Alte știri din fotbal
GSP a comparat prețurile din Istanbul cu cele din România » Unele diferențe sunt șocante
4
Kazahstan - România, în drumul spre EURO 2026 » „Tricolorii” primesc gol rapid
2
România U17, victorie categorică în primul meci din grupa decisivă de calificare la Campionatul European
2
Romulus Gabor este încrezător în șansa României la baraj: „Turcia nu este o echipă mare”
1
Știri din fotbal internațional
Internaționalul spaniol, întrebat frontal despre interesul Barcelonei: ar costa 15 milioane de €
0
Inter pregătește deja transferul de top » Peste 40 de milioane de euro pentru jucătorul dorit de Cristi Chivu!
0
SUA cere garanții de până la 15.000 de dolari pentru vizele fanilor la Mondial
2
Sevilla și-a prezentat noul antrenor » Este specialist în promovări și salvarea echipelor
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
3
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Ce pot face românii care vor să-și monteze panouri fotovoltaice în lipsa ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Plafonarea adaosului la 50% nu scade prețurile la pompă pentru șoferii ...
Libertatea
probabil cel mai absurd articol scris vreodata, argumentele nu-si au rostul.
Foarte,foarte bun articolul. Sunt de acord cu cele consemnate. Este realitatea.Cifrele nu mint niciodata.
Nici unul din astia doi nu va juca vreodata fotbal ca si Ronaldinho. Oricine ce ar spune. Dintosul a fost imaginea fotbalistului de geniu, care de cate ori a putut a tras echipa dupa el. A castigat UCL, Cupa mondiala si Copa America, si la orice echipa a jucat a facut-o senzațional. C Ronaldo si Messi sunt produse de marketing perfecte.
Doua glume am putea extrage din acest articol: prima ca cineva ar spune, in mod obiectiv, ca Benzema este cel mai bun fotbalist din lume (de faptul ca ar fi fost impiedicat de Ronaldo in cariera nu ne mai legam, ca este “prea buna” gluma); iar a doua gluma este chiar acest “jurnalist”, care s a trezit din aburi sa scrie negativ despre Ronaldo fix in perioada in care a devenit cel mai eficient din istoria acestui sport (iar eficienta demonstrata prin goluri si trofee este intotdeauana in beneficiul echipelor, in principal, si abia apoi in scop individual, aspect care tine mai degraba de vointa si ambitie infinite in sens profesional).
Înțeleg ca fanii să se certe pe bețe de chibrit, dar e trist când un ziarist o face
Genial mesajul tau! Mai ales ca l-ai anexat la al meu… Pacat ca are multe greseli de exprimare: spre exemplu, corect ar fi…fanilor lui Ronaldo..nu ...” La ronaldo fans./“ Sau corect ar fi ..lui Ronaldo ii pasa…nu “Ronaldo ii pasa de “ ( asta daca nu doreai sa scrii ca Ronaldo pasa, adica dadea pase) Si multe altele. Dar e bine totusi… scrie mai departe..e un inceput in toate !!!
Revin la titlu: “Nocivul Ronaldo si sindromul Benzema “ O fi vrut autorul sa scrie…remediiul ( la nocivul) Benzema??? Sindrom…e tot de rau… domnule statistician !!
Intreaba-i pe aia de la PSG dupa ce Messi a ratat un penalty crucial in dubla cu Real. Sa nu mai vorbim ca Barcelona juca pentru Messi, e normal pana la urma cand ai un super jucator nu o formezi echipa in jurul lui Pique. Si Realul tot pentru Ronaldo juca.
Sa nu uitam ca Ronaldo cand era la Madrid antrenor Mourinho, facea uneori si faza defensiva, ba chiar venea si la cornere si a scos destule mingi din careu. Daca acest articol ar fi trebuit sa aiba un alt posterboy acela este Lionel Messi, unde si la club si la nationala echipa jucau pentru el, se vede clar la PSG ca omul este 0 cand trebuie sa joace pentru echipa, s-a vazut si la nationala Argentinei unde abia a reusit sa castige si el un trofeu. NU o sa se compare niciunul cu Pele, Maradona, oamenii au cupe mondiale castigate, echipe carate si duse in spate, Messi nu e in stare sa dea gol din penalty in acest moment. * Bruno Fernandes nu joaca atacant :)
Ii mai aud pe cate unii comparand legende ale fotbalului cu actualii jucatori. Mai oameni buni , Titi Dumitriu mi-a confirmat ideea ca nu pot fi comparati jucatorii dintr-un simplu motiv. Intrebat la TV care jucator ii se pare mai bun , un invitat din platou a raspuns ca pentru el Maradona ramane cel mai bun , un altul spunea de un fost coleg de-a lui Titi Dumitriu ( nu mai retin numele) si omu spune clar , mai oameni buni nu mai comparati jucatorii de acu 20-50 de ani cu astia de azi. Pai stiti ce antrenamente facea STEAUA ? Aveam trei antremanente pe saptamana. Atunci se alerga 5 km de jucator astazi se alearga 10-12 km. Cum puteti sa faceti asemenea comparatii ? Si eu as mai putea adauga un nume , multa lume l-a uitat pe Ronaldinho , imi aduc aminte de meciurile vizionate impreuna cu altii , pai de cate ori se auzea WOW la driblingurile lui si cate se aud la Messi si Ronaldo. Eu zic ca locul 1 si doi se impart intre MEssi si Ronaldinho , care si cum nu stiu , dar sunt convins ca daca maine as juca fotbal sa-mi aleg jucatorii aia ar fi primii si apoi Ronaldo. Cifrele sunt de pomana daca ai 50 de goluri din Penalty-uri si te ajuta foarte mult echipa. ;)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.