Alte știri din fotbal
La primul antrenament al „tricolorilor”, Virgil Ghiță a prefățat duelul cu Turcia: „Cel mai important meci din cariera tuturor”
0
Hermannstadt - Botoșani, în runda a doua din play-out » Start de meci
0
Ce s-a întâmplat la primul antrenament al „tricolorilor” înaintea barajului cu Turcia » 8 absenți
0
Decizia luată astăzi de Vincenzo Montella » Cum a încercat să îi caștige pe fotbaliștii din naționala Turciei
0
Știri din fotbal internațional
Ce notă i-au dat spaniolii lui Andrei Rațiu, după Barcelona - Rayo Vallecano: „Neobosit în duelul cu Raphinha”
0
Arsenal - Manchester City, finala Cupei Ligii Angliei » „Cetățenii”, fără șut pe spațiul porții în prima repriză
3
Cod roșu de retrogradare: Tottenham, umilită acasă de Nottingham Forest! Radu Drăgușin a rămas pe bancă
6
Telstar - PSV » Dennis Man amână sărbătorirea titlului! Vine și golul al patrulea
0
Lifestyle
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
15
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
4
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Cum reduc șoferii de TIR consumul de carburant, ca să facă față ...
Libertatea
Instructorii ucraineni trimiși în Orientul Mijlociu, „șocați” de tactica ...
Adevărul
„Crește riscul de moarte subită!” » Semnalul de alarmă pe care românii îl ...
GSP SPECIAL
„Probabil că o să mor pe scenă” - Interviu cu cel mai tânăr solist și ...
Libertatea
Articol părtinitor realizat de un suporter dinamovist. Aaa, sa nu uit: inventat e capul tău!
Lui Dinamo nu i-a spus inca nimeni ca joaca in liga a doua ?!?
Dacă ești de părere că nu a fost henț și ești atât de vehement cu cei care au alta părere, cred că ar trebui sa te apuci de alta meserie. Ori sa comentezi baschet, ori sa fii un fel de meme la Dinamo, ori sa speli mașini și covoare. Dar sa comentezi fotbal nu ți se mai potrivește.
Intr-adevar nu e f. clar hentul ala dar mi se pare mie sau autorul articolului nu mai poate de grija lui Dinamo? Nu prea se observa neutralitatea jurnalistica din acest articol!
Jocul cu UTA a fost intr-adevar mai bun, dar asta doar pentru ca Burca a schimbat tactica paguboasa a jocului de pase infinite intre aparatori si portar, cu una mai eficienta, joc vertical imediat ce ai mingea. Fara Bena in teren, care e un sufletist dar gafeaza enorm, am fi castigat meciul. Intrebarea e ce cauta Bena (si Rosu) in primul 11. Cat despre cei care zic ca nu e Burca slab ci jucatorii, (1) Burca a girat aducerea jucatorilor si i-a tot laudat in trecut, si (2) chiar si cu jucatorii astia, un antrenor priceput ar fi fost cu cateva locuri mai sus. Si eu sunt pentru stabilitate pe banca, dar sunt si momente cand pur si simplu se impune o schimbare. Dar cum sa schimbi antrenorul cand e prieten cu seful?
Ghezali e doar labil psihic, ii trebuie doar o reusita sa se descatuseze. Dar in rest ai mare dreptate, inclusiv cu faptul ca jucatorii par sa nu il mai asculte. Asta plus dovezile greselile repetate (de tactica, de selectie, de schimbari) indica nevoia unei schimbari imediate. Tu, eu si altii care zic asta nu suntem hateri cum ne califica adulatorii lui Burca. Tipul, cum zici si tu, e un baiat educat si prezentabil. Pur si simplu are pe cap o palarie prea mare. Si mai e o chestie care ma irita, anume argumentul "ai altul mai bun?". Asa se zicea in anii '90 cand poporul il tot vota pe Iliescu. Fireste ca ai altul mai bun, trebuie doar sa il cauti. Dar cand il declari pe Burca "punct fix", firste ca nu o sa cauti unul mai bun.
Ala cat casa este " ***" ...***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ghezaly nu numai in meciul asta practic a refuzat sa traga la poarta(din situații clare)!Se pare ca...saboteaza!Iar Gonzalo Gregorio...Ce pretenție sa ai de la domnul Gonzalo Gregorio!Fara viteza,fara forța,fara talent!Nu toți portughezii sau nu toți croații,sunt fotbaliști!Iar Burca...!Pe lânga faptul ca EL a stricat meciul- prin schimbarile total neinspirate,e clar ca jucatorii nu-l mai asculta!O fi el baiat prezentabil și cu vorbele la el,dar...NU este antrenor de Liga I-(cum sunt alde Dorinel Munteanu,Grozavu,Maldarașanu ș.a.)!Nu mai merge!Sa nu ne imbatam cu apa rece!La barajul cu F.C.Argeș, a fost un noroc chior sa joace cu o echipa in dezmembrare, din care mercenarii dezertau!Pâna nu e prea târziu-deja Dinamo a ramas la 5 puncte in spatele primului loc de baraj și sunt șanse minime sa mai ia vreun punct in urmatoarele 3 meciuri-șefii lui Dinamo trebuie sa reacționeze!Dar sa nu vina cu alde...Mircea Lucescu!
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
gigistii zic ca e clar acest penalty, dar daca se intampla unul la fel in careul lor ar cere rosu la atacantul advers. e foarte de aproape trimisa mingea si nici nu e clar. viciere clara de rezultat
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.