Alte știri din fotbal
Kennedy Boateng a început antrenamentele » Ultimele informații despre fostul fundaș al lui Dinamo
0
Union St. Gilloise - FCSB, primul amical pentru roș-albaștri » Asediu la poarta lui Târnovanu
1
Rapid - Rapid Viena, al doilea amical al verii pentru echipa lui Daniel Pancu
0
Mesaj pentru toți locuitorii Galațiului la despărțire: „Am venit pe ușa din dos, plec cu fruntea sus după 127 de meciuri”
0
Știri din fotbal internațional
Jurgen Klopp ar putea aduce o femeie la naționala Germaniei!
0
Real Madrid a anunțat oficial al 4-lea transfer al verii » Lovitură pentru Cristi Chivu
0
Jurgen Klopp este noul selecționer al Germaniei » Fabrizio Romano a confirmat mutarea
1
Secretele lui Ancelotti: inteligența artificială, drone, dar nu numai atât » „Încă prioritizează asta”
0
Lifestyle
Leo Messi a întâlnit-o din nou pe presupusa amantă și n-a ezitat s-o îmbrățișeze: „Când mă uit la tine...”
0
Blonda jurnalistă și „decarul” » Detalii de la nunta anului în Bănie: „Mai facem una! Au venit din foarte multe țări să ne fie alături”
0
Kebab Arena! În absența fotbalului, turcii au pus stăpânire pe cel mai mare stadion al României
3
Interzis minorilor! Dua Lipa a îmbrăcat tricoul lui Napoli, apoi s-a fotografiat complet goală în cadă: „Raiul pe Pământ”
6
O româncă plecată la muncă în străinătate acuză primăria, cu care este ...
Libertatea
Donald Trump, la limita rasismului într-o postare despre Europa: „Când ...
Adevărul
Ce se întâmplă cu stadionul pe care Hagi a jucat ultimul meci la Steaua ...
GSP SPECIAL
Gheorghiță Vlad, inclus de Nicușor Dan în delegația României pentru ...
Libertatea
Mizerabili pot fi ăștia de la Real!
Stimabile iar ai scris ca sa te aflii in treaba. Un jurnalist impatial ar expune din toate unghiurile situatia actuala pornind in primul rand de la reltiile tensionate dintre conducerea realului si federatia spanilor pornite de la programarile meciurilor echipei madrilene. Nu scuz atitudinea celor de la Real dar nu scuz nici lipsa de diplomatie a fedratie care a desemnat in mod tendentios un cuplu de arbitrii prinipal+var despre care se stia in mod clar ca nu sunt agreati de una dintre echipe. De fapt cred ca se vrea mai degraba o dovada de putere din partea fedratie ceva de genul "va aratam ca putem face ce vrem". Vad ca spui si esti intr-o mare eroare ca cei de la Real nu pot accepta cand intr-un an alta echipa este mai buna si as fi fost curios sa dai un exemplu cand au mai fost cazuri in care real nu a castigat nimic intr-un sezon si a avur astfel de reactii nu de alta dar pana acum Barcelona este singurul club din Spania care a fost deovedit cu acte in regula ca a platit sa aiba arbitrajele pe care le dorea. Insisti aiurea pe neprezentarea la decernarea balonului de aur atunci cand pe deplin justificat Realul s-a simtit jignit si nu vorbim de orice echipa ci de cea mai titrata echipa din fotbalul mondial.
Michael Oliver nu arbitrează etapa asta (ar fi venit el, pentru rm s-ar fi sacrificat), dar e delegat mâine la semifinala Nottingham Forest vs Manchester City, așa că plânge realul, râde shitty.
Cred, totusi, ca ar trebui sa analizati tot contextul. Situatia a inceput cu arbitrii care urmeaza sa conduca partida de aseara amenintand la propriu Madridul, ceea ce este complet inacceptabil. Orice echipa ar avea retineri impotriva unor asemenea arbitri. De ce ameninta arbitrii spanioli? Pentru ca nu le place cand li se arata ca fac greseli flagrante (unele complet inexplicabile in epoca VAR). Si se simt jigniti si amenintati. Dar anul trecut, cand Xavi si Laportau declarau saptamanal ca liga e "adultered", atunci nu se simteau jigniti si amenintati.
...foarte bine ar fi facut Perez sa retraga echipa din finala ...dar nu numai din finala si din campionat ...de ce sa mai joace daca mereu este furata ...Perez a gresit cand a acceptat sa revina ...ce mai cauta el in fotbal ? Iesi copile cu parul balan din fotbal si razi la soare...doar s a indrepta vremea...
deci tu crezi ca o neprezentare la conferinta de presa si saltul peste antrenamentul oficial reprezinta ceva strigator la cer. eu o vad ca pe o miscare de protest . sceneta din conferinta de presa cu cei doi arbitri luandu-se in brate si plangand e de-a dreptul penibila. cum ar fi sa organizeze burleanu o conferinta cu fratio kovacs inainte de un cfr - fcsb? tonul amenintator la adresa realului ii da dreptul lui florentino sa considere rezultatul viciat. nu cred ca florentino a luat cu adevarat in calcul neprezentarea la meci, desi as fi sustinut o astfel de masura, la fel ca multi alti fani ai realului. si inca un detaliu: barcelona nu s-a prezentat la returul semifinalei de cupa din 2000, din alte motive, dar o neprezentare ramane neprezentare. asa ca, las-o mai moale, suntem destui care ar fi sustinut o masura atat de radicala.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.