Alte știri din fotbal
Au făcut „praf” și meciul FC Argeș - Rapid: VAR-ul a fost, din nou, degeaba » Verdictul specialistului: gol anulat greșit și penalty acordat eronat în prelungiri
0
Cristi Săpunaru a dat de pământ cu un conducător de la Rapid după ce echipa a ratat Europa: „A fost invizibil!”
0
Bogdan Andone a reacționat după FC Argeș - Rapid: „Nu vreau să vorbesc despre arbitraj!”
0
Calificativele după meciul nebun FC Argeș- Rapid 2-2 » Cine au fost premianții și corigenții
0
Știri din fotbal internațional
Arbitru exclus de la Cupa Mondială după o investigație pentru agresiune sexuală: „Am cooperat pe deplin cu ancheta poliției. Este păcat că FIFA a decis asta”
0
Echipa românilor din Anglia s-a desființat după 20 de ani! » Motivul care a dus la dispariția clubului devenit simbol pentru diaspora
1
Mario Balotelli a renăscut în Dubai » Atacantul s-a cuplat cu regina podcasturilor!
0
Nicolae Stanciu a marcat un gol spectaculos în China, dar echipa sa a pierdut dramatic pe teren propriu
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
7
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
4
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
2
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Traian Băsescu, despre Ilie Bolojan: „Pentru mulți e un soi de Mesia”
Libertatea
Eurovision și matematica scandalului: ce dezvăluie o analiza statistică ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Imagini noi cu podul peste Lacul Cernica de pe Autostrada A0 Nord: A primit ...
Libertatea
Nu, CSA Talpan nu este o "bataie de joc in forma continuata"; este pur si simplu o anomalie a fotbalului profesionist din lumea larga, in anul de gratie 2022. Este o echipa fake, nascuta prin salile tribunalelor, din frustrarile unora ce nu inteleg nimic din timpurile pe care le traiesc, fie ei alde Talpan sau oaresce generali, ce s-au uitat mai mult in portofelele proprii decat la stelele ce au capatat de ani buni patina ruginei pe epoletii uniformei. Nu in ultimul rand, "creatia" lui Talpan este opera sistemului, de la politicieni si pana la ministri, de la magistratii din justitie si pana la serviciile de forta. Toti astia s-au luptat cu un oier fara prea multa scoala... ani de zile... si au infrant: milioanele de suporteri si fani ai Stelei sunt astazi acolo unde-si simt locul si inima, alaturi de echipa pe care au iubit-o dintotdeauna. Personal, consider ca utopia lui Talpan si a generalilor trebuia sa existe, altfel nu ne puteam deslusi si sedimenta pe deplin sentimentele, altfel nu reuseam sa intelegem concret administrarea jalnica si paguboasa a statului. NU, CSA Talpan nu este o "bataie de joc in forma continuata", este doar o "tristete"; este pur si simplu oglinda nivelului tarii in care traim. Extrapolati asta in toate domeniile (politic, guvernamental, economic, financiar, juridic, social)... si veti obtine EXACT acelasi rezultat!
Nenea Tudor, pai ce facem, nu publicam toate comentariile?
Dacă o luam așa atunci CSA poate sa intre pe teren și cu tancurile ,nu ?
Cătălin Chirilă de la CSA Steaua campion mondial la canoe 1.000 de metri, asta e bătaie de joc în formă continuată băi Petrică, dă-i pe GSP.
Situatia de la CSA Steaua este unul dintre "monstrii" nascuti de legea sportului. O lege proasta, care trebuie urgent modificata. Initial (Legea 69/2000) mai era cum mai era, dar dupa modificarile din Legea 472/2004 usa s-a dechis larg pentru jaful actual al banilor din impozite, finantarea sportului profesionist din banii publici. Daca am inteles eu corect citind cele doua legi (GSP ar putea angaja un avocat care sa dea un punct de vedere avizat), CSA poate in orice moment "sa se organizeze" pentru promovare, are nevoie doar sa faca o organizatie non-profit si sa scrie citeva hirtii (cum a facut FC Arges). Deci NU ARE NEVOIE de investitor, sponsor sau alt "particular". De ce nu face CSA Steaua asta? Habar n-am, pot doar specula... Ce e cu adevarat grav este ca LEGEA PERMITE ASA CEVA. Dincolo de incorectitudinea utilizarii banului public pentru sportul profesionist, mai exista o problema. Aparent banul public contribuie la dezvoltarea sportului. Numai APARENT. Pentru ca, descurajate de concurenta neloiala a echipelor finantate de stat, echipele profesioniste intr-adevar private vor da inapoi incet incet. Cum ar arata Liga 1 fara FCSB, CFR, Craiovele amindoua, Rapid, Farul, Botosani?
GSP nu permite argumente contra articolului !!!Nici o noutate...!!!!
Gresesti !!!Privarizarea cum o numesti a fost anchetata partial !!!Partial adica statul a anchetat numai pe Becali-privatul nu si pe zecile de ofiteri care au semnat pentru actiunile lui Becali...Inca un argument ca statul sa nu se amestece cu cetatenii...De altfel numai la noi se putea ca Talpan -juristul CSA din 2003 !!!-sa-l acuze pe Becali ca a furat Steaua dar sa se indrepte in justitie numai asupra lui Becali nu si a conducatorilor ,juristului sau ofiterilor care au semnat pentru Becali sau trebuiau sa apere bunurile armatei...!!!
Banii aia ii producea si inainte dar asta nu a oprit CSA sa lase in 1998 si 2003 datorii imense si in plus sa paragineasca un stadion emblema...
Bugetul tocat aiurea de mos Teaca si asociatii e mult mai mare. E drept, la "folbal"au fost vreo 7-8 de la reinfiintarea sectiei, restul s-au dus pe contraperformantele de la handbal, baschet, rugby si, mai ales, hochei unde sunt de rasul curcilor de aproape un deceniu.
Daca se continua asa, generalii isi antreneaza aiurea progeniturile , ca nu vor ajunge fotbalisti. Un general a incercat , dar si-a dat seama ca nici antrenor nu a fost in stare sa-l faca.Toate tarile au si fotbalisti si antrenori. E degeaba, noi avem generali cu stadion propriu la dispozitie[ ar putea sa plateasca impozit pe el cum platim noi toti pe apartamente sau masini] .Mor dusmanii de ciuda!Daca burniteaza ne pica si avioanele si elicopterele, UM -urile n-au garduri. Intra un golan in unitate si-i ia PM -ul soldatului de paza!Avem generali!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.