Alte știri din fotbal
Marius Croitoru a văzut decizia tactică a celor de la FCSB și a reacționat: „Eu nu am văzut echipe mari în istorie să joace așa”
0
Marius Baciu îl critică dur pe Dawa: „A fost o greșeală de copii, de juniori”
0
Notele GSP la FCSB – FC Botoșani » 3 și 4 pentru comicii vestiți de pe Arc, plus un 8 cu artificii
0
Andrei Dumiter l-a făcut praf pe „centralul” Vidican după FCSB - Botoșani 3-2: „Se joacă cu soarta noastră!”
0
Știri din fotbal internațional
A supraviețuit unei lupte pentru viață în comă indusă și se pregătește pentru o nouă provocare: a schimbat echipa în Premier League
0
Joao Cancelo s-a întors la Barcelona: „I-am spus clar lui Deco că ori vin acum, ori rămân acolo un an pe bară!”
0
Dezvăluiri despre transferul eșuat al lui Chivu: „Au fost de ajuns 2 minute. Putea fi fost excelent la Inter dacă...”
1
Transfer de nicăieri la AC Milan » Rossonerii cheltuiesc 45 de milioane de euro pentru o rezervă de la Mondial!
0
Lifestyle
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
0
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
1
Ce face Nicușor Dan cu raportul privind alegerile prezidențiale 2024, la ...
Libertatea
Un turist a fost arestat în Grecia după ce a făcut grătar la o vilă ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Un val de pensionari care-și vor banii de CASS înapoi au aglomerat ...
Libertatea
Gigi Becali: "Marian Barbu e mare arbitru! Ține minte ce-ți zic... Încep și eu ca nea Mitică. Și pe fața lui se vede că e om bun, om blând, liniștit! Barbu și Bîrsan o să fie viitorii arbitri de renume ai României. O să vedeți! Ascultați ce vă spun eu". Păi în decembrie 2021, a fost precedentul mare SCANDAL privind arbitrajul, tot cu Barbu la centru(!), când după un Fcsb - UTA 2-1 (cu două penaltyuri imaginare acordate Fcsb, unul la un număr de balet Tavi Popescu si altul după ce mingea iesise în aut de poartă peste 20 de cm) antrenorul Laszlo Balint a avut un discurs incendiar, bine articulat - "dacă asta e corectitudine în fotbalul românesc, atunci mai bine ne lăsăm toti de meserie!". Si a muncit presa atunci să dreagă lucrurile, cu numărări (incorecte!) de greșeli, si in final a reușit cevacde felul "Nu doar Fcsb fură cu arbitrii; si alții fură, TOTI fură!". Acum se vor număra din nou greselile, dar neglijându-se arbitrajele cu tendință, la fel de productive... Probabil concluzie "nu doar Craiova este nemultumită, TOTI suntem nemulțumiti etc.". CRAIOVA NU MAI ARE VOIE SĂ-I IERTE PE VINOVAȚI - dar culmea ar fi ca Vassaras să fie nevinovat! Nea Gigi, spovedește-te!
Cârțu jucătorul, nu Cârțu președintele de club...
Ioanitoaia are dreptate ca grecul taie și spânzură pe moșia lui Burleanu - pe care l-a împins din spate în ierarhia UEFA - dar oltenii au avut 3-0 chiar înainte de mal. Cand nu poti sa tii 3-0 te uiți întâi in propria ograda…
Pentru ca i-a saltat in ierarhia internationala pe Hateganu si pe Kovacs nu il misca nimeni pe grec din jiltul de presedinte.
Ioanitoaia ii transmite elegant “prietenului” sau Rotaru ca nu are motive sa se planga de arbitraje. Statistica ii da dreptate.
Domnul Duarte, matale ai dreptate (într-adevăr, cei de la Universitatea au multe la care trebuie sa se gandeasca), dar daca negi faptul ca nesimțirea acestui personaj (“arbitrului” barbu) este la fel de infinită ca incompetența lui, inseamna ca esti lipsit de obiectivitate.
Auzi si la Nea Ovidiu cica arbitraj la smecherie nu este o jignire...Dar nici macar o ironie ieftina nu trebuie socotita?
Cand vezi ca nu se poate, Bagi dictatura-n toate! -Băăăă nu scoat-un cuvant, Ca te pun la pamant, Si iti pun si man-n gât! O sa vina si o vreme Cand iei fluier din izmene
Brazvane mai documenteaza-te ca Sorin Cartu este o veche feblete a directorului. Imi amintesc ca l-a pus candva pe lista celor mai talentati cinci fotbalisti romani din toate timpurile.
Barbu acesta ori nu are habar pe ce lume trăiește, ori este corupt până în măduva oaselor. Oricum ar fi, locul lui nu mai este pe teren. Să fluturi galben pentru simulare, fiind chiar lângă fază, iar apoi, chemat de VAR, să transformi „simularea” în penalty — e un spectacol grotesc, o umilință supremă pentru orice arbitru cu un minim de demnitate. Dar, evident, nesimțirea acestui personaj pare să fie la fel de infinită ca incompetența lui. PS Si cat timp i se (va) mai permite, domn’ directo, grecoteiului sa fie atat de sfidator? Apropos, iata ce zicea marele Eminescu despre “prietenii” greci: “Elementele străine, venetice, care cu obrazul gros și cu viclenie balcanică, încurajate de corupția internă, sug țara de vlagă și o compromit înaintea Europei“. Vasaras “suge” totul in arbitrajul romanesc!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.