Alte știri din fotbal
„Ne trebuie investitori din Arabia Saudită și Qatar!” » Planul secret care poate salva Superliga + un atac direct: „Ne merităm soarta!”
0
Ce șanse are Vladislav Blănuță să ajungă la Dinamo » Ce va face joi internaționalul moldovean
0
Rapidistul Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului » Ce pedeapă riscă
0
Moment important azi pentru Răzvan Sava. Ce se întâmplă cu noul portar al campioanei
0
Știri din fotbal internațional
Tottenham a bifat al patrulea transfer al verii
0
A dus naționala la Mondial, dar nu a călcat în țară în ultimii doi ani: „Prezența mea acolo ar fi foarte utilă”
0
Doku e susținut: „Fotbalul și-a pierdut mințile! Mondial este o dată la 4 ani” » Mesajul postat de proaspătul tată
0
Cehia - Mexic și Africa de Sud - Coreea de Sud, meciurile decisive din Grupa A de la Campionatul Mondial
0
Lifestyle
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
1
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Negocieri de urgență pentru formarea noului Guvern, după consultările de la ...
Libertatea
Stadiul la zi al marilor șantiere de cale ferată finanțate prin PNRR. Unele ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Subiectele la Matematică la Evaluarea Națională 2026. Ce a picat la a doua ...
Libertatea
Nu mă omor după acest campionat mondial, nici precedentele două nu au fost cine știe ce. Dar poate că au dreptate cei mai tineri, noi ăștia trecuți de o anumită vârstă suntem nostalgici și nu mai trăim cu același entuziasm fotbalul contemporan.
Doar voi ăștia sub 50 de ani aveți dreptate?ce să caute câștigătoarele unor baraje gen Voluntari-Chindia sau cel dintre Rapid și Chiajna de acum câțiva?e totuși un CM unde vine "crema cremelor" de pe toate continentele.Cat despre europeni,unii,poate majoritatea celor de acolo mai merg și la muncă iar orele de difuzare sunt înaintate pe Bătrânul Continent.Scoruri de maidan la CM?nu asta e scopul ci fotbal de nivel înalt.
Pe noi astia din Brasov care l avem primar pe George Scripcaru ...nu ne intereseaza decat echipa Romaniei ...si la ce ora joaca ...
Germania poate că va mai bate Brazilia de zece ori consecutiv,dar niciodată cu 7-1.Articolul e bun,gândește-te dacă un sfert din cluburile unei țări cu fotbal decent ar juca în prima ligă...
Retorica pe care o aud de la persoane peste 50 de ani. Ma gândesc ca și autorul articolului o fi împingând spre jumătatea de secol. După eșecurile din Rusia (tara care inseamna doar 2 orașe) și din Qatar (un stat islamic în mijlocul desertului) acest mondial e o gura de aer proaspăt. Atmosfera, deschiderea, buna dispoziție. Se trezesc europenii noaptea. Prea puține meciuri ce au vizat echipe europene s-au jucat noaptea. Vezi cât e ceasul în Europa de vest la meciurile ce încep la 23. Pauze de hidratare. Foarte bine, aia sunt jucători care joaca la 3 zile de vara trecuta. Cei care joaca finala termina sezonul când U Cluj e deja eliminata din Europa League. Toți jucătorii la centru la imn s-a facut din dorința europenilor care nici măcar nu s-au calificat (Italia). Prea multe camere. Pai tot la dorinta europenilor s-au adus zeci de echipe tv din Europa, de s-a certat comunitatea de regizori din Hollywood pe organizatori. Și da, e ok și cu echipe mai slăbuțe. Dau bani si ma duc sa vad si goluri, nu sa ma uit cum trag 2 echipe de un 0-0 cinic și convenabil. Sau dvs gustați scorurile de maidan doar în liga bogaților, scuze, champions league? Am multe argumente pro acest turneu final, dar am remarcat ca nu poți schimba opinia oamenilor care prefera stadioane semigoale și turnee cu 16 echipe pe motive ce țin de blazare europeana.
Scoruri de la ultimul mondial: Anglia-Iran 6-2, Franta-Australia 4-1, Spania-Costa Rica 7-0, Croatia-Canada 4-1, Portugalia-Elvetia 6-1, Brazilia-Coreea de Sud. Am pus si scorurile de 4-1 fiindca si domnul Drejan a pus scorul din victoria Japoniei contra Tunisiei. Doar noi suntem in stare sa ne plangem de ceva ce nu ne afecteaza ca suntem vesnic absenti.
Unde era articolul asta după 7-1 cu Brazilia? Sau de ce sa se fi oprit la 32 de echipe? De ce nu 24? Sau 8?
ce titlu! ce articol! mai Agatha Christie cand Germania a invins Brazilia cu 7-1 a inseamnat ca Brazilia nu avea ce cauta la Mondial? groaznice vremuri mai traim
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.