OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Ianis Hagi a dezvăluit ce i-a transmis tatăl său înainte de Georgia - România: „Asta mi-a zis”
0
România, eliminată de la Europeanul de minifotbal! Dezastru defensiv: ȘASE goluri încasate
0
Louis Munteanu merge la Cupa Mondială: „E foarte importantă!”
0
Ce a transmis Gică Hagi în vestiar, imediat după Georgia - România: „Asta le-am spus”
0
Știri din fotbal internațional
Luis Diaz s-a răsfățat înainte de Mondial » Accesoriul de lux cu care starul lui Bayern se va afișa și în Mexic!
0
Cum s-a terminat amicalul de lux Croația - Belgia
0
Alt club din Pemier League schimbă managerul! » E favorit să-l înlocuiască pe Jose Mourinho la Benfica
0
Dorit de Craiova și de Dinamo, Emanuel Marincău s-a destăinuit Gazetei: „Am considerat că așa e mai bine”
0
Lifestyle
Cea mai bine vândută mașină din China s-a reinventat! Costă sub 10.000 de dolari
2
Escapadă romantică înainte de a veni la reunirea lotului. Noua iubită a stoperului de la Tottenham e model
0
„Îl devorează cu privirea” » Cu cine a fost surprinsă dansând iubita lui Kylian Mbappe
0
Momente fabuloase pe scenă: Loredana a căzut în genunchi în fața Nadiei, după un duet antologic la Onești
31
Ministrul Muncii explică de ce vor pierde militarii norma de hrană și ce se ...
Libertatea
ONU avertizează: „Pregătiți-vă pentru El Niño”. Fenomene extreme sunt ...
Adevărul
Românul cu două recorduri mondiale spulberă mitul proteinelor: „Produsele ...
GSP SPECIAL
Presa germană titrează la unison: România oferă Rheinmetall cel mai mare ...
Libertatea
Gata s-a deschis din nou drumul larg pentru intoarcerea "recidivistului" Nicolo Napoli.
Cand ai un coeficient de inteligenta care nu iti permite sa intelegi niste comentarii mai lungi, mai bine nu le mai citesti. De ce iti fortezi creierul peste puterile lui de procesare a informatiei? Asa ajungi in situatia in care ti se pare ca niste comentarii favorabile echipei tale ar fi impotriva ei. PS: Arbitra VAR a “stricat meciul” deoarece a intervenit in doua situatii in care nu era necesara interventia ei si nu numai atat, ea si-a depasit in plus atributiunile spunandu-i in casca centralului niste lucruri care l-au pus pe acesta in fata unui fapt implinit, obligandu-l sa isi schimbe deciziile initiale care fusesera regulamentare. Hategan sau oricare alt arbitru cu experienta aflat in cabina VAR nu ar fi intervenit in nici una dintre acele situatii si in nici un caz nu ar fi spus in casca lucruri care sa il deposedeze pe central de puterea de decizie in privinta fazei respective. Eu asta am sustinut inca de la inceput, nu din cauza ca as fi fecesebist sau as tine partea FCSB-ului in general, ci din cauza ca la acel meci s-a produs o mare nedreptate pe care nici un jurnalist nu a recunoscut-o si toti incearca sa o acopere atat pe arbitra respectiva, cat mai ales pe cel care a delegat-o la acel meci.
Ce-o fi fost în capul lui Mititelu când l-a angajat pe Giovanni deși acesta rezistase doar 4 luni la MTK. E adevărat ca antrenorii de fotbal trăiesc cu valiza făcută lângă ușă, dar la fel de adevărat e ca în sport, fotbal mai ales, băieții buni sunt mai mult pe drumuri.
Monitorul de Botosani va titra cu litere de o schioapa: Cand nimeni nu mai spera, Vardy salveaza Botosaniul de la retrogradare. Propunem Consiliului Judetean o statuie in centrul orasului pentru aceasta performanta.
Cum faci dumneata la fiecare articol. Lasi un auf wiedersehen, arrivederci , au revoir, la ficare articol. Lasi împacate varza, capra, lupul, barca, râul si vâslasul. Si evident, toti cu scriitorul. Te diloav te hohauatu.
Atitudinea antrenorului italian demis poate fi un model pentru omologii lui români ce se vor afla în situații similare, e corect spus. E chiar un gest de normalitate, deși ne vine greu să recunoaștem. Valabil și în alte domenii, nu doar la sport/fotbal.
Mititelu l-a rechemat pe Croitorasul cel viteaz adica a cazut din lac in put. Urmatoarele miscari vor fi aducerea inapoi a lui Nicoli Napoli si retrogradarea.
Cat timp Dicä are angajament, ce ar mai putea fi imposibil…? Vardy la Botoşani! Se puoatte!
Imi place termenul acreditat de manipulatori: "meci stricat". Ei sunt cei care cu postari kilometrice cu logica rasucita si invartita ajung dupa ametirea cu vorbe goale a cititorului la concluzia: respectivul/respectiva a stricat meciul. Smecherasii de duzina. Consecinta? Pai n-ati auzit? Duritate maxima: "meci stricat". E suficienta sentinta de "meci stricat" care serveste ca frectia la piciorul de lemn. Iata de exemplu in ultima etapa doua "stricari". La Craiova Iasul din prima "stricare" pierde doua puncte iar la Bucuresti din a doua "stricare" Dinamo ia doua puncte. Consecinta? Nu ne mai spun manipulatorii ei se opresc la "meci stricat". Patru puncte pentru salvarea lui Dinamo din doua "stricari". Si uite asa din "stricare" in "stricare" se stabileste ierarhia in fotbalul romanesc.
Imi place termenul acreditat de manipulatori: "meci stricat". Ei sunt cei care cu postari kilometrice cu logica rasucita si invartita ajung dupa ametirea cu vorbe goale a cititorului la concluzia: respectivul/respectiva a stricat meciul. Smecherasii de duzina. Consecinta? Pai n-ati auzit? Duritate maxima: "meci stricat". E suficienta sentinta de "meci stricat" care serveste ca frectia la piciorul de lemn. Iata de exemplu in ultima etapa doua "stricari". La Craiova Iasul din prima "stricare" pierde doua puncte iar la Bucuresti din a doua "stricare" Dinamo ia doua puncte. Consecinta? Nu ne mai spun manipulatorii ei se opresc la "meci stricat". Patru puncte pentru salvarea lui Dinamo din doua "stricari". Si uite asa din "stricare" in "stricare" se stabileste ierarhia in fotbalul romanesc.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.