Sunt ca ...
GSP SPECIAL
Un document oficial de la Moscova justifică o posibilă invazie a Rusiei în ...
Libertatea
Atunci să scoatem toți banii publici din sport ! Să desfințăm echipele ce primesc bani de la primării sau cel puțin să le tăiem finanțarea Asta in fotbal ?.sau să discutăm si de Popovici,CSM București sau Dinamo la handbal ?? Cert este că vă este frică de Gigi ! Vreți să fiți corecți ? Verificați cât de legală este FRF vum echipe nou înființate au ajuns in liga 1 sau a 2 din primul an ! Mai lasă măi Buzarine tu Steaua in pace ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Eu vad putin altfel situatia asta. Dupa ce s-a stabilit noul Guvern, foamea uriasa de bani a Statului se va vedea in absolut toate domeniile, asadar inclusiv in sport. Daca vor putea accede in Liga intai, anumite echipe, hai sa le spunem "controlate de Stat" vor aduce mult mai multi bani din publicitate, bilete vandute, pariuri, vanzari de jucatori si, cine stie? - poate din Cupe Europene! Pai asta nu-i afacere? Ba da, si una importanta care mai "astupa" din gaurile facute dupa acest nefericit an jumate de alegeri politice si toti banii "investiti" in acesti privati care conduc temporar domeniul public, numiti politicieni.
Sunt conducătorii tarii si sunt plini de bani
Si asta inseamna ca e bine!? Pai aia sint conducatori sau marionete!?
Ce spui tu e valabil pentru orice functie publica de conducere
Te îndoiești că o va promulga ND? Omulețul n-are păreri, promulgă ce i se va cere de către cei care l-au propulsat acolo, nu-ți face iluzii.
CSA Steaua este o institutie a statului roman
Trist dar posibil, foarte posibil. Sa vezi ce buget o sa siba FC Finante si CS Balanta. Unii cu banii, alții cu cătușele.
Prietene, președintele CS Dinamo a spus ca echipa nu vrea să promoveze, ci să crească jucători. Cel care vrea să promoveze e Talpan, ce se visează general! Nu mai scrie prostii aiurea.
Proiectul de lege e făcut cu dedicație (ascunsă!) pentru Dinamo (căruia i se va face cadou și un stadion nou, de câteva zeci de mil. de euro!). Nu întâmplător inițiatorii, cei 30 de parlamentari, sunt de la PSD. Deci Ministerul Administrației și Internelor își va putea finanța echipa (Dinamo), legal , de la buget! Că de această lege vor profita din plin și primăriile, pentru sifonarea banului public, și alde Talpan, nici nu mai contează. Astfel MAI va deveni stăpânul fotbalului din Superligă, având în subordine toate echipele primăriilor, plus pupila Dinamo!!! Va fi ca... „în vremurile bune”, când în prima ligă a țării activau: Dinamo București, Dinamo Victoria București, Flacăra Moreni, Dinamo Brașov (fost Dinamo Orașul Stalin!), Dinamo Pitești, Dinamo Bacău etc. Iar despre conflictul de interese nu se va mai sufla o vorbă! Bravos, națiune!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.