OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Mircea Sandu a făcut portretul patronilor din Superliga: „El a prins gustul fotbalului și va pierde bani mulți”
0
150.000 de euro pentru Dinamo, la un an de la transfer!
0
„Îl păstrați pe Gnahore?” » Ce a răspuns Nuno Campos, noul antrenor al lui Dinamo
0
Nu mai continuă la actualul club și ar putea semna în Superligă: „Am oferte!” » Concluziile „decarului” român, după un an în Belgia
1
Știri din fotbal internațional
Meciul de azi se joacă la 2.250 de metri! Ce păţeşte corpul unui jucător după un sprint de 30 de metri: „Simți că respiri sticlă pisată!”
0
Interzis la Mondial! 500 de suporteri NU au primit vizele
0
Se așteptă la „explozia” unui tânăr jucător: „Toată lumea să fie atentă la el! Va face un Mondial foarte bun”
0
Predicția curioasă a lui Novak Djokovic pentru Campionatul Mondial: „Câștigă finala cu 2-0 sau 2-1”
0
Lifestyle
Becali și Șucu construiesc de zor » Imaginile surprinse astăzi lângă București: asta l-a convins pe Pancu să semneze!
17
Tacos, condimente și... „grăsuțe” umplute cu șorici crocant » „Street food” altfel în Ciudad de Mexico
5
Noua Dacia Striker, surprinsă în premieră pe străzile din București » Reacțiile sunt împărțite
4
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
2
Culisele ședinței PNL: atacuri la Nicușor Dan, puciști sub observație și ...
Libertatea
Controversele din jurul noii grile de salarizare reapar în spațiul public. ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Tramvaiele Tatra își iau rămas-bun de la călători, după 53 de ani de ...
Libertatea
Poate învățați și voi presa de la danezi că sunt convins că acolo expert în arbitraj la tv nu este Costică Zotta ***, nici vreun condamnat penal, nu sunt întrebați despre echipe lideri de galerie trecuti prin pușcării gen Mustață, care la un moment dat era non stop si in ziar si in emisiuni tv, și aș îndrăzni să cred că nici editorialiști foști odangii de turnător la securitate (vezi tru-petrov) nu există prin Danemarca
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Totul pleaca de la educatie,dar intr-o tara invadata de cocalari si functionali sansele sunt zero. Nu exista sperante de imbunatatire nici macar 10%. Suntem condamnati.
A învăța de la danezi în contrapartidă cu a învăța de la unguri, așa cum îndeamnă mulți să urmeze exemplul Ungariei, așa sunt și alții care preferă alte exemple mai bune. Românii nu sunt nici prea autodidacți în a învăța fotbal. Tinerii danezi, francezi sau croați care nu sunt din cale afară talentați la fotbal pot face o frumoasă carieră în România în ligile profesioniste sau la echipa națională (dacă își vor schimba cetățenia), și așa îi pot învăța fotbal și ajuta pe tinerii "foarte talentați" din România să-și ridice nivelul cât de cât, măcar doar prin spiritul lor foarte combativ sau competitiv al danezilor, francezilor sau croaților.
Ca sa inveti trebuie sa ai cu ce.
Romania nu trebuie sa invete de la Danemarca pentru ca (we used to be) Romania a fost exact cum e Danemarca azi, pe timpul generatiei lui Hagi. O echipa harnica, talentata, flamanda de rezultate si glorie care putea bate oricand orice echipa. Nu mereu si constant, e-adevarat. Deci e posibil ca ei sa fi invatat de la noi, atunci, pentru a ajunge ce sunt azi..Iar noi, intre timp am uitat si ar trebui sa ne aducem aminte din nou...
ba nu dom Geambasu, sa nu invatam nimic de la danezi. Nu vreau sa mi stricati satisfactia extraordinara generata de fiecare esec al tarabei nationale de fotbal.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.