OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Turcia - România, marele meci pentru Campionatul Mondial » Echipa aleasă de Mircea Lucescu: decizia în cazul lui Ionuț Radu
0
„Mister” e acum federal cu acte în regulă » Ilie Dumitrecu, la prima deplasare sub administrația Burleanu: surprins lângă Bodescu și Vișan
0
A repetat gestul lui Nouma din 2002 » Mircea Lucescu, surprins de față cu zeci de jurnaliști turci și români
0
Va conta absența ta cu Turcia? Răspunsul lui Denis Drăguș
1
Știri din fotbal internațional
FIFA anunță ultima fază a vânzării biletelor pentru Campionatul Mondial 2026
0
Cazul suporterului lui Manchester United a creat indignare în Anglia » De la ce a pornit totul
0
Legenda lui Liverpool suferă de demență: „Uită că am vorbit dimineață”
0
Pe „ruta” României spre Mondial, jucătorii din Kosovo sunt gata de un succes istoric
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
5
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
„Vom dezlănțui iadul!” SUA, noi amenințări pentru Iran, în timp ce ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Plafonarea adaosului la 50% nu scade prețurile la pompă pentru șoferii ...
Libertatea
HAGI a dovedit in cupele europene valoarea !??????
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu mai faceti comparatii cu noi... dar echipe din tari care dau zeci de jucatori valorosi la fel nu pot concura. Croatia e vicecampioana mondiala si degeaba, nu face fata. Portugalia, Olanda, Belgia, tari care produc fotbalisti extraordinari, cu super traditie in fotbal si nu fac fata... mai ajung intamplator din cand in cand pana prin optimi dar nu reusesc mai mult... Practic un continent intreg de 700 milioane de oameni sta in 10-12 echipe din 4-5 tari care alterneaza. Nu e normal, nici fata de noi nici fata de cluburile medii si mici din acele tari.
Nu cred ca ne-au învins, dacă aceasta criza este tratată cum trebuie, atunci ne vom lua fotbalul înapoi.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Așa este! Cum ziceți! Au ucis ideea de merit sportiv! Joacă doar cei cu bani! Noi, cei cu meritul sportiv, cu jucătorii de clasă, cu cei mai talentați jucători din Europa (răspândiți pe la Botoșani, Chindia, Astra, Viitorul - că tot citați din Gică - și altele asemenea...) nu suntem primiți să jucăm cu proștii bogați! Mult v-ați gîndit? Este supărarea de un anumit tip, ciuda... așa cum se vede, ei sunt din altă lume! Nu vor să pornească nocturna pentru un meci cu Botoșaniul! Asta e! La noi nu mai merg la meci nici românii, luați ultimele audiențe de dinainte de carantină...
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Problema asta a lacomiei nu a inceput acum, a inceput in anii '90 cand echipele de top din Anglia s-au rupt de Football League si au fondat Premier League si cand Cupa Campionilor Europeni a devenit Liga Campionilor, adaugand faza grupelor ca sa ajute echipele de top sa fie eliminate mai greu, eliminand limita de straini dintr-o echipa si marind numarul de echipe calificate din tarile puternice la 4 iar campioanele din tarile slabe sa mearga prin tururi preliminare.Initiatorul acestei lacomii si deasemenea presedinte al European Super League este bineinteles penalul Florentino Perez, incepand astfel de mizerii din 2000 cu politica lacoma a "Galacticos".Acele cluburi care defapt nu mai sunt cluburi, sunt doar niste grupuri artificiale ahtiate dupa bani ar trebui sa fie desfiintate si cei care sustin astfel de chestii sa le fie rusine. Bogatii devin din ce in ce mai bogati si tot nu le ajunge. Toata lumea ar trebui sa boicoteze aceste 12 abominatii si sa sustina echipe "mici".
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ce intamplare intamplatoare si ce potrivire de nume ... Ceferin isi bate joc de saracii europei si aici la noi in tara avem alti "ceferini" care jongleaza campionate !!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.