OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Arnold Garita a ajuns la București pentru a semna cu FCSB » Cine l-a întâmpinat pe aeroport
0
Florin Maxim a dezvăluit la GSP Live salariile incredibile de la Corvinul!
0
Gheorghe Hagi, discurs manifest: „Știți care motto-ul meu? Notați-l. Știți alea cinci trepte de selecție ale mele?”
0
Laszlo Balint, verdict dur după Oțelul - Craiova: „Opțiunile lor sunt limitate”
0
Știri din fotbal internațional
Fotbalistul din Serie A, la un pas de înec în piscină » Transportat cu elicopterul și internat la terapie intensivă
0
Fostul campion olimpic a criticat Barcelona: „Nu-l dai cadou pe Ferran Torres! Ce iei de 50 de milioane?”
0
Mikel Arteta cere o schimbare de regulament în Premier League: „Mă lupt cu ei!”
0
Sprijin de la Casa Albă pentru șeful FIFA: „Cine votează împotriva lui Infantino trebuie să meargă la psihiatru!”
0
Lifestyle
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
0
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
0
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
1
Emanuela Ignățoiu-Sora, cercetătoare, despre alegerile din SUA: „Întrebarea ...
Libertatea
Prețul dragostei și al carierei. Cum monitorizează Partidul Comunist Chinez ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
România produce mai puțină energie, iar exporturile de electricitate au ...
Libertatea
sigurr ca David Popovici merita premiat, la fel ca orice alt campion international ce a reprezentat tara. DAR, la fel ca in cazul deciziilor CCR, Motivarea face este cea care umple forma fara fond.
După "răspunsul" tau pare că-i invers dar nu contează, înainte ca pionierii!
hahha..te oftici , amaratule?;))
Tarile sunt sărace datorita corupției nu datorita lipsei de resurse! Noi romanii ne " reorganizam" după modelul social istoric cel mai apropiat de realitate adică : conducător suprem, boieri(baroni) locali, cete de *** și ***, și *** care trage. Și asta indiferent de formele fără fond adoptate mimetic si vremelnic după placul marilor puteri. Lipsa Educației profunde la nivel macro duce la repetarea perpetua a modelului. Cine sa vrea un popor educat? Acela și doar acela sau aceia vor binele României! Pana atunci nu uitați ca jandarmii câștiga mai mult decât profesorii!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Bă trist-ule, nu incerca sa arunci piatra fiindcă te poți lovi foarte grav!
cum ziceam..daca arunci o piatra nimeresti 2-3 ca tine...n aveti voi prea multe idei ...vreo 2-3 fixe si proaste...
În tara noastră la toate legile găsești portițe, chichițe, etc. parca intenționat lăsate sa poată fi trase tot felul de sfori de interese de caz ,de cine este la putere etc. după bunul lor plac ! Efectiv cred ca nu se dorește ,mai bine ne complace în mocirla ,cu alba neagra !?
Adica dupa logica ta o tara saraca si corupta ca Romania nu ar trebui sa se mai uite la bani cand premiaza sportivii, doar pentru ca arunca cu bani in diverse alte categorii privilegiate? Pai de unde atatia bani, ti se pare ca tarile corupte si sarace se scalda in bani iar caracterizares de “saraca” e doar o figura de stil?
Nivelul premierii sportivilor ar trebui stabilit prin hotarare de guvern, nu sa dea Ciuca din fondul de rezerva sau ministrul de resort cat au ei chef. Poti stabili diferentiat in functie de sport dar trebuie bine argumentat nu e suficient ca atat li se pare unora.
Inca o dovada ca in tara asta totul se face dupa ureche ! Daca AR FI FOST stipulat in regulamente sau in decizii guvernamentale ca fondul de premiere este X iar sumele se impart dupa modelul Y, nu am mai fi avut aceste dezbateri si analize sterile.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.