OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Oțelul - Unirea Slobozia 3-0 » Joga Bonito până în play-off! Slobozia se scufundă: spulberată și la Galați
1
Primele reacții de la posibilele adversare ale României la Campionatul Mondial: „Ce tragere la sorți!”
0
De la Washington, Răzvan Burleanu a comentat tragerea la sorți: „Grupa ne motivează enorm!”
0
Primele reacții după tragerea la sorți a grupelor pentru Campionatul Mondial 2026: „N-arată rău, numai să ajungem acolo”
1
Știri din fotbal internațional
Cum s-a descurcat România în trecut cu adversarele pe care le are dacă se califică la Campionatul Mondial 2026 » O mare victorie a Generației de Aur, un scandal cât casa și celebrul discurs al lui Hagi: „Merităm să ne faceți statuie!”
0
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
0
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
49
„Surpriză” la FIFA » Donald Trump a primit primul Premiu pentru Pace: „Am oprit atât de multe războaie. În Congo ar mai fi murit 10 milioane de oameni”
6
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Celebra tenismenă a „topit” zăpada de pe munți! Dayana a sfidat frigul și a aprins imaginația fanilor: „Mamma mia!”
3
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Cine este avocata acuzată că ar fi ajutat dealerii în închisoare. Schema ...
Adevărul
Sportul din București, încotro?! GSP a trimis 10 întrebări primilor 4 ...
GSP SPECIAL
Ultimul sondaj AtlasIntel pentru Primăria București o plasează pe Anca ...
Libertatea
Articol jos palaria. O analiza obiectiva a situatiei de la echipa nationala si o previziune corecta a deznodamantului din Macedonia.
Cum, nu mai e Daum de vina? Sa nu-mi vina sa cred....
Ponta a avut coloana intr-un interviu de a recunoaste ca el l-a pus pe Gino, dar nu a vrut sa-l supere pe Base si a negat ca ar avea cunostinta ca Base l-a sustinut pe Burleanu! ciudat,nu? un neica-nimeni ajunge intr-o functie cheie in fotbalul romanesc in conditiile in care nu il recomanda nimic, nici macar nu era din fenomen si cica nu ar fi fost ales politic! ca e fost sef de cabinet al fostului presedinte, ne place sa credem ca e doar o coincidenta! sau mai degraba, le place sa credem!
Domnule Ionitoaia,de ce nu vedeti padurea de copaci? Ma adresez dumneavoastra in numele tuturor jurnalistilor de sport. De ce domnilor, nu vedeti padurea de copaci?De ce nu vreti cu adevarat sa puneti umarul la redresarea fotbalului romanesc?
Exact !
Cea mai mare glumă e când se spune "fotbalul din România este o afacere privată". Să vedem ce ziarist sau reporter de la ziare/televiziuni private, va avea curajul să-l întrebe pe Burleanu, cu microfonul în față, când îşi va da demisia, pt rezultatele dezastruase din mandatele lui. Acum, presa sportivă trebuia să-l hărțuiască cu microfoanele în față pe Burleanu, de dimineața până seara. Nu se întâmplă asta, ceea ce înseamnă că în România nu există nici măcar presă privată sau ziarişti/reporteri cu coloană vertebrală. Ziariştilor le e frică să-i pună întrebări lui Burleanu, aşa cum jucătorilor români le-a fost frică să tragă la poarta islandezilor şi aşa cum antrenorilor le e frică să se impună în fața patronilor.
Mai usor cu„afacerea privata”!Toti sug de la bugetul de stat!Adica de la noi toti!95% din bugetele primariilor(ticsite de bagatori de seama ),sunt suportate de la bugetul de stat iar de aici mai ciugulesc si„privatii”-care au ca paravan cate o echipa!Pana si echipa faimosului Becali traieste din tunul de sute de milioane dat bugetului de stat- prin masca„superafacerii”cu schimbul de terenuri cu MAN-pusa la cale de Hrebenciuc-pentru al convinge pe Becali sa„privatizeze”Steaua!Cat despre Burleanu-fost sef de cabinet al lui Basescu-Ionel Ganea cel„nedus la biserica”ne-a zis clar ca a fost pus acolo chiar de Basescu- care i-a lasat lui Ponta LPF-ul(pentru a-l pune pe Iorgulescu)!
Scurt și la subiect !...
stiti cum se face analizele de tot felul in romanica? simplu . totul porneste de la testul de " inteligenta" cu broasca-i verde si iarba -i verde rezulta ce? ca broasca este iarba. bravo tovarasi ! bravo. o tona de "carturari" la frf si nu numai nu ii sta in cale unui razgindac fara scoala fara filing fara a sti ce jucatori alege pentru nationala. da dar are benteley si este bastan tata! asta conteaza nu faptul ca multi au cap mic si creier lejer unde furnica patineaza tot asa. in mai toate domeniile. dezastrul adus de niste neica nimeni in politica in sport in min sanatatii in politica. cine vrea sa traga de timp de fapt? asa ca vaida cu aia cu caramizi pentru ca postul mergea prost si aveau nevoie de prosti . se vede iarasi cind pui oameni politic in functii nu se rezolva nimic. am auzit ca o vor pe a lui firea fata placuta prin multe guverne de diversi ca ministra a muncii? dece nu a sanatatii ? poate ca ar fi buna si la frf... dece nu? ma uitam la nesimtitul de citzu cum spunea ca poporul trebuie sa plateasca testele pentru ca vaccinurile sint gratuite. cit de prost sa fi sa spui asa ceva cind toate sint platite de popor prin taxe. dar cui sa ii spui unui betzivan si dator pe la bancile din America? asa ca tot ce se intimpla cu radoi are ca vina cine l-a pus. pe ce criterii nici azi nu pot sa imi imaginez. rau este ca dupa tuse vinie junghiul de mutu. mari pile cu nicu gheara cu multi altii care il ...recomanda. si el a antrenat ca mama...
Și încă ceva : ca sa rezolvam și problema bugetului la federatie, fiecare ședința de plen FRF și fiecare antrenament sa fie filmate si transmise live la televiziuni, ceva gen Insula Iubirii . Acum vedeți ca au succes la public show-urile astea . I-am spune “Federația Iubirii”. Ce n-as da sa văd așa ceva ! S-ar distra poporul ca la Colosseum .
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.