OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Olimpiu Moruțan, transferul iernii în Superliga, susține prima conferință de presă la Rapid
0
Răcit înainte de derby, Charalambous a anunțat o nouă absență cu CFR: „A simțit ceva la spate”
0
Pentru ISTORIE! A fost semnat actul pentru OZN-ul din inima României care va costa 64.000.000 de euro
0
Daniel Bîrligea, scos la vânzare » Impresarul atacantului de la FCSB, anunț major: „Pentru jumătate din sumă”
5
Știri din fotbal internațional
Insula cea mai mare din lume are 10% din populație fotbaliști legitimați și vrea să să joace în preliminariile Mondiale » Răspunsul CONCACAF și replica pentru Donald Trump
0
Hansi Flick, înainte de alegerile de la conducerea Barcelonei: „Nu investim mulți bani, dar luăm decizii corecte”
0
Condiția pusă de Jurgen Klopp pentru a o antrena pe Real Madrid » La ce jucători s-ar putea renunța în vară
0
Chivu, contraatac la Mourinho: „Dușmanii fac gălăgie, dar mă bazez pe experiența mea din academia lui Inter”
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Ilie Bolojan a vorbit despre varianta demisiei din fruntea Guvernului, după ...
Libertatea
Echipajele ucrainene de drone „afumă” tancurile rusești în ascunzătorile lor
Adevărul
„Elementar, dragul meu Watson!” » Părintele celui mai celebru detectiv a ...
GSP SPECIAL
Rușii, atac masiv cu sute de drone și rachete: au bombardat fabrica de ...
Libertatea
Exact, daca antrenorul nu vine la meci cum il mai monitorizezi? Discutia e ridicola caci realist vorbind nu exista vreo posibilitate practica sa impiedici antrenorul sa faca schimbari sa dea indicatii, fie si de la distanta, prin intermediari ori prin telefoane, mesaje etc. A pune un “jandarm” langa antrenor presupune ca suspendatu sa vina obligatoriu la meci si sa ia loc tot obligatoriu intr-un fel de zona de pedeapsa, cum e la hockey unde cei eliminati se duc intr-un spatiu clar delimitat. Dar si asa, se duce omu la toaleta si suna de acolo, sau se face perchezitie si se retine telefoanele inainte?
Solutia este simplissims. Antrenorului suspendat arbitrul de centru sa ii puna banda adeziva peste gura si sa o indeparteze dupa fluierul final. Daca antrenorul vrea sa bea apa in timpul meciului se se constituie o comisie care sa il supravegheze iar Vassaras sa fie seful ei.
Adevarul e ca, prin amenda ridicola impusă lui Croitoru, federația se sabotează singura. Sunt convins ca dacă infractorul ar fi amendat cu leafa pe-o luna s-ar gândi de doua ori înainte de a încalca regula. Alternativele sunt ca paznicul federatiei sa aibă cu el cătușe să-l lege pe recalcitrant când scoate celularul, sau banda adezivă să-i astupe gura.
Conteaza ca exista o regula buna ori rea pe care unii o incalca intentionat. Iar cat timp se intampla o astfel de anomalie noi nu vom progresa. Nici in fotbal si nici in alt domeniu. Suntem de capul nostru.
de acasă/de la tv jocul se vede cu totul altfel decât din tribuna, deci mai greu de luat decizii tactice pt un antrenor, dacă asta e singurul argument împotriva inițiativei frf.
Da, Croitoru e vinovat pentru jocul sub orice critică prestat de FCSB!!
Croitoru e cel care sfideaza legile. Asta place marlanilor de la peluza, el stie asta si continua sa fie "rebel". De fapt e un neam prost ce nu s-a pomenit. Sa-i fie bruiata acea cabina, sa fie singur fara nici un colaborator, doar un agent al federatiei. Sa vada ca nu e chiar atat de smecher. Faceti ceva, nu-i mai tolerati nesimtirea!
Croitoru a vrut mereu sa fie altfel decat regulamentul o permitea. Faptul ca n-avea acea licenta PRO nu-l impiedica sa dea indicatii de pe banca fara perdea. Acum cu telefoanele. FRF trebuie sa spuna ca antrenorul trebuie sa stea singur intr-o cabina izolata fonic, fara nici un mijloc de comunicare la el. Punct! Chiar nu v-ati saturat de indivizi din astia alunecosi, cu o educatie precara, sa fenteze pe toata lumea? L-ai prins, l-ai ars, sa-i iasa smecheria pe nas.
Dar oare cei de afară cum procedează?
Hai cu bășcălia, noi românii suntem profesori în domeniu! Chiar merită măsura asta toată bășcălia de care suntem în stare! Cascadorii rasului cei de la FRF, dar nu ne mai miră nimic în situația asta.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.