Alte știri din fotbal
Metaloglobus - FC Argeș, în deschiderea rundei #23 din Superligă » Echipele probabile + cele mai tari cote
0
Hermannstadt - Dinamo, în etapa #23 din Superliga » Echipe probabile + cote
0
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
5
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
1
Știri din fotbal internațional
Se transferă chiar înainte de FCSB - Fenerbahce!
0
Miodrag Belodedici, ironic după eșecul dur al FCSB-ului de la Zagreb: „Bine că i-am bătut pe croați” » Rememorează un episod șocant: „Spuneau că ne omoară. Ne-au băgat în blindate!”
0
Bogdan Stelea își pune o întrebare delicată despre Charalambous: „Nu am curaj să bag mâna-n foc”
0
Saudiții aruncă bomba: „Transferurile din vara lui 2026 vor fi cele mai spectaculoase” + cele mai sonore nume care sunt așteptate în Golf
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cum l-a forțat UE pe Trump să-și înghită amenințările privind Groenlanda: ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
O șoferiță din Suceava a urcat beată la volan pentru că i-a murit porcul și ...
Libertatea
Chiar daca numarul de tari a crescut dupa anii 90, nu inseamna ca si turneul final trebuie sa conțina un numar mai mare de țari calificate...!!!!...noile țari aparute pot fi distribute in grupele deja existente .. !!!!...dar este clar ca s-a crescut numarul de țari la turneele finale din ratiuni comerciale...citeste ce a declarat si Mircea Lucescu...ce sa caute in Europa tari precum Kazakhstan...!!!!..nu este nicio indoiala ca a devenit un fel de Daciada...in curand participa cine se inscrie....!!!!..Giani Infantino a trecut pe la Qatar si si-a luat tainul in mod oficial...!!!!
Vai, domnule Udrea, și dv., ca și domnului Ioanițoaia, vă pare rău că ne-am calificat?! Păcat! Dar vă înțeleg, acum trebuie să renunțați la bateria de articole de înfierare, pe care le pregăteați dacă ratam. Am înțeles de la dv. că o calificare nu se poate obține fără spate puternic, ajutor (internațional) de la arbitri și noroc. Dar, ce ghinion!, în supărarea pe care v-a provocat-o calificarea v-a lovit și amnezia: afirmați că Edi nu ar fi ajuns niciodată la națională dacă „nu ar fi existat lobby-ul tatălui său”. A avut această șansă pe care „alții nu o au pentru că nu au pe nimeni influent în spate”. Se poate, d-le Udrea, să-l uitați pe Răzvănelu?! El a fost parașutat la Națională având incomparabil mai puține merite decât Edi. Oare cine o fi făcut lobby pentru el? Nu vă mai amintiți? Nici nu bănuiți cine a fost în spatele lui?
Când se calificau 8 echipe la Campionatul European ... participau 32 de echipe în preliminarii ... că nu erau atâtea țări. Acum sunt 53 de naționale care se bat pe alea 24 de locuri. Cred că turneul final din Suedia '92 a fost ultimul cu 8 echipe ... atunci când Iugoslavia a fost descalificată iar danezii adunați de pe plajă au produs surpriza. Ieșeai din grupe direct in semifinale. Varianta cu 16 părea cea mai ok și se putea păstra dacă se dorea calitate. S-ar fi calificat direct câștigătoarele grupelor... iar locurile 2 jucau baraj cu 8 echipe din Liga Națiunilor. Dar pentru asta ar fi trebuit să se limiteze la 8 grupe în preliminarii ... iar pentru 53 de participante sunt necesare minim 9 serii.
Bine punctat!
..cruciulitele "a" fost...cum a iesit asa ceva ??
Udrea, lupul moralist
Iar ne pierdem capurile si ne exaltam pt nimic...!!!!...norocul se cheama stapanul cu nume de mafiot de la UEFA...!!!!..Giani Infantino...!!!..a marit asa de mult nr de echipe participante, incat in curand se va ajunge pe baza de inscriere la turneele finale...!!!!..pt ca pe el il intereseaza doar banii, nu si calitatea turneului...!!!!..in trecut la CE se calificau 8 echipe la CE iar la mondial 16 !!!!...asa ca sa fim mai atenti cu laudele...aceasta banala calificare nu este venita pe fondul unor reforme in fotbalul romanesc. Suntem cat se poate de jos si acolo o sa ramanem daca la conducerea fotbalului vor ramane niste impostori...!!!
Dacă Moldovan și Mihăilă erau de la sau trecuți pe la Becali și făceau prostiile din ultimul meci ce statui le mai făceau tu...!!!
Niciun articol fara numele lui Becali si al echipei formata din patru consoane. Plus laude la adresa arbitrajului corupt. Asta da, presa...
„Erata”-la ce-am zis mai inainte!Micule fcsb-ist stai liniștit-ca „tata Puiu”tot fcsb-ist este și se va intâmpla ca la europenele de acum 8 ani-când nu i-a bagat pe cei care au adus calificarea -ca sa-i bage pe cei de la echipa cuviosului!Așa ca alde Olaru,Șut,„Tavi”,Pantea,Târnovan -plus Florinel binențeles-vor fi cei care vor juca la turneul final,nu alde Draguș, Rațiu,Horațiu Moldovan sau Mihaila!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.