OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Ioan Varga a confirmat o nouă plecare de la CFR Cluj: „S-au semnat actele”
0
Adrian Mutu a numit cei doi jucători care ar face-o pe FCSB favorită la titlu: „Dacă îi iese planul lui Gigi...”
3
Petrolul, rezultat șocant în al doilea amical din Polonia » „Lupii”, UMILIȚI de o echipă de liga a treia
0
Mandatul de 8 ani al lui Mario Iorgulescu a fost anulat » Explicația avocatului
5
Știri din fotbal internațional
Comunicatul federației după șocul de la Boston » „Soarta lui Nagelsmann va fi decisă la întoarcerea în țară”
0
Nu a fost de ajuns drumul complicat până la hotel » Mexicanii au făcut din noaptea adversarilor un adevărat coșmar
0
Probleme pentru Ancelotti » Titularul Braziliei s-a accidentat și va lipsi în „optimile” CM 2026
0
Destinație neașteptată pentru Marius Marin » Românul a fost prezentat oficial
5
Lifestyle
Celebra fană-topmodel a ieșit în stradă, după calificare: „Asta e pentru toți germanii!”
2
Anonimul care și-a vândut toate hainele pentru fiul bolnav a fost umilit public de Chilavert, a venit FALIT la Mondial, iar acum a șocat istoria fotbalului!
6
Iubita olandezului Quinten Timber îl consolează după ratarea de la 11 metri: „Leul meu, puterea ta mă uimește”
1
„Diana-braziliana” a onorat pariul pierdut cu Dan Alexa, în direct la TV: „Băi, dar le face! Eu nu am crezut”
6
Nicușor Dan și-a publicat declarația de avere. Consilierii care au ...
Libertatea
Vremurile când România avea climă tropicală, iar temperaturile erau și cu ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Salariul minim crește de la 1 iulie. Cu câți bani în plus vor rămâne ...
Libertatea
Sefilor stati ascunsi sa nu iesiti !!;))
Ai dreptate. Nu poți să ataci la baionetă pe cineva care stă în tranșee și ține frontul în prima linie. Dacă e interesat cine conduce Dinamo București în viață, poate își cumpără un T-short cu cei ce au cotizat. Sunt mulți, dar găsește și „boardul” acolo, printre cei mulți. :))
Care e diferenta intre promisiunile DDB și cele ale lui G Becali? Care e diferenta intre DDB și presa care urla ca UEFA interzice cluburile departamentale? Care e diferenta intre DDB și presa care cu orice ocazie îi atribuie clubului Fcsb identitatea unei alte echipe? Cand jurnaliști vor dona procente din câștigurile obținute vorbind bramburea și fără o destinatie de fotbaliști și cluburi de fotbal , centrelor de copii și antrenorilor care încearcă să educe niste copii, și trebuie sa explice falsitatea unor modele cu presa. Citeam undeva ca G Becali e cel mai liber in gândire și exprimare, și că atitudinea sa exprima această libertate. Fals. Dacă nu era dependent de poziția pe care si-a atribuit-o de lider a lumii fotbalului românesc, nu incerca sa controleze totul in clubul lui. Revenind la DDB, aceștia au avut încredere în situația prezentata ca și corecta a unor oameni ca și Prunea , Negoita ,Balanescu sau alții, și au făcut promisiunii către jucători fiind de bună credință. Dar, cum se repara o groapă, apărea altă sau altele, pe care cei ca Balanescu, Negoita ,Prunea sau alți,uitaseră sa le pomenească. DDB dorește să plătească, doar ca poate cat poate. Dar, pana la final va plăti sub o formă sau alta și binele și reaua intenție. Cu ajutorul lui Dumnezeu. Dar acest articol e scris ca și cum ai spune că Radu Naum scrie împotriva lui Dinamo pentru ca la parasit nevasta....pentru un fan din galerie....absurd, și cu logica becaliana (2+2=6 ca asa vrea Jiji)....
Las că e mai bine așa! Suntem eu,ionică,costică,vasile! Nu aveți voi pe cine f ...la cap întrebând toate prostiile,vreți voi presa neapărat să luați interviuri și nu aveți cui,nu aveți de cine face mișto,ca până acum! Asta vă doare pe voi,nu grija de dinamo! Ați lovit în clubul acesta,ați râs de el,i ați cântat în strună lui becali,care a pus umărul zdravăn la încercarea de prăbușire a lui dinamo! V ați mărginit să stați pe margine și să așteptați să se întâmple ceva cu spaniolii,dar tot voi media ,nu ați mișcat un deget,sa faceți o anchetă,să scormoniți puțin să vedeți care e treaba cu ei,sa i puneți pe cei de la federație să se miște nițel! Iar acum nu vă convine că nu aveți voi ce ......să mai mâncați! Mergeți în tribună la galerie și intervievați oamenii de acolo! Ei sunt acționarii!
Are dreptate Radu. Acesta este singurul motiv pt care încă nu m-am înscris in DDB, nu știu cine conduce și să știți ca sunt mulți ca mine. Când o sa publice cine conduce DDB am să mă inscriu cu toată familia.
Dinamo este prezentata in presa ca Rusia. De exemplu, cand a aparut vaccinul Sputnik, presa romaneasca a scris ca sputnik nu e eficient, iar azi dupa 1 an aceeasi presa sa recunoasca ca e eficient dar in schimb tot nu e bun ca nu e suficient... Asa si cu Dinamo, cand nu are rezultate e fiindca nu joaca, cand are rezultate nu e condusa bine... Cand antrena Andone, intr-un singur campionat am pierdut vreo 15 puncte din cauza arbitrilor altfel eram campioni si nimeni nu a scris despre asta. Acum suntem mici, dar cu rabdare vom fi atat de puternici incat nu veti mai scrie nimic despre noi fiindca veti fi ocupati cu rosul unghiilor.
Băi...Naum, dar ia fii tu asa aprig si cu Negoita, cu cortzero, cu LPF,FRF care au permis , nu au aruncat un ochi pe cine va prelua o echipă care activează în competiția ta. De ce nu ai luat atitudine, de ce nu ai fost vehement, cand un NIMENI, NECUNOSCUT a preluat un brand al țării??? De ce e important pt tine sa stii un nume? Crezi ca fură cineva? Reclama-i la poliție! Lasă DDB, cu cei peste 15.000de cotizanti sa isi faca treaba. De ce nu le-a dat banii restanti? De ce insolventa? Dar DE CE salariile alea de 20-30de mii pe care ei nu le-au avut niciodată în cariera lor???? Că a fost pusă la cale o manevră pe care și tu NAUM ai tolerat-o
Deseara joaca Steaua adevarata ma! Asta ar trebui sa fie stirea pe ziua de azi.
Mare foamete la Dinamo , slăbiseră până și bucătarii. Până acuma au jucat cum au jucat , bine ,dar încep jocurile dificile cu dulăii . oare cât vor rezista ? Cei care vor trăi din speranţe vor muri postind.
Pe scurt, 2 puncte. Primul: -sunt satul de mediocritatea imbracata in "fleur de lis" de plastic. Firesc ar fi sa incepem cu cititul si abia dupa aceea sa ne apucam de scris. Intelepciunea romaneasca nu poate fi redusa la 3 proverbe despre hoti neprinsi decat in afara unei culturi minime. Al doilea punct: - Cred (mai bine spus SPER) ca bizareriile DDB din ultima perioada sa fie explicate printr-o miscare eficienta de indepartare a lui Cortacero. In interiorul actiunii de insolventa, se pot constata reaua credinta a spaniolului precum si un posibil prejudiciu adus celorlalti actionari.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.