OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Daniel Pancu, despre momentul eliminării: „Poate nu cunosc bine regulamentele” + „Nu voi lua niciodată pastile”
0
Andrei Nicolescu a răbufnit după victoria cu Rapid: „Ne-au făcut «muci», ăsta e cuvântul”
0
Victor Angelescu le reproșează un singur lucru jucătorilor și comentează ieșirea nervoasă a lui Pancu
0
Derby cu de toate în Giulești! Totul despre eliminarea lui Pancu, Negoiță în altă lojă decât Dinamo și Dan Petrescu lângă Hagi
1
Știri din fotbal internațional
Sorescu l-a salvat pe Rădoi în prima etapă cu o execuție în stilul lui Cristiano Ronaldo
6
Nou-venitul la Inter i-a adus victoria lui Cristi Chivu în ultimul amical al verii
0
Debut de coșmar pentru Kevin Ciubotaru la noua echipă
0
Djed Spence, oficial la Inter: „Exact asta veți vedea din partea mea”
0
Lifestyle
Bernadette Szocs s-a relaxat la piscină: „Sărutată de soare”
8
Anamaria a aflat decizia judecătorilor în procesul cu superstarul Luka Doncic: ce se întâmplă cu cele 50 de milioane de dolari
0
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
7
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
Motorina standard se ieftinește cu 68 de bani pe litru de la ora 24.00, în ...
Libertatea
Care sunt șansele ca R. Moldova să renunțe la independență pentru a intra ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Cod roșu de incendii în Caraș-Severin: 300 de hectare mistuite de flăcări, ...
Libertatea
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Pai da, toata lumea a fost extaziata de victoria cu Ukraina, care a fost facilitata pe linie politica cu Zelensky, apoi am facut egal cu Slovacia cu care a fost o intelegere mutuala. S-a jucat pe bune doar cu Belgia, care ne-a batut cu 2-0 (desi 4-1 sau 5-1 era mai aproape de realitate), si cu Olanda (care ne-a batut doar 3-0 in loc de 5,6-0). In calificari am nimerit in mod suspect Israel (in locul Frantei sau Angliei), UEFA si FIFA sunt recunoscute ca au obiceiul de a maslui tragerile la sorti, am si avut noroc cu atacul Hamas pe 7 octombrie, meciul decisiv din deplasare cu Israel l-am jucat in Ungaria, nu mai zic ca Israelul jucase mai multe partide condensat. Edy si jucatorii trebuie laudati, si merita laudati, pt ce au facut, si ce a depins exclusiv de ei, doar pt atat, nu pt munca FRF -ului si a politicului.
Numai că l-au arestat cînd l-au arestat pe Popescu spune limpede de ce l-au arestat, nu era nevoie să ne spună Dragnea. Întrebarea este ce urmăresc prin înscăunarea lui Burleanu și ce au împiedicat prin Popescu? Părerea mea? E din planul umilirii românilor și prin stricarea sportului.
Trebuie că medicamentația este foarte puternică, dar cu siguranță necesară! Multă sănătate, domnul Ioanițoaia!
Lumea a apreciat în primul rând calificarea de pe locul întâi din grupa preliminară, peste Elveția. Dovadă numărul imens de suporteri prezenți la meciul cu Ucraina. Tot lumea a apreciat calificarea tot de pe locul întâi în grupa de la Euro, peste Belgia! Iarăși nu-i puțin lucru. De aici aprecierea de care s-au bucurat Edy și băieții. E drept că e mult spus eroism, dar n-am văzut afirmația asta în presa credibilă. De acord să păstrăm simțul măsurii și să ne vedem locul în fotbalul european. Vestul deocamdată " ne spulberă ", e drept. Maestre, multă sănătate vă dorim!
Hahaha, Ioanitoaia a gasit un spirit infratit, pe Dragnea. Si sa spui ca Anca Alexandrescu este dura cu invitatii ei??? HAHAHAHA, cum sa fie dura cu seful ei Dragnea?? Uitam ca i-a fost consiliera si pusa stapana peste Viorica Dancila? Nu cumva sa iasa din ordinele bossului??? La postul unde lucreaza nu exista niciun fel de deontologie, se spun vrute si nevrute si nu se cer NICIODATA dovezi pt afirmatii scandaloase. OTV mic copil, daca ar fi existat un CNA independent multe dintre posturile astea erau in insolventa din cauza amenzilor sau de-a dreptul inchise.
Buuun,aveti dreptae in legatura cu "eroii"nostri,dar...unde-i legatura cu dragnaea ?? Confuzie totala....
Ar fi fost o vara mediocra dacă eram Spania. Sau Italia... Sau Germania. Dar suntem România, plângem de ani întregi după calificări ratate, avem un campionat plin de fel de fel de manevre din toate părțile, o conducere a fotbalului pusa politic și o presa de sport tot mai slaba. A fost o vara memorabila!! Ne am calificat și am ajuns în optimi la Euro. Dacă înainte de calificări cineva ne oferea asta, luam cu ambele mâini și mulțumeam frumos. Deci depinde din ce punct de vedere privești după părerea mea. E un drum care prinde contur. Dacă cineva ne ar oferi acum participarea la mondiale și optimi acolo am spune "neah, e prea putin" sau cum? Sunt de acord ca nu trebuie ridicați la rang de eroi dar nici sa susțină cineva ca nu au făcut mare lucru. Pentru ca au făcut!
Mderatoarea n-a zis nimic și s-a făcut că nu a auzit ce a spus super-democratul Dragnea pur și simplu pentru că Dragnea reprezenta puterea efemeră; dacă puterea știa asta și accepta situația, așa trebuie să fie! Gândirea românului din vremuri de demult!
Corect.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.