Alte știri din fotbal
Victor Angelescu, după ce Dobre și-a pus „lumea în cap”: „Asta e realitatea”
4
Ioan Andone l-a pulverizat în direct la TV pe căpitanul Alex Dobre: „Nu se pune problema să îl mai lași să joace”
12
Gică Craioveanu nu își explică două momente-cheie din U Cluj - Craiova 4-0
2
Ioan Ovidiu Sabău spune că la U Cluj a avut loc o mare schimbare față de mandatul lui: „Ajutau mai puțin”
5
Știri din fotbal internațional
Ce a spus Diego Simeone după ce a calificat Atletico în semifinala Ligii Campionilor: „Dacă nu ataci, pierzi”
0
Arne Slot a „explodat” după eliminarea din Liga Campionilor: „Împotriva noastră!”
0
Veste-șoc după seara de Liga Campionilor: ratează Campionatul Mondial!
0
Gesturile lui Raphinha în fața fanilor lui Atletico, la final: „Jaf!” » Replica madrilenilor
0
Lifestyle
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
15
Ce amintiri! Cum a cucerit-o Mircea Lucescu pe Neli în tramvaiul din Grozăvești: „Era timid, nu îndrăznea să mă ia de mână!”
5
Averea lui Mircea Lucescu: fotbal, afaceri imobiliare și cele două companii la care avea acțiuni pe Bursă
9
Prezentatoarea s-a afișat cu fotbalistul mai tânăr cu 11 ani și a „rupt” Internetul: „Genul de dragoste...”
2
Hackerii Moscovei au spart zeci de conturi ale Forțelor Aeriene Române, ...
Libertatea
De la hobby la profit. Tânărul care crește păsări „ca la țară” pentru a ...
Adevărul
Big Brother pe stadioanele din România! » Ce presupune concret Legea ...
GSP SPECIAL
Războiul din Iran lasă Ucraina fără rachete Patriot, dar și fără ...
Libertatea
Nu stiu daca va amintiti vara anului 2007, a fost ceva asemanator in cazul lui Chivu. Urma sa plece de la Roma si s-a discutat cam tot sezonul de mercato ca ba Chelsea, ba Barcelona, ba Real, ba nu mai stiu cine sunt „pe fir”. A fost Inter in cele din urma. Cat priveste impresarii - tocmai de aceea exista, pentru a „fixa” piata. Va amintesc ca in 1982, cand Barcelona l-a luat pe Maradona de la Boca Juniors pentru 12 milioane de dolari, guvernul spaniol a intervenit pentru reducerea nivelului acesta si ca suma sa fie platita in rate, pentru a nu perturba fluxurile de numerar in economie (pare incredibil, informatia e din „Espagna 82” a lui Ioan Chirila). Astazi se discuta de sume cu 9 cifre pentru fotbalisti OK - acolo era vorba de Maradona. Nu doar inflatia a facut asta - atingerea nivelurilor de astazi. Impresarii sunt oameni unsi cu toate alifiile, cu minte de negustor, capabili sa creasca prin tot felul de tertipuri valoarea marfii. In toate tarile civilizate exista infractiunea de manipulare a bursei - tocmai pentru ca sunt oameni care stiu cum s-0 faca si pentru ca aceasta manipulare este tehnic posibila. Pe piata jucatorilor asta nu e (inca!) interzis. Ei bine, impresarii sunt cei care stiu sa manipuleze bursa aceasta. Acesta e rolul lor.
pot intelege sa ai un ''dinte'' impotriva impresarilor, mai ales a celor cu puscarie la activ aici sau dincolo de ocean, dar sa le contesti utilitatea este o naivitate, ca sa nu zic o prostie! si elvis sau angela gheorghiu au folosit impresari, ghici de ce? asadar, micul ctp nu se dezminte, tifna si ipocrizia sint in adn!
Toti o apa si un pamant. Pai nea Romano face si el ca GSP- eul cand inventeaza in materie de transferari. De cate echipe e "dorit" Ianis in fiecare luna a anului? Ce o sa fie in scurta pauza a campionatului cu jucatori doriti de toate cluburile pompoase nici nu vreau sa ma gandesc.Intra can-can-istii in actiune si adio stiri cu adevarat sportive.
Deci in final un ziarist e de acord ca gsp e ziar de impachetat pesti...))) Asta e o mare victorie a celui care a initiat celebra expresie si sper sa nu o mai cenzurati cind e folosita de cei care isi pierd vremea comentand pe acest forum jalnic. ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Realitatea este că impresarii meseriași obțin beneficii mai bune și pentru jucători, nu doar pentru ei. Plus că un impresar bun deschide multe uși. Nu-l includ aici pe Manea care are influență zero în fotbalul care contează. Se zbate ca peștele pe uscat, aruncă fumigene la derută, că atât știe și atât poate. Mai rău îi face lui Drăgușin. Nu cred că mai e mult până la o despărțire
Drăgușin va fi primul care se va scutura de imixtiunea impresarului în viața și în finanțele lui. Dar un avertisment bine intenționat nu strică niciodată.
Pentru sion1001: * singular: propriu * plural: proprii * plural, articulat: propriii Dacă nu te pricepi, de ce te afli în treabă?
sion1001, e simplu: Singular - propriu Plural - proprii Plural, articulat - propriii. Deh, public de Ringier, tefelist și superficial. Nu ar trebui să am pretenții.
N-am nicio simpatie pentru impresari, insa... este o meserie de trafic de imaginatie. EXACT la fel ca si cea a jurnalistilor (ce s-o mai intelege prin asta. ma rog, a influencerilor, dl. Gembasu fiind unul dintre ei). Impresarii (oameni cu capacitati poliglote cu mult peste ale oricaruia dintre noi, cu streetwise nivel 1000 din 1000) reusesc sa scoata contracte greu de obtinut pe cont propriu de baieti care sunt exceptional de talentati fotbalistic, dar altfel sunt complet naivi.
Nenea Geamby, si gesepe mananca o paine din traficul generat de articolele despre transferul iminent/potential al lui Dragusin. Cred ca aveti 1-2 pe zi. Si atunci?!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.