Alte știri din fotbal
Ioanițoaia la zi » Directorul GSP, virulent, după eșecul din Slovacia: „S-a făcut de râs!” + „Lucescu a văzut meciul de pe tabletă”
0
România s-a prăbușit în clasamentul FIFA! » Nu am mai stat așa rău din 2012
0
Când vrea FRF să-l anunțe oficial pe Gică Hagi » Negocieri crunte în culise: „Stoichiță, OUT!”
2
Dinamo, mai rău decât anticipa Andrei Nicolescu! Finanțele pe 2025: cheltuielile au explodat
0
Știri din fotbal internațional
6 schimbări majore care vor fi implementate la Campionatul Mondial 2026
0
Au apărut imaginile! Cum a trăit Novak Djokovic loviturile de departajare la Bosnia - Italia
0
Selecționerul Bosniei le-a închis gura cu două fotografii și 6 cuvinte, după minunea cu Italia
0
Ne-au bătut pe unde ne-au prins, apoi au dansat pe străzi împreună! » Primiți cu coroane de flori pe aeroport
5
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Andrea Chiș, fostă judecătoare și membră CSM: „În sistemul de justiție din ...
Libertatea
Mai există cale de întoarcere în Iran? Fost consilier al președintelui ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Inspectorii ANAF au confiscat 68,93 de milioane de la o casă de schimb ...
Libertatea
Daca spui lucrurilor pe nume in ziua de azi esti rasist, inapoiat, dinozaur, esti ''garda veche'' cum s-a exprimat si madam Dusmanescu (sau Oana cum ii zic progresistii astia pe aici). Bai copii, civilizatia a fost realizata de inapoiati si dinozauri, progresistii de acum nu stiu decat sa faca pe politia corectitudinii.
Enzo este necizelat, probabil nu a avut timp sa mearga pe la școala dar asta-i alta discuție. Problema este ca astăzi nu mai poți spune de cineva ca este negru sau african ca se ataca toate drepturile posibile și imposibile.. de unde pana unde asta este o jignire oameni buni? Dacă nu porți tricolorul gay ești rasist? Dacă spui ca este african, angolez, sau oricare alt stat din Africa este jignire? Trezirea!! Am ajuns ca normalitatea sa fie sancționată! Familie nu mai este bărbat și femeie, el/ ea nu mai exista, copii crescuți in familie de 2 tati care unul este mami,, astea sunt normalității? Se vede din avion Franța are 21 din lotul de 22 de culoare. Clar cu origini africane. Ce este așa scandalos in asta? Este evident. In grrnania populația este 80% sirieni și turci, Anglia are probabil 80% indieni și pakistanezi, Franța.. Tunisia, Algeria.. și alte state africane in proporție de 90%.
Pe la sfarsitul anilor 60, inceputul anilor 70, copil fiind, scriam pe la diverse federatii europene de fotbal sa cer fotografii cu echipele nationale. Am primit si de la FFF. Toti jucatorii francezi erau albi, iar Franta avea mereu probleme sa treaca de grupe la campionatul mondial. Daca trecea, iesea din competitie dupa meciul urmator. De cand in echipa sunt francezi de culoare neagra Franta a ajuns sa castige CM. Iata un adevar incontestabil. *** (o femeie a castigat in SUA un concurs de definire a corectitudinii politice: ***) - dupa domnia sa, sa ii spui unui nigerian ca e din Nigeria e sa fii rasist. Jalnic. In fine (poate ma insel): am fost atent la momentul intonarii imnurilor nationale. Francezii si englezii negri nu il cantau pe al lor. Sa nu il fi stiut? Tocmai azi, cand sportul ofera cele mai mari dovezi de patriotism, cand sportivii se infasoara in drapelul national? Etc.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
CUM SI-A PERMIS CINEVA SA SPUNA ADEVARUL HAHAHAHAHAH IA LUATI NISTE STATISTICI LUATILE CU PAINE 77% DIN VIOLURI IN PARIS SUNT COMISE DE NOII "FRANCEJI" RESTUL E CAN CAN
Asta cu ''i-ul'' nu imi iese mie mereu, dar ma rog, daca iti face placere e ok. M-ai corectat, nu ai fost sarcastic, auzi tu, ''sarcasmul e treaba serioasa'' ***. Am zis sa iti vorbesc frumos dar vad ca nu stii decat sa jognesti. Bai deteptule, ala se ia de francezi nu de africani, ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Corect!
hehe, vezi ca prima limba a lui ratiu e spaniola. sonic stie doar ‘buna ziua’ si ‘salut’. cred ca si la king in casa, el si fiu-su o ard pe aceeasi limba in care s-a cantat la nunta. sau floryan coman mbappe…ala e cu ucraineana, ca doar permisul… mai usor cu lectiile astea.
Da ce anume e rasist in cantecu ala? Nu-i face maimute sau alti termeni, doar puncteaza ceea ce vedem/stim cu totii: ca actuala nationala a Frantei e formata din angolezi, congolezi, magrebieni, intr-un cuvant africani. Imi este neclar cum a ajuns spusu adevarului despre originea acestor jucatori sa fie considerat ca “rasist”, voi moralistii corectitudinii politice ati devenit chiar penibili.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
toleranta, lipsa discriminarilor de orice fel, acuzarea rasismului, etc si etc, sint , toate, o dovada de educatie! nimeni nu-ti face educatie cu forta dar, daca dai dovada ca esti un needucat, ceilalti oameni din jurul tau au la dispozitie legi prin care te pot marginaliza! asa ar trebui sa faca si administratorii acestui site! din pacate, ideea Oanei are si-o forma desucheata: gura mare, minte ioc: iarmaroc! vorba mea: alta scoala!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.