OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
GSP.ro, confirmat! A părăsit Dinamo și a fost prezentat de un club rival
0
Marius Baciu: „Franţa este o echipă care se apropie de ceea ce încercăm şi noi să jucăm”
6
Asemănare între echipamentele celor două mari rivale din Superligă
1
În plin scandal de pariuri, Damjan Djokovic a evoluat azi pentru CFR Cluj
2
Știri din fotbal internațional
Mohamed Salah, după eliminarea dramatică în fața Argentinei: „Toată lumea a văzut ce s-a întâmplat”
0
Lionel Messi: „Ar însemna o moștenire care va dăinui pentru totdeauna”
0
Veste uriașă pentru Maroc înaintea sfertului cu Franța! Golgheterul echipei, tot mai aproape de revenire
0
Elveția - Columbia, ultimul meci din optimile Campionatului Mondial
1
Lifestyle
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
30
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
7
A luat pauză de la fotbal! Unde s-a refugiat cea mai sexy fană din Superliga: „Îți taie respirația!”
3
Moment fără precedent în Ungaria, televiziunea și radioul public au încetat ...
Libertatea
Panică la marginea Capitalei: urs de 500 de kg văzut în Pădurea Snagov. ...
Adevărul
Arenă unică în România! Un bloc de locuințe este chiar în spatele Tribunei ...
GSP SPECIAL
Orașul care se scufundă. Raportul cercetătorilor de la Institutul de Fizică ...
Libertatea
"Oscilez între „Ingratitudine” și „Rușine!”" Tu ai spus-o, nu eu.
Obsesia unora pentru Becali se vede si aici. Ca orice om care trebuie sa-si recite poezia, "uiti" ca majoritatea celor care mai traiesc din "Steaua '86" declara ca ei apartin de CSA. CSA-ul ala care i-a "invitat" sa vada cum taie mos Teaca "pamblica" la inaugurare.
Articolul îmi pare părtinitor. Unii îngeri, alții demoni.
Dom` Geambasu, obrazul gros nu crapa nici dupa mai multi ani. Vezi cazul Gigi Becali care face "ceva de genu' " cu singurii campioni din istoria fotbalului românesc: fotbalistii Steaua`86. O analogie ar fi fost necesara si ti-ar fi "îmbogatit" editorialul.
Am văzut. Sunt ținuți la preț de matineu. Dar stai... greșesc. Sunt promovați: E cazul atacantului japonez Miura, poreclit "King Kazu", adică Regele Gațu, după Google Translate. Tocmai și-a reînnoit contractul cu formația Yokohama FC din prima ligă japoneză, urmând să evolueze în al 35-lea sezon al carierei. Miura a împlinit 53 de ani în februarie și a evoluat pentru Yokohama în sezonul trecut, contribuind la promovarea în prima ligă din Japonia. Băi, ăia își țin gloriile în teren la 53 de ani. În prima ligă! Și nu-i bate vântul ca pe Steliano Filip. Nu plâng ca Torje după ajutorul de înmormântare. La noi toți se văicăresc, parcă ar fi clone replicate după Dan Petrescu. Așteaptă respect și pretind statui pentru performanțele de acum 50 de ani. Vrei să schimbi ceva? Du-te peste ei, tu, fostă glorie, la 70 de ani și răstoarnă-le masa în cap politrucilor. Nu sta să-ți plângi de milă pe holuri la cafea în timp ce înăuntru se decide soarta handbalului românesc. Dă-l încolo de regulament, că mori cu el în mână. Într-adevăr... Rușine!
Cum credeti ca intr-un an se poate indrepta ce s-a degradat in macar ultimii 10-15? E drept ca pe Domn' arbitru l-a luat valul alegerilor si a promis ca un primar o aberatie. Probabil ca deranjeaza ca nu a fost ales un handbalist,dar daca ramanea fostul? Orice "constructie" are o durata in timp.Important e sa se puna o baza solida in primul an.
Să rămânem la..."RUȘINE" !....MAXIMĂ RUȘINE !...Atâta tot. .
Distinsul gazetar se cam joacă cu noțiunea de „glorii” după cum îi convine. Când are nevoie să-și argumenteze un punct de vedere altminteri șubred, scoate „gloriile” din vitrină și ne zice că „ar mai putea fi de folos”. Parcă-i vezi pe multiplii campioni mondiali schimbîndu-și tricourile cu sacourile și repunând pe picioare handbalul românesc cît ai zice pește. A, că gloriile făceau performanță acum 60 de ani, că între timp toți și-au încercat norocul prin birouri și au eșuat (vezi mandatele catastrofale ale lui Gațu la FRH sau combinațiile lui Samungi la Dinamo), astea sunt detalii.
amice, dacă vei merge in Japonia vei vedea la ce preț sunt ținuți cei in vârstă,"nefolositorii" ....pt că"aia" prin munca lor au adus Japonia unde este ,nu pt ca așa era tara din născare...gloriile ,mai ales când avem atat de putine motive de mândrie in tara asta,trebuiesc respectate!...iar cu "respectarea regulamentului" îți pot spune doar că ar trebui sa taci când un politician veros da o lege pt el sau clica lui..."așa spune legea"....daca înțelegi ce spun!!!!
Daca primariile pot sustine echipe de fotbal,handbal,,,,,,de ce un minister nu poate face acelasi lucru?!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.