OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Thomas Neubert mărturisește după 14 ani: „I-am zis lui Reghe: «E prea mult!»”
0
Martin Pascual îi seduce pe „câinii roșii”: „Avem deja ceva în comun”. Ce l-a impresionat deja la Dinamo
0
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
0
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
3
Știri din fotbal internațional
Croația - Ghana și Panama - Anglia, meciurile decisive din grupa L de la Mondial » Pierdere grea pentru Tuchel
0
Ce am remarcat la BC Place, din Vancouver » Așa ar fi arătat Arena Națională dacă acoperișul de 20 de milioane de euro ar funcționa
0
Serviciu de vis! 50.000 de euro să vezi toate meciurile de la Mondial în Times Square
0
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Ilie Bolojan i-a răspuns lui Nicușor Dan, care a acuzat PNL că a generat un ...
Libertatea
Cum lovește Ungaria indirect în România prin Moldova. Asul din mâneca ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Specialistul în comunicare politică Gheorghe-Ilie Fârte, despre atacul lui ...
Libertatea
ah, baiatul cu mai multe conturi vorbeste. uita-te putin la valorile echipelor si invata sa citesti
***, tu esti de o nesimtire crunta. Nu scapi nici o ocazie sa dai in CFR. Nu scapi nici o ocazie sa manipulezi opinia publica referitor la finantarea lui Sepsi. Sepsi, echipa de prima liga nu primeste nici un ban de la guvernul maghiar. Banii sunt pentru academii, nu salarii+ infrastructura fotbalistica. Esti o penibilitate de jurnalia mincinos
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
E simplu : echipele romanesti mai au nevoie de 2 victorii (adica, in sistemul UEFA, 0.500 puncte) pentru a mentine coeficientul de tara actual. Asta fiindca sezonul 2018-2019 a fost unul slab pentru echipele romanesti. Deci cu doua victorii, chiar si insotite de ratarea calificarii, echipele romanesti ar avea un sezon mai bun decat acum 5 ani.
Ia sa vezi cum te baneaza securitatea pt că te-ai luat de ea. Libertatea și GSP nu prea știu să aprecieze dreptul la opinie.
Udrea daca se maturizeaza poate deveni un ziarist bun...poate. Fotbalul s-a schimbat, este greu de jucat in Europa, nu mai exista echipe mici! Häcken, Basel, Kalmar, Midtjylland sau Vitoria Guimaraes sint scoase de echipe necunoscute din Feroe, Armenia, Luxemburg sau Kazahstan !!! Trebuie sa ne bucuram, chiar daca cu masura...
10sb clona
M-am oprit din citit dupa primul punct, cel cu Sepsi care s-a calificat “intr-o maniera occidentala” pentru ca are sponsori maghiari. Hai sa recapitulam rezultatele echipelor maghiare in cupele europene: 2 eliminate din 4, debrecen se salveaza la penaltyuri in fata unor armeni, campioana ferencvaros umilitata de feroezi chiar acasa 0-3, deci sponsorii maghiari nu prea inseamna neaparat performanta si calificari de o maniera “occidentala”. Plus ca inseamna “maniera occidentala”? Ce a facut Basel cu Kostanay? Acest Udrea e chiar de o prostie rara.
Cu totii stim nivelul fotbalului romanesc, suntem cat se poate de constienti, asa cum stim si nivelul jurnalismului romanesc. Singura problema este ca bate campii. Pana la "nu avem de ce ne bucura" nu ii zice nimeni nimic, sunt ferm convins ca nu s-a entuziasmat nimeni pana la orgasm dupa meciurile de ieri. Mai departe insa bate campii, forteaza niste date statistice fara niciun sens. Nu suntem sub Feroe si Azerbaijan asa cum o spune el, iar pe datele date de el si Olanda e sub ele. Alea au avut tururi in plus de calificari si au adunat mai mult, comparatia o faci la final sau cand au iesit toate, nu dupa 2 tururi cand le-au ramas la toti majoritatea echipelor in competitii. Iar faptul ca da Ungaria ca exemplu de nivel occidental dupa care s-a mulat Sepsi pentru ca apoi sa faca comparatia cu Feroe prin care el stabileste ca ne-au depasit aia e cu atat mai aberanta in conditiile in care echipa din Feroe mult laudata a trecut anterior exact de occidentalii pe care ii lauda. Adica nu putem fi sub Feroe si sub Ungaria daca Ungaria e sub Feroe, e non-sens.
Rusinea Romaniei e singura echipa din ultimii 5 ani ce a scos capul prin Europa. E singura care a jucat grupe de cupe europene cu o exceptie anul trecut (cand oricum s-a descurcat mult mai bine), facand asta 4 ani la rand. Chiar si cu eliminarea asta, ramane cu siguranta de departe cu cel mai mare coeficient dintre echipele din tara. Si a fost eliminata in primul tur de singurul adversar redutabil pe care l-a intalnit vreo echipa din Romania. La fel cum am spus de Farul dupa meciul cu Sheriff, cand le-au sarit toti in cap, nu o scotea nicio alta echipa din Romania pe Adana. Din contra, CFR n-a fost deloc departe. Nu prea am avut motive sa le iau apararea pana acum, dar se pare ca mi se da ocazia
Tu esti doar ***, nu esti nimc altceva. Si asta nu-i măcar nici breaking news, la tine pe tarlaua aia bine facuta.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.