OPINII » LIECHTENSTEIN - ROMÂNIA 0-2
Alte știri din fotbal
Pușcaș explică de ce a ieșit după 38 de minute și dacă ratează barajul: „Înțepătură pe coapsă”
0
Cătălin Cîrjan: „În ultima etapă vom fi implicați în lupta la titlu, dar nu e treaba noastră”
0
„Sacrificați meciul cu U Cluj?” » Zeljko Kopic, întrebat direct despre jocul care ar putea decide campioana în Superliga
0
Danny Armstrong, nedumerit după Dinamo - CFR Cluj: „Am prins barajul, nu?”
0
Știri din fotbal internațional
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
0
Revenire istorică în La Liga: au așteptat 14 ani!
0
Pep Guardiola, după al 20-lea trofeu la City: „Este o mașinărie!” + De ce nu sărbătorește Cupa
0
Încă un meci pierdut de Mirel Rădoi în Turcia » Sorescu, pasă de gol
16
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
8
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
„Poate, într-o zi, Maia Sandu va deveni președinta României”, spune șeful ...
Libertatea
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
Fara discutii, Popescu presedinte, iar Hagi antrenorul nationalei
In afara de stafful tehnic, '' tapul ispasitor'' Radoi, Stoichita, Burleanu cam toata lumea e vinovata aici fara dar si poate inclusiv noi suporterii care nu am crezut nici un minut ca aceasta nationala poate face ceva, si sa fim sinceri am fost multi sceptici! Referitor la federatie fara dar si poate si-au aratat limitele si in urma rezultatelor avute se poate opina ca sunt incompetenti fara exagerare.Burleanu e clar , a fost numit pe criterii politice, neavand nici o afinitate cu fotbalul, Stoichita sa-i cante in struna si Radoi novicele care s-ar presupune ar fi trebuit sa invete din mers. Socoteaa de acasa insa e diferita de cea din targ, intr-un cuvant avem nevoie de oameni profesionisti, nu de persoane care fac teste.
primul care trebuie dat afara si facut de rusine e psihologul lotului care nu a reusit nici o clipa sa induca mandria nationala sau spiritul de invingator , nu cu preoti se castiga ci cu psoholog
Torque din nou esti gica contra, rolul pe care il joci cel mai bine. Unde sunt banii generatiei de aur? Iti spun eu in baza de la Mogosoaia, in baza de la Buftea, in sediul federatiei si in alte locatii. A fost un smecher Sandu Mircea si si-a tras gros dar macar a lasat ceva palpabil in urma lui. Razvan Burleanu nu reuseste nici sa spoiasca ce a ridicat Sandu Mircea.
Aiurea, țara e plină de străchini, pleuri. Tresare Europa de la zornăitul pe care-l facem. De la o vreme n-ar fi exclus să deranjăm. Nu cred că este domeniu în care să facem mare brânză, poate cu excepția scrimei. Mirel e un novice, nevinovat, s-a băgat cu capul în necunoscut. Și-a pus mintea cu un sistem organizat, Fabrica de Rele și Feste. Nu știu cum se pune perioada asta, dar ne alăturăm tot mai mult fruntașelor din coada Europei. Pe aici Malta, ”Lichenștain”, Cipru, Moldova s-au reabonat la super tie-break_urile în care uită să ia puncte. FRF este la mutare, imediat ce deschid plicul și citesc nominalizarea, după atâta experiență, vom ști în ce direcție o ia corabia.
Ignoram la nesfarsit adevarata cauza a dezastrului: d-le Ioanitoaia, invitati-l pe Marcel Raducanu la emisiunea dv. Iar cu academia lui Hagi senior, va rog sa ne scutiti.
Radoi va fi uitat, exact ca si predecesorul lui Daum, plecat de aici cu o coada si mai mare intre picioare. Va fi uitat exact cand se va discuta de un nou antrenor, un nou inceput, o noua reconstructie de la zero, o noua intinerirela lotului. Totul nou. Mai putin CeX si presedintele FRF, acestia sunt tineri perpetuu, precum highlanderii. Si, tot sub ei, noul asta nou va deveni perisabil mai repede decat urda de vaca, la prima campanie de calificare oficiala de la noul Euro, ce va sa vina.
E clar ca si antrenorul a avut un cuvant de zis in necalificarea Romaniei la baraj, avand in vedere ca am fost la doar 1 punct de locul 2, probabil cu un antrenor mai valoros eram pe 2. Dar cam atat, mai mult de un loc 2 nu cred ca puteam spera la cum jucam, la ce jucatori avem, eu cred ca orice antrenor din lume era la nationala noastra, nu cred ca ne califica in gupele CM.
Deci e foarte clar, pentru toata lumea, ca nea Burleanu a calcat in doua strachini: una, ca s-a jucat mult de tot cu rabdarea si nivelul asteptarilor suporterilor echipei reprezentative, alta ca l-a promovat fix spre anonimat pe nea Radoi, inca de pe bancile scolii de antrenori. Ironic spus, marea realizare a presedintelui FRF e ca a impuscat doi iepuri dintr-un foc. Econom baiatul.
important este ca din spate vine o generatie U20 super puternica. Estimez ca este de 7 ori mai buna decat mica nationala mare de azi.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.