OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
0
Amical și nu prea în Slovacia » Își încheie mandatul și îi avertizează pe „tricolori”: „Aici se joacă pe merit! Nu voi accepta asta”
1
Ce scrie presa din Kosovo, după eșecul cu România U21 de la Priștina
0
Eliminarea suferită în Turcia l-a făcut pe Cârțu să ceară o schimbare de regulament
2
Știri din fotbal internațional
Anglia U21, cu starurile Rico Lewis, Nwaneri sau Lewis-Skelly în teren, s-a făcut de râs în preliminariile Europeanului!
2
Pierdere mare pentru Barcelona » Cât va lipsi Raphinha
1
Întorsătură de situație la echipa lui Chivu » Decizia clubului în privința portarului pentru sezonul viitor
3
Își vinde casa pentru a merge la Cupa Mondială » Câți bani cere
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
0
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Cum au schimbat aplicațiile de întâlniri modul în care oamenii formează ...
Libertatea
Gestul neașteptat al lui Victor Ponta la Istanbul. De ce a purtat ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Noi reguli pentru șoferii care au rămas fără permis: ce trebuie să facă ...
Libertatea
Ekneb, tu depui mai mare efort la serviciu decat Eriksen doar daca, cari pietre de moara cu carca. Cand joci 500 de meciuri la asemenea echipe de top sigur esti epuizat fizic si chiar psihic. Treaba cu sucombatul este o prostie din moment ce fotbalistul nu a murit.
Nu sunt vreun aparator a clanului interlop denumit UEFA, dar in cazul lui Eriksen nu se poate vorbi de un "program aglomerat". Eriksen abia a jucat pentru Inter pana prin decembrie, cand presedintele lui Inter, Beppe Marrota, chiar a spus ca este pus pe lista de transferuri, din cauza faptului ca avea un salariu foarte mare si nu juca deloc. Abia de prin februarie-martie, a inceput sa joace tot mai des pentru Inter, dar sa nu uitam ca Inter a parasit cupele europene inca din faza grupelor. In ultimile 4-5 luni, Eriksen abia a avut un meci pe saptamana. Eu zic ca la nivelul asta, un meci pe saptamana este mai mult decat rezonabil. Chiar nu pot sa vad cum am putea corela ceea ce a patit Eriksen aseara cu programul aglomerat al UEFA din moment ce Eriksen nu a avut nici pe departe un program aglomerat, pentru un atlet de talie mondiala, asa cum este el.
Fara a fi catalogat ca fiind un om fara suflet, trebuie sa stam stramb, si sa judecam drept. Eu personal, ca multi altii... lucrez zilnic intre 10... 18 ore per zi, cred ca sunt mult mai multe ore de munca, decat cele ale unui fotbalist, sa stiti ca mai mor si zidari, zugravi... etc in timp ce lucreaza. Oricine trebuie sa stie, sa inteleaga ca un homo sapiens nu traieste vesnic, pur si simplu la un moment dat moare. In acest caz, este voba de expunere mediatica majora, insa intreb asa... un salahor care lesina la locul de munca, oare are aceeasi interventie medicala prompta???? Sigur ca nu, asa ca eu recomand fotbalistilor sa nu se mai vaite atata, pur si simplu ... SE INTAMPLA!!!! Nimeni nu si doreste sa se intample, dar se intampla, asta este. Fotbalistii beneficiaza de interventie medicala prompta, salahorul ... ciuciu.
Păi cum i-a trecut glonţul pe la ureche, mare director printre "ziarişti", ştucanul scrie că a sucombat deja, academicienilor !!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.