OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Daniel Bîrligea e gata de joc și o amenință pe Rapid: „Asta m-a făcut să îmi revin”
0
S-au săturat și vor reformă: „Toate echipele din Superligă să beneficieze de sprijinul autorităților! Ori toate, ori niciuna” » 5 cluburi arătate cu degetul
0
Florin Bratu l-a comparat pe Pușcaș cu atacanții lui Dinamo » Concluzie categorică: „Perfect pentru el, are calitatea asta”
0
Ioan Andone s-a pronunțat în speța „Pușcaș la Dinamo”: „S-ar putea să fie un mare semn de întrebare”
4
Știri din fotbal internațional
Messi, tratat ca un rege în India » A primit un cadou de un milion de dolari
0
„Atât vă dau!” / „Patroane, vine Crăciunul!” » Cum au negociat colegii lui Răzvan Marin prima de meci
0
„Vreau să fac plângere la UEFA! Nu e în regulă!” » Comentatorul Emil Grădinescu reclamă o situație neobișnuită la înfrângerea Craiovei
5
Afacere cu Dan Șucu pentru Cristi Chivu » Inter l-a găsit pe înlocuitorul lui Dumfries. Și ar putea veni în ianuarie!
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Prezentatoarea TV și-a sărbătorit ziua de naștere într-o ținută extrem de provocatoare: „Un zece curat”
2
„Bombardiera Blondă” a incendiat rețelele sociale, la revenire: „Am sâni uriași și intenționez să-i arăt!”
1
Fosta finalistă de la Wimbledon le-a făcut o surpriză fanilor, într-o ținută provocatoare: „Crăciunul a venit mai devreme!”
7
Lux! Cu ce își ocupă timpul Cristina Neagu după retragere: „Te-ai mutat acolo?”
8
Bucurie la Kremlin după ce statele UE nu s-au înțeles să folosească ...
Libertatea
„Micul Einstein” din Belgia își încheie doctoratul în fizică cuantică la 15 ...
Adevărul
Noul fenomen de la Steaua a dat Germania pe România și se destăinuie: „Aici ...
GSP SPECIAL
Nicușor Dan a numit cele trei țări care nu au fost mulțumite de soluția ...
Libertatea
Domnule Ioanitoaia, ce părere aveți de articolele scrise de ziariștii juniori ai GSP-ului? Ați citit ce scriu unii dintre ei? ( Jurnaliști) Nu aveți nici o pretenție de calitate? Sunteți mulțumit cu degradarea GSP-ULUI și a jurnaliștilor?
Indiferent unde a jucat si a antrenat Sandoi ramane legat pe viata de Stiinta Craiova, asta trebuie sa inteleaga lumea.
Ai gresit „adrisantul” dragule, eu vreau binele Universitatii. Vreau acest bine inca din 1967 si m-am bucurat de el multi ani de pe cand eram coleg de facultate cu Deselnicu si pana-n 1991. Apoi cu „marea privatizare” din an in an echipele fanion ale tarii au scazut valoarea si performantele. Ce sa facem?! Ne multumim cu ce ni se ofera!
Corect! Pus că prin acel titlu, nea Ovi insinuează că Săndoi oricum ar fi mimat acel "sentimentalism"... în cazu-n care l-ar fi cuprins nostalgia vremurilor când antrena în Bănie. Cum adică "n-a vrut să joace teatru"?... Păi dacă ar fi declarat că râde cu un ochi și plânge cu altul... înseamnă automat că s-ar fi prefăcut că-i pare rău pt Craiova? De unde știe nea Ovi că Săndoi nu ar fi fost sincer și de ce presupune că ar fi zis asta doar de dragul fairplay-ului? :))) Poate că-i pare rău și nu vrea să recunoască... și-atunci e tot un fel de "teatru". Pe de altă parte... Săndoi a mai antrenat la Pandurii, Vaslui, Chiajna, FC Argeș sau Chindia :))) Cum ziceai și tu, ar fi cam mult să plângă pentru toate, fie și numai cu un singur ochi.:((( La Craiova lu' Rotaru a stat doi ani pe bancă... din 2014 până-n 2016. Între '99 și 2002 a mai antrenat echipa dezafiliată de Nașu Sandu... unde a avut 2 mandate întrerupte de un sezon la Pandurii. Însă abominația pesedistă a Olguței nu are nicio treabă cu U Craiova din perioada '92-2011, mogoșenii revendicând doar palmaresul din perioada '48-'91. Întrebarea se pune altfel: După care dintre cele 2 Craiove ar suspina Săndoi dacă ar alege să joace teatru? Pentru aia dezafiliată acum 13 ani .. sau pentru aia (re)înființată în 2013? Că de antrenat, le-a antrenat pe ambele. :))
...ce spui tu straine ?...cu ce te am deranjat ?...nu vezi ca am conditionat titlu de a infrange fcsb ...sa i batem noi pe fcsb isti tur si retur ...sa vezi cum este posibil sa castigam titlu indiferent cat or sa traga burleanu gino si hategan cu ei ...
Un băiețel îl acuză pe Ioanitoaia ca nu o iubește pe Craiova. Sunt cu totul de acord. Maestrul trebuia să-i laude pe olteni ca, în condiții cu totul nefavorabile, au pierdut numai cu 2-0.
OlteanuMarian sau vrabia malai viseaza. Nu oricum ci cu ochii larg deschisi
Iar se poate citi macar printre randuri ce tare o iubiti pe Universitatea Craiova. Nu mai puteti de focul ei...
Ce să vrei mă? Titlul! Te-ai gândit ce-o să faceți cu el, când voi sunteți vai prazul vostru ?
Un gazon mocirlă cum fuse cel de la Iași dezavantajează echipa mai tehnică, ceea ce s-a și întâmplat la Iași. Vezi și situația recentă de pe Steaua, cu Naționala. A fost o întâmplare nefericită pentru Craiova.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.