OPINII » EDITORIAL CRISTIAN GEAMBAȘU
Alte știri din fotbal
Imaginile zilei din Antalya! Dinamo și Universitatea Craiova, amicale la 5 metri distanță » Dialog între Rotaru și Nicolescu,
0
A vrut să plece de la CFR Cluj, dar a fost blocat pe aeroport în această dimineață
0
Raul Rotund, jucătorul împrumutat de Dinamo la Slobozia, schimbă echipa: „Vreau să arăt că poate s-a greșit”
0
Dinamo - Young Boys 0-0 » Primul amical al iernii pentru „câini”
3
Știri din fotbal internațional
Schimbul propus Fiorentinei de Inter » După ce l-a ratat pe Joao Cancelo, Chivu ar vrea un jucător de la Atletico
0
Italienii scriu că Drăgușin e obiectivul real în defensiva Fiorentinei! » „Tottenham ar putea fi convinsă, dar...”
0
Tensiuni mari la Lazio: Maurizio Sarri își face valizele!
0
Radu Drăgușin așa cum nu l-ai mai văzut » Fundașul a deschis ușa casei sale din Londra
0
Pancu i-a lăsat acasă!
Ratează primele meciuri din 2026
Amorim, dat afară
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
Lifestyle
Moștenitoarea imperiului Lamborghini a provocat controverse în Italia: „Ce faci, le dai peste nas?”
1
Femeia care l-ar fi refuzat pe Cristiano Ronaldo, apariție ireală de Anul Nou » Au rămas fără cuvinte când au văzut ținuta
2
Clipul viral cu Novak Djokovic și o influenceriță superbă a încins internetul » Sârbul s-a furișat în spatele ei și a învățat-o cum se face
0
Natalia Mateuț, apariție incendiară într-o destinație exotică: „Cel mai bun loc de pe Pământ”
16
România cere acordul Emiratelor Arabe Unite pentru a-l urmări penal pe ...
Libertatea
Folosirea armatei pentru a prelua Groenlanda este „întotdeauna o opțiune”, ...
Adevărul
Ana Ularu și ce ar fi făcut dacă n-ar fi fost actriță: „Sportul mi-a dat ...
GSP SPECIAL
Rusia a trimis nave de război pentru a păzi un petrolier, urmărit de armata ...
Libertatea
nu o fac deloc intentionat. atata mai pot, asta mai stiu... din pacate. de prea multa vreme, majoritatea gazetarilor au ales sa nu mai scrie despre sport ci despre scandalurile, despre dedesubturile, despre subterfugiile din sport pentru ca au observat ca asta place romanache-ului de rand, asta vinde, iar ei s-au conformat. e principiul cererii si a ofertei. nu se stie care a fost prima, cererea sau oferta. si s-au obisnuit asa, suficienti, nepregatiti, superficiali, informatiile sportive trecand pe planul tert, nici macar secund. altfel spus, au creat un altfel de presa bazata pe clickbait, scandal si dezinformare (informatii luate de la ziare de can-can straine pe care nu le mai verifica nimeni) care mai stim una, doua limbi straine putem sa ne consideram privilegiati. desi, daca-i intrebi pe cei din ''presa'' vor zice ca tot asa e si pe-afara. pot sa zica ce vor, dealtfel. :)
Urat articol, de doi bani. GSP = numai can-can, barfe, rautati, total non valoare sportiva.
Cat de nesimtit sa fii sa iti spuna 2 cititori ca minti si tu sa te faci ca ploua?
Si ce sa faca cu o echipa *** ca aceasta, v-a adus pana in semifinalele Fed Cup, locul real al acestei echipe e in grupa 2 mondiala, daca nu chiar mai jos. De exemplu Hagi l-a avut pe un Petrescu, Dumitrescu, Raducioiu, Halep nu a avut pe nimeni de valoare in echipa in afara de Niculescu la dublu, pur si simplu a facut minuni cu echipa aceasta.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Mai ales Halep e patrioata care nu maida pe la nationala de 3 ani sau poate se pregateste pentru olimpiada Dedeman din 2100.
Begu a jucat ca in 70% din meciuri,iar de la Buzarnescu nu poti avea pretentii cand in cariera ei "n-a dansat decat o vara".
Estetica urâtului...Uneori e nevoie de articole urâte pentru ca noi să citim comentarii de nota 10. Încep să cred că unii jurnaliști o fac intenționat: scriu altceva decât ar dori să scrie pentru ca cititorii să transforme "bube, mucegaiuri și noroi" în "frumuseți și prețuri noi". Altfel, mi-e greu să cred că gândesc la fel de urât precum aleg să scrie. E și ăsta un sacrificiu gazetăresc până la urmă. Un compromis... La fel ca plasarea anumitor galerii foto pe un site care se vrea de sport.
Linette este mai bine clasata decat Begu, le-a batut saptamana trecuta pe Fernandez si Kanepi, iar la acest meci cotele erau aproximativ egale (e adevarat, cu un foarte mic avantaj pentru Begu). Urat din partea dvs sa amestecati minciuni cu jumatati de adevar ca sa sugerati ca Begu ar fi pierdut la vreo mediocra, chipurile din postura de mare favorita, fiindca vezi-doamne nu are mentalitate pentru ca si-a permis sa rada la conferinta de presa. Sunteti o rusine pentru jurnalism, asa cum ne-ati obisnuit.
Geambasule, de ce minti cu nerusinare? Buzarnescu nu a pierdut 18 mingi consecutive. In setul 2 singurul game la 0 a fost ultimul. La ce ajuta sa scrii minciunile astea ? Nu ai pic de rusine.
Mai de mirare este de ce nu numai Geambașu dar nimeni din GSP ,ba nimeni din presa socotită sportivă nu se uita macar din treacăt la ce se întâmplă la tenisul masculin...Pai acolo este și mai și...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.