Alte știri din fotbal
Adi Popa anunță transferuri la Steaua: „Va mai veni încă un nume!”
0
După ani de așteptare, a ajuns la capătul răbdării! Ștefan Iovan, mesaj-manifest: „Mi se pare o tristețe! Să intervină cei care conduc România”
16
Președintele Universității Craiova: „Sper să nu regretăm ieșirea din Conference League”
0
Meci într-un decor pitoresc în România » Gazon acoperit de zăpadă, minge verde și munți de jur-împrejur
0
Știri din fotbal internațional
Cum sunt văzute FCSB și România prin ochii unui experimentat jurnalist croat: „Cei mai mulți doar asta își amintesc”
0
Ținuta lui Kate Scott, motiv de glume în cel mai vizionat show despre Liga Campionilor: „Uite, e satin!”
0
Meci de poveste la Praga! Barcelona se impune după un thriller cu Slavia » Catalanii rămân în lupta pentru primele 8 locuri
3
PSV, surclasată de Newcastle! Dennis Man a fost schimbat în minutul 62
1
Lifestyle
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
2
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
8
Bogații de la Davos și-au pierdut răbdarea cu Donald Trump și au ieșit din ...
Libertatea
Român din Suedia, surprins de iarna extremă: „Sunt confuz, nu plânge nimeni ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
SUA a ajuns la un prim acord, care va dura „pentru totdeauna”, cu privire ...
Libertatea
Intrebarea este, care din cei doi este Burton si care este Liz?
Am fost de acord cu revenirea lui DP in ultimul mandat. Acum as vrea sa plece deoarece nu poate gestiona echipa iar jocul care îl practică ii desuet și fără idei. Bine scris materialul și la obiect.
Mda... Micheteaux articol, daca ignori contextul fotbalului romanesc. CFR joaca urat (corect), cu eficienta de uz intern, fara rezultate in Europa. Spre deosebire de celelalte cluburi de la noi, care practica fotbal sampanie, nu tocmai eficient pe plan intern, dar cu rezultate europene? Daca nu intra fcsb in grupele Conference, vorbeam de al catelea an in care doar frana juca fotbal european in octombrie? Nu vorbesc in numele nimanui, dar banuiesc ca sunt destui suporteri ai Craiovei ori fcsb carora nu le-ar displace ideea castigarii titlului si participarii in grupe europene chiar si in conditiile unui joc anost.
Amintiri, amintiri, hai să vedem, pe scurt, cum a sfârșit Șumudică. I s-a creat iluzia continuării după tentativele eșuate de blocare a accesului la locul de muncă. Apoi, când lucrurile intrau pe făgașul normal tăvălugul smardoist(zona adiacentă) a creat panica necesară debarcării. Deci răbdare și tutun, lucrurile pot fi mult mai complicate decăt gogoșile frumos ambalate. Fotbalul nostru fiind împănat cu bălării pe post de mirodenii, capătă aspecte de divertisment, pentru fotbalul adevărat ne rămâne orientarea spre alte campionate. Și mâine e o zi, ziua în care Puișorul încearcă să zboare, nimeni nu-i va reteza aripile. Analizele activității au devenit banale pentru că lanțul scăbiciunilor se termină în burlan. Stoichiță ne-a explicat că el este ultima verigă care mai raportează. Cel care primește raportul lui, incolor și inodor, vârful științei fotbalistice, o trece pe rumegat. Ce produce vedem cu toții, mușuroie de rinichi agricoli. Să sperăm că de data asta puștii ne fac lucruri trăznite.
E drept ca articolele lui Radu Naum nu sunt pentru cei care citesc dar nu inteleg.Din pacate mult prea multi.
In primul rand nu se justifica ne intrarea in faliment cand clubul are minus zeci de milioane de euro.
Spune R. Naum: ".„Cuplul” Varga-Petrescu e un soi de Richard Burton-Liz Taylor, o lungă poveste de dragoste şi despărţiri." Este o impietate comparatia cu acesti doi monstri sacri ai cinematografiei/teatrului. De la acest pasaj nu am mai citit restul articolului!
Un editorial alambicat la maxim, asa cum de altfel se prezinta toate scrierile dlui Naum, din care se desprind doua-trei idei si anume: CFR este de câțiva ani doar o echipa de plan intern care nu mai conteaza in Europa; Varga si Petrescu s-au impacat dar pacea nu va dura, jocul CFR-ului baga elefantii in coma! De ce elefantii si nu rinicerii, eu unul nu reusesc sa ma prind... Slabut, Radu, foarte slabuț!!!
Interesant scris.
Excelent și realist articolul, cfr o echipă care cheltuie mult față de ce produce ori dacă nu ești Barcelona să vinzi drepturi tv pe următorii 25 de ani si alte scamatorii ca să scapi de faliment și nici patron cu petrol la robinet nu ai atunci nu se justifică politica lor, Petrescu a cerut și până acum a primit mult si a oferit putin plângăcios si frustrat acesta a adus zeci de jucatori unii care au ajuns in afara lotului dar cu salariu de zeci de mii pe luna și asta pt ce o calificare cu fc andorra si soligorsk in conference league, păi banii din conference fcsb îi obține din vanzarea oricarui fotbalist dacă îl vopsește bine
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.