Alte știri din fotbal
Primul rival care „i-a urat de bine” lui Mirel Rădoi după revenirea la FCSB: „Îi doresc să nu aibă succes”
0
Fostul internațional a tras concluzia după ce Mirel Rădoi a semnat „pe o sumă modică” cu FCSB: „E clar că nu poate sta fără”
0
Detaliul care îi dă fiori lui Mirel Rădoi » Cei patru „călăi” din sezonul regulat îl așteaptă în play-out
0
Haos înainte de alegerile FRF » A făcut contestație la TAS împotriva lui Burleanu
7
Știri din fotbal internațional
Igor Tudor, fără reacție după 4 eșecuri din tot atâtea meciuri pe banca lui Tottenham: „Nu e treaba mea să explic”
0
Spectacol total și mari surprize în Liga Campionilor! DEZASTRU pentru echipa lui Drăgușin + Bayern, SET în Italia
2
„Ori te întorci în Qatar, ori nu ești plătit” » Amenințări pentru jucătorii care au fugit din calea războiului
0
Scenografia fanilor lui Galatasaray l-a emoționat până la lacrimi pe Victor Osimhen: „Noi suntem o familie, iar familia este totul”
0
Lifestyle
Fără inhibiții la 35 de ani » Fizicul cu care i-a lăsat pe toți mască: „Ai 3 copii și arăți așa?! Oh, Doamne, este nebunesc!”
1
Formau cel mai frumos cuplu din fotbal, dar s-au despărțit » Viktoria, apariție de senzație după divorț: „Picioarele tale par fără sfârșit!”
1
Nuntă ca în filme! » A plimbat-o pe Alexandra într-un Ferrari din 1957 pe străzile din Monte Carlo: „Cel mai stilat cuplu”
7
S-a aflat noua cucerire a lui Lamine Yamal » Vedeta vine des să-l vadă la meciurile Barcelonei
2
Cu cine ar vota românii la parlamentare. Diferență mică între locurile trei ...
Libertatea
Iranul îl amenință pe Trump cu moartea: „Ai grijă de tine, ca nu cumva să ...
Adevărul
Cine dă all-in pentru titlu? Avantajele și dezavantajele echipelor din ...
GSP SPECIAL
Cum arată noua pista de 3,5 km de la baza Kogălniceanu unde americanii vor ...
Libertatea
Populația nu e direct proporțională cu popularitatea fotbalului. În unele țări alte sporturi sunt mai importante. Pakistan de exemplu la ce populație are ai spune că ar fi mai sus dar mult timp a fost sub locul 200.
Dacă luăm criteriu clasamentul FIFA actual Europa are 17 echipe în primele 32,... 24 echipe în primele 48,...32 echipe în primele 64. Deci am merita undeva pe la 50 % din bilete dar primim 33 %. Voturile vin din alte părți.
"Da, tot Europa și America de Sud vor juca fazele finale (în „sferturi” sunt doar europene și sud-americane)" Nu cred. Maroc e din Africa.
Sa joace toate tarile, fara calificari, oricum ce se joaca azi, numai fotbal nu poti sa-i spui!
Conteaza in schimb părerea lui daum despre gsp
Echipele din Europa au reprezentat 41% din cele calificate la Mondialul acesta. Dintre cele calificate in optimi, 50% au fost din Europa. Iar in sferturi 62%. Deci cu cat se progreseaza in fazele urmatoare, Europa domina din ce in ce mai mult, datorita fortei echipelor de aici comparate cu celelalte continente. Si totusi, concluzia trasa e ca ar trebui sa fie mai multe de pe alte continente? Acum cateva zile, acelasi autor ridica in slavi Qatar-ul si organizarea Mondialului aici si ma intrebam daca atat poate sau daca e platit. Mi se confirma ca e platit, pentru ca nu ai cum sa fii atat de ignorant. Dl. Udrea, sa va bucurati fericit de finantare, de oriunde o fi venit, fotbalul e mort de mult oricum.
Noi suntem cu one love
Dar faptul că America de Sud (CONMEBOL) va avea 6 echipe sigur, probabil chiar 7 când toată asociația numără 10 membrii e corect ???
o analiza oarecum gresita. principalul motiv pentru care tarile asiatice si africane primesc atat de multe locuri e ca o sa fie sanse mari ca tari foarte mari ca populatie sa se califice. Cum ar arata din punct de vedere al audientei un mondial cu china si india calificate? sau macar indiat sau china. cum ar fi nigeria sau egipit cu populatii de peste 100 mil sa fie calificate? in plus in america de nord sua s-ar califica la fel de lejer la mondial cum nici germania sau spania nu se califica din europa. inca 300 de mil. da, nu s-ar uita toti la meciuri, dar daca 5-10% s-ar uita in plus ca doar joaca tara lor ar fi o explozie a audientei si bani mai multi pentru fifa. sa nu mai vorbim despre marketing si produsele cu insemnele cupei mondiale care s-ar vinde in india, indonezia sau filipe daca se califica una la mondiale. in plus africa de sud sau china nu sunt tari asa de oau incat sa fie de pus la categoria de tari necalificate. sa pui africa de sud si china langa italia, suedia sau ucraina e o prostie. de ce america de sud o sa aiba cu putin noroc peste jumatate din echipe calificate la mondial. sa zicem ca da, europa nu e ok sa monopolizee si sa trimita 20 de echipe, dar de ce america de sud sa trimita 6 sau chiar 7 din 10 echipe? fotbalul s-a dezvoltat peste tot, dar nu de asta fifa vrea 100 de echipa la mondiale si majoritatea sa fie din asia si africa. sa se califice islanda si albania ar fi o pierdere pentru fifa comparativ cu indonezia si sua sau china
Stati sa vedeți scoruri de maidan la următoarea Cupa Mondiala.....
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.