Alte știri din fotbal
Gestul de la conferința României l-a enervat la culme: „Aveau avion de prins? Dacă ajungeam la lovituri de departajare îl mai prindeau?”
0
Gigi Becali nu s-a abținut și a intrat în direct după Turcia - România: „Pe Hagi n-o să-l vedeți NICIODATĂ jucând cu ei doi”
0
„Ce ne-am speriat așa?!” » Dorinel Munteanu n-a iertat pe nimeni: „Patru schimbări ar fi trebuit făcute la pauză! Poate Hagi aduce mai multă îndrăzneală”
0
Vincenzo Montella s-a răstit la un jurnalist român: „Dacă faceți o greșeală într-un articol, dumneavoastră vă dați demisia?!”
0
Știri din fotbal internațional
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » Slovacia - Kosovo, meciul care ne interesează cel mai mult
2
Naționala clasată pe locul 204 în lume a obținut prima victorie după 532 de zile!
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Dosarele X, varianta cu șină: primăria lui Robert Negoiță a trimis ...
Libertatea
Le-ai citit ?Tratatele 1 si 2 ? Stii ce contin ?Si de ce s-au facut alea ?Pentru ca rusii le-au LUAT CU FORTA teritorii ucrainenilor si pentru ca aia nu le-au multumit frumos pt ca i-au scapat de grija lor,acuma merg sa-i pedepseasca !Ti se intampla sa mai si gandesti ?
Iarta-ma ca te intreb dar,ai lucrat la "Radio Erevan"?Postarea ta imi aminteste de bancul cu Aliosa si bicicleta...de fapt n-a castigat-o ci i-a furat-o cineva !Pai cum poti sa compari omule situatia din Ukraina cu Afganistanul ?In Afganistan haladuiau aia de facura prapad in america la 11 septembrie iar in Ucraina ....a disparut o Crimee si citeva donetkuri !Cu ce i-a agresat Ucraina pe rusi ?Scriem sa ne aflam in treaba ?
Dece oare Ucraina nu a respectat convențiile din Tratatele dela Minsk (1 si 2)? Poate că acum nu ar mai fi fost război? Din păcate au mai fost războaie pornite de dictatori, in Irak, Libia, Siria, Serbia, noroc că exista NATO si le-a oprit, făcând din aceste țări adevărate democrații. Si nemții, dece trebuie ei să cumpere gaz direct dela Rusi? Poate că dacă nu construiau conducta de gaz Nordstream 2, nu pornea nici un război. Americani le-a spus dela început, că nu le va da voie să o pună in funcțiune, ci le oferă ei gaz natural american provenit din freacking (mult mai scump). Doar SUA poate cumpăra gaz direct dela un dictator ca Putin.
Intr-un sport eminamente individual cum este tenisul interzicerea arborarii steagurilor si insemnelor celor doua state este o frectie la un picior de lemn.
Nu stiu ce sa zic cu eroismul asta...nici cu lasitatea, dar ar trebui conducatori mai intelepti si mai cinstiti macar cat sa-si vada fiecare de treaba lui suficient incat sa nu ne omoram intre noi, in rest sunt lozinci.
Istoria se repetă, și se repetă, și se repetă sub diverse forme. E cameleonică și tare în copite. Din păcate lasă urme adânci în populații, seamănă cruci și traume greu de vindecat. Bufonică și cu chip uman în teorie, se schilodește și-o apucă pe calea relelor când se scaldă-n mase. Se desfată semănând psihoze purificatoare pentru a ferici cobeligeranții norocoși ai momentelor. Certitudinile Istoriei sunt relative, timpul, tartorele Universului, are totdeauna obiecțiuni în sertare. El ne arată și ne-a arătat, de multe ori, cât de nesăbuite și pripite au fost unele răscruci pământene. Existența timpului este condiționată de rațional, percepția e starea lui de bine. Ștafeta percepției aparține tuturor, dar, din păcate, unii și-au luat dreptul de a-i coordona mersul. Putin câte putin vom încerca să deslușim aceste taine, numai să ne dea D_zeu ... timp.
Si in aceste momente cenzurati postarile ?!?
Cred ca ideea este mult mai transanta . Azi lumea ,chiar in fata unei conflagratii mondiale este divizata de interesele tarii respective ( meschine sau majore in functie de decidentii economici , care instaleaza guvernele) Ramane ultima parghie a spotiviilor reprezentativi , care ar trebui sa fie primii sa ia pozitie impotriva unei manifestari *** . Da , sportivii , oamenii de cultura , chiar daca ar suferii fata de afirmatiile facute ( Medvedev sta la Monte Carlo si nu e cazul) ,sa fie in linia intai impotriva satrapului .
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Un mărunt detaliu: sportivii/tenismenii cu rezidența fiscală în Rusia, prin simpla plată a impozitelor datorate statului, nu contribuie oare, fie și indirect/inconștient, la susținerea industriei de armament a țării de origine?
In fond, ce vină aveți dumneavoastră, că “un ziar de sport” ne livrează pițipoance, interlopi și pușcăriași?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.