Alte știri din fotbal
Cu lacrimi în ochi, Elias Charalambous a plecat din România » Declarații la aeroport: „Important e cum pleci”
0
L-a convins pe Ilie Dumitrescu, după sezonul regular: „Unul dintre cei mai buni din Superliga”
0
Basarab Panduru a pus lupa pe Cîrjan, după CFR Cluj - Dinamo: „Știi ce m-ar preocupa mai mult?”
0
Titularul lui Dinamo, mesaj clar înainte de play-off: „Suntem un club mare, dar...”
0
Știri din fotbal internațional
Profită Radu Drăgușin? Anunțul englezilor despre fundașul lui Tottenham
0
Maurizo Sarri, atac fără precedent la adresa patronului: „Suntem în total dezacord. Atmosfera e deprimantă!”
0
Scandal la tragerea la sorți din „sferturile” Cupei Angliei » Fostul portar al lui Manchester City, acuzat că a extras-o dinadins pe Liverpool
1
Vedeta Turciei poate rata barajul de Mondial cu România » Informații noi cu două săptămâni înainte de play-off
0
Lifestyle
Fără inhibiții la 35 de ani » Fizicul cu care i-a lăsat pe toți mască: „Ai 3 copii și arăți așa?! Oh, Doamne, este nebunesc!”
1
Formau cel mai frumos cuplu din fotbal, dar s-au despărțit » Viktoria, apariție de senzație după divorț: „Picioarele tale par fără sfârșit!”
1
Nuntă ca în filme! » A plimbat-o pe Alexandra într-un Ferrari din 1957 pe străzile din Monte Carlo: „Cel mai stilat cuplu”
7
S-a aflat noua cucerire a lui Lamine Yamal » Vedeta vine des să-l vadă la meciurile Barcelonei
2
Cu cine ar vota românii la parlamentare. Diferență mică între locurile trei ...
Libertatea
Planul diabolic cu care Iranul poate ruina lumea cu toată opoziția SUA. ...
Adevărul
20 de ani de la primăvara europeană din Giulești » Cum a ajuns Rapidul în ...
GSP SPECIAL
De la mite de milioane de euro, la cazier curat: Adrian Mladin a fost ...
Libertatea
Poate stii tu ceva, dar si noi stim ca-ti iei banii degeaba! ;-)
Garda Ripi! Peste nici zece ani o sa avem dueluri la sange pentru titlu intre Poli, Ripensia, CFR si U. Möge Gott uns beistehen!
Amneziacule, mai traiesti? Have you remarried in the meantime?
Vai de capul tau, Stiucane. Varga va continua sa pompeze bani in CFR pentru ca asa are el chef, fara sa se gandeasca la recuperarea imediata a investitiilor. Uita-te la Real Madrid si alte cluburi celebre din lume, care sunt insolvente de cand s-au infiintat. La CFR, si in curand la U, sunt ambitii uriase pentru recuperarea fotbalului in regiunile in care s-au nascut si de unde a fost extras cu forcepsul in beneficiul capitalei. Fact.
Lasand la o parte articolul, care-i plin de insinuari, apropos-uri si susanele, cum ii sta bine oricarui jurnalist respectabil sa scrie, cine mai are vreme de investigatii si garagate d-astea?, problema sanatatii economice a unui club de fotbal din Romania ii una care, momentan, are putine solutii. Un club care se autofinanteaza o poate face din: drepturi TV, sponsorizari, bilete si merchandising - zero sanse la noi sa reprezinte mai mult de 30-40% din bugetul anual, daca dai salarii decente; participari in grupele Europene - asta inseamna atat bani investiti cat si management sportiv facut cu mult cap; vanzari de jucatori, care la noi se face la pocneala, niciun club nu are o academie sa produca in mod constant; o combinatie intre cele de mai sus. La CFR se incearca cate ceva din fiecare: investitii, un pic de management sportiv, atragere de sponsori, niste investitii in grupe de copii si juniori. E macar un prim pas pe drumul cel bun. Ar fi bine sa avem cat mai multe cluburi care sa iasa de sub spectrul dependentei de amocul cate-unui individ ahtiat dupa publicitate. Numa' binie die la Cluuuj.
Rotaru vinde in fiecare an. In rate. Portii mici, sigure si direct in buzunar.
Cea mai mare prostie românească pe tema FOTBAL o constituie lovitura care a primit-o Becali când i-au luat STEAUA.A fost o mânărie,după cum spune marele CRISTIAN GAȚU,care a participat la preluarea Stelei de către Becali. Articolul a apărut recent în GAZETA SPORTURILOR.S-a admis de către ÎCCJ recursul vizând palmaresul.Chestiunea e de durată. În perioada 2003-2017 Steaua a fost de 3 ori în grupele Ligii Campionilor,a fost de nenumărate ori în grupele Europa League.A fost la câteva secunde de o finală în Europa League.A adus pe stadionul STEAUA echipe din elita fotbalului european.Continuatoarea acestei echipe este FCSB care nu i se dă voie să joace pe stadionul STEAUA.Ca să vadă Becali cu cine joacă am asistat la o măgărie de arbitraj în meciurile Voluntari-FCSB și CFR-Craiova,care culmea au favorizat CFR-ul.În meciul de la Cluj am văzut cum un jucător, Gaman s-a făcut de râs de l-a văzut o țară întreagă. FCSB trebuie să demonstreze că merita titlul,în condițiile în care CFR s-a chinuit să-l ia.Trebuie să intre în grupele Confederence League.
Teoretic ti-as da dreptate, dar hai sa ne amintim cateva nume: 1. Dica- prima oferta refuzata- accidentare- vanzare pe bani marunti. 2. Tucudean- oferta refuzata-iesire din circuit. 3. Omrani- oferta refuzata- pleaca liber de contract dupa 2 ani. 4. Coman- oferta refuzata-accidentare- praf. Nu zic sa vinzi 4-5 jucatori /an, dar anual(mai ales dupa titluri si calificari in grupe) trebuie sa poti vinde ceva, mai ales daca ai 35-40 de jucatori in lot(la ce iti trebuie in liga I?) si salarii foarte mari.
Cât de de curând și vorbim aceasta situație peste 10 ani, CFR Cluj va deveni al doilea cel mai titrat club din România, depășind Dinamo la numărul de trofee. La Cluj se întâmplă ceva mult mai mult decât credeți voi de la București. Începând cu acest an va fi o implicare generala a județului pentru accederea în grupele Champions League. Ca va fi din acest an, ca va fi de anul viitor, vom vedea. Dacă pana acum exista invidie, ca Varga, ca Rus, ca Dâncu, acum va fi șah mat, vedeți ce jucători vin în câteva săptămâni.
Îți spun un lucru și probabil toți oltenii vor fi de acord cu mine. Mai bine datorii la Rotaru și măcar o data campioni. Hai Rotaru fa și tu niște cheltuieli, probabil oltenii merita. Sau nu?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.