OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Șeful lui U Cluj a numit echipele cu care se luptă pentru play-off
0
Explicația lui Dobre pentru eșecul Rapidului: „Asta s-a întâmplat în această seară”
0
Cristi Săpunaru s-a speriat de ce a văzut în Rapid - U Cluj: „Nu ne-au lăsat să respirăm. Nu mai e timp!”
0
Gâlcă așteaptă transferul care va schimba fața Rapidului: „Îmi doresc să intre cât mai repede!”
6
Știri din fotbal internațional
Liverpool - Newcastle 4-1 » „Cormoranii” bifează primul succes din campionat în 2026!
0
Ce meci pe Stamford Bridge! Condusă cu 0-2 în derby-ul londonez, Chelsea a revenit și a câștigat în prelungiri
0
Final în Elche - Barcelona » 4 goluri și ocazii mari: cum arată clasamentul din La Liga
0
Iată echipa pentru care va juca Horațiu Moldovan până la finalul sezonului!
1
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
Când poate criminalul de la Perla să ceară din nou eliberarea condiționată. ...
Libertatea
Fundația lui Mihai Neșu, protejată de către stat. A scăpat de plata ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Omul de afaceri care își făcea reclamă cu excremente de urs vrea să ...
Libertatea
Văzând poza de mai sus inevitabil m-am gândit la Serena,tot timpul ma întrebam cum o persoana cu un asemenea gabarit se poate misca atat de bine....răspunsul îl știm cu toții...***! Sportul este o adevărată industrie de făcut bani, drepturi de televizare,sponsori ,d-aia apar asa ziși eroi. Îmi vine în minte un duel între Cristiano și Batra parca,la un Real-Barca...trece ca tgv-ul Cristiano prin minutul 85...aproape atingând viteza lui Bolt,evident ca este cursa ca lacrima Cristiano. Ceva de genul,hotul neprins,negustor cinstit. Dar oare se vrea prinderea lor sau mai pica ,câte un guster din când în când?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
N-ai inteles articolul, mai citeste-l de 2-3 ori. Omul spune ca, din cauza celor intamplate pana acum, Simona nu mai beneficiaza de prezumtia de nevinovatie nu ca nu merita. A plecat fin trecut ca sa ecplice cum s-a ajuns aici.
Prostia nu doare nici la 46 de ani...
Se poate ca Naum sa aibe dreptate dar în nici un caz atunci când vine vorba despre Simona Halep! Mai întâi peste tot în lume trebuie sa primeze prezumția de nevinovăție, domnule Naum! Simona a muncit enorm sa ajungă unde este astăzi, în comparație cu spre exemplu cu un om (nu are importanta numele) care termina jurnalismul și se trezește scriind articole de sport, în cazul de fata,explicand cititorilor teoriile sale ca sunt sau nu bune!! Munca d-voastră domnule Naum este sa formați opinii sănătoase nu sa va spuneți opiniile ca și cum sunt cele mai bune. Ați plecat de la o sportiva care s-a transformat în bărbat la Simona Halep iar comparația este cel puțin bizara dacă nu cumva inaccesibila! Articol răutăcios, acuzativ la adresa Simonei Halep!
Și câți nu regretă practicile groaznice din sportul comunist! Aceiași care privesc bălind și peste graniță, la dictatorașul de buzunar de la Budapesta, copie a ce era mai rău acum vreo 40 de ani. Iar de Dâncu și CSA nu ma are rost să vorbesc, că tot gloria milenară a partidului se caută și acolo.
...sportul ucide ...
Un punct de vedere deosebit, care a scapat poate multora si la care subscriu! Si care practic ne duce, filosofic vorbind, pana la esenta sportului de performanta. Care a fost scopul initial al oamenilor cand au inceput aceste jocuri si unde s-a ajuns? De la sanatate si placere s-a ajuns in extrema cealalta: sportivi de top care isi risca de fapt sanatatea (fizica si mentala), politica, bani. In loc de un model de sanatate pentru toti s-a ajuns la a se investi bani in cativa fotbalisti, bani care ar fi putut fi investiti in conditii de sport pentru oameni obisnuiti ca noi. PS: mai trebuie lucrat la User Experience relativ la acest "Login to comment" banner care apare peste articole, e plin de chestii frustrante, poate ajunge la cine trebuie. Mi-am facut cont insa este frustrant sa expire loginul si sa trebuiasca sa ma loghez in fiecare zi. Facebook nu face asta. In plus, daca apas ca nu ma loghez (ca sa dispara boxul respectiv), nu mai pot urmari articolul pentru ca sare in diferite locuri (de obicei trebuie a fac scroll inapoi in sus sa caut pe unde eram - cel mai frustrant ever). Daca mai am un tab deschis si dau login pe acest articol. dupa login mi se deschide articolul care era in tabul alaturat, nu aticolul curent. ETC. Mai bine scoateti asta si puneti un login DUPA articol.
O poza uneori chiar face cat o mie de cuvinte. Adevar graiti, domnule Naum, dar un adevar greu de acceptat. E o superficialitate de care daca trecem cand ne delectam cu putin sport ajungem sa ne ingrozim. Sunt mize prea mari la mijloc; contracte, televizari, rubrici sport de umplut, epitete si metafore de aruncat... orice numai sa ne mai distraga atentia de la lumea ce se prabuseste in jurul nostru intr-o implozie atent controlata. Ca daca o dam pe-a buna trecem de la epitete la epitafuri. Zilele trecute colegul dumneavoastra Catalin Striblea a tinut mortis sa atace subiectul Halep. Articolul dumneavoastra are mai mult de 1500 de caractere (limita unui comentariu), dar va garantez ca orice paragraf din ce ati scris azi ar fi fost cenzurat daca ar fi venit de la un user.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.