OPINII » EDITORIAL IOANA MIHALCEA
Alte știri din fotbal
Zeljko Kopic a revenit în România și a spus totul despre despărțirea de Dinamo: „Acum nu mai trebuie să intri pe Google ca să mă cauți”
2
Bombă la CFR Cluj! Ioan Varga trebuie să-i plătească o avere jucătorului aruncat peste bord de Dan Petrescu: „Tratament abuziv, vădit nelegal”
0
Hermannstadt s-a despărțit de jucătorul adus în iarnă! Anunțul oficial al sibienilor după retrogradarea în Liga 2
0
FCSB a transferat cel mai bun marcator din afara careului mare!
3
Știri din fotbal internațional
Șoc la supermarket în Mexic: ce cumperi cu 100 de lei la București vs 400 de pesos în CDMX
2
Haos uriaș înaintea startului Cupei Mondiale! Mii de protestatari au blocat drumul spre stadionul meciului de deschidere
0
Măsuri extraordinare în ajunul deschiderii Mondialului » A dat decret prezidențial pentru telemuncă obligatorie!
0
Primire șocantă de care au avut parte belgienii în SUA » Americanii i-au percheziționat la sânge chiar pe pistă!
2
Lifestyle
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
1
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
11
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Un acord cu Teheranul s-ar putea semna într-o săptămână sau în câteva luni, ...
Libertatea
Șoferul camionului care a făcut dezastru în Constanța susține că i s-a ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Condamnarea definitivă a medicului Dorel Săndesc, anulată de Înalta Curte ...
Libertatea
Când articolul principal din online (cum a fost cel cu pupitrul gol de ieri) are o mega reclamă la o casă de pariuri de jur împrejur e un mega scuipat pe obrazul oricărui om care e interesat de informații sportive. V-ați bătut joc non stop cu tot felul de subiecte care nu aveau nici o tangență cu sportul și acum vă plângeți că nu se plătea abonament pe online. Foarte bine! Impostura în ceea ce privește jurnalismul sportiv trebuia să dispară la un moment dat. PS: Apropo, editurile nu dispar, se citește în continuare, și chiar pe suport fizic. Ar trebui să vi se pună niște steluțe pe partea asta din articol pentru că e vorba despre o părere contrar evidenței. Asta dacă vrem să fim chiar imparțiali și corecți. Altfel, e doar ipocrizie.
Cel mai articol corect [sic!] ????
Domnisoara draga,scrisul,cu forma lui rafinata, caligrafia,a fost dintotdeauna o materie la granita cu arta si o reflectie fidela a corespondentei biunivoce intre intelect si maiestrie.O foaie muncita,cu stersaturi,cu acolade,cu sageti de revenire,cu corecturi,la final cu coerenta ,transpusa apoi caligrafic este ,trebuie sa ma repet,o forma de arta si inteligenta,rodul plin de savoare al unei munci adevarate! Tastatul la un ecran si toate celelalte operatii facute automat si sec in baza unor algoritmi prestabiliti sunt doar un kitsch,rod al unei putinte superficiale si teribil de limitate.Si chestiunea o putem extinde exhaustiv la aproape tot ceea ce ne inconjoara,de fapt ne sufoca.Omenirea asta e un traseu marcat de niste borne,de niste repere,de la inscriptiile rupestre,arcul cu sageti,busola,lampa cu gaz,radioul,zborul pe luna si chirurgia laparoscopica,NU UN COLAJ! Nu mai e mult si o sa secati lacul Como fiindca puteti merge la terme,o sa dati jos Alpii fiindca se schiaza cool pe partiile artificiale din Dubai,nu mai aveti timp de a procrea fiindca exista fertilizare in vitro,nu mai aveti nevoie de parinti fiindca sunt pierdere de timp si ii puteti oricum vizualiza fugitiv pe skype si cate si mai cate... Va considerati mult mai inteligenti si nu aveti habar cat de superficiali si goi de continut sunteti deja, si de fapt impingeti omenirea nu spre progres,ci spre disparitie. Daca ati fi fost geniali si vizionari am fi venitdeja in vizita la voi pe Marte,la un gratar..
Doamna, respectul se câștigă, nu ne puteți impune. S-a ajuns aici fiindcă numai jurnalism nu a fost, sportul era cu picătură. Eram sătui de can can. Așteptăm calitate. Nu amintiți nicăieri în ultimii trei ani cu cât a scăzut tirajul! Nu întâmplător s-a ajuns în situația asta neplăcută pt angajați dar nu au încercat sa schimbe nimic și din câte vad se victimizează și acuma. Lumea vrea altceva, vrea sport, profesionalism. Nu puteți sa ne impresionați, efectul e rezultatul muncii voastre, slabe.
Ești penibilă! De ce nu scrieți despre comentariile negative primite în ultimele zile? Nici acum nu aveți coloană vertebrală. Rușine!!!
Timp de ani buni am donat bani redactiei de la Recorder. Motivul este cat se poate de simplu: calitatea materialelor! As fi dispus sa o fac si pentru Gazeta Sporturilor, dar nu pentru a vedea materialele Andrei Mocanu sau ale dnei Lixandru. Vreau sa vad investigatii jurnalistice adevarate. Vreau sa vad editoriale lipsite de ipocrizie. Vreau sa vad ca va pasa de sport.
Ba da! ***! ***! Vezi multitudinea și tenta articolelor despre fcsb și în oglindă despre celelalte echipe! A se vedea articolele despre ..." abilitățile" mădălinei ghenea sau despre madam reghe prodan! ***!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
În print nu supraviețuiește decât calitatea, în online prosperă submediocritatea.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu exista calitate nici in print nici în online,printul a dispărut și din această cauză că oamenii nu sunt dispuși să plătească pt aceleași clișee prăfuite,aceleași știri cu magicieni,ne acuza doamna de ipocrizie dar eu nu am văzut sa plângă nimeni dispariția ediției tipărite gsp cum nu a plans nimeni nici după Țepelin,în online gsp poate concura cu revistele pt adulti
Ioana, ai colegi care nu doar scapa greseli in graba. Ei asa scriu pt ca gramatica lor e sub nivelul marii. Vedem diferenta intre graba si interviuri redactate gresit, cu mai multi sau mai putini ‘i’, exprimari de lemn, dezacorduri, etc… Ma rog…si noi, cei care le observam suntem din ce in ce mai putini. Dar observam si poluarea din online. Acum ceva timp spuneati ca nu mai pronuntati / scrieti numele nevestei lui Reghe. Ce s-a intamplat cu acel angajament? Cum ramane cu toti patronii de echipe carora le purtati portavoce? Se poate face si online de calitate, nu doar compromitandu-va.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.