OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Patronul clubului din Superliga a ieșit la cumpărat de baclavale în treningul naționalei României
0
Constantin Budescu a învins Turcia lui Il Luce în 2017: „Luptați, jucați, arătați!”
0
Echipe la Turcia - România: GSP a avut dreptate! Așa va juca Lucescu diseară!
35
Suporter de la Budapesta pentru naționala României: „Turcia - România 1-2. Vă spun și marcatorii”
1
Știri din fotbal internațional
Gennaro Gattuso, selecționerul Italiei, înaintea barajului pentru Mondial: „Aud voci care îmi spun asta”
0
Amatorism incredibil! O altă vedetă de la Real Madrid examinată la piciorul greșit?! » L'Equipe face dezvăluiri halucinante
0
Xabi Alonso, tot mai aproape de Liverpool, dar cu o condiție importantă încălcată de Real Madrid
0
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » 16 naționale luptă pentru un loc în finală
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Gesine Weber, cercetătoare la Centre for Security Studies: „Dacă Europa ar ...
Libertatea
domnul gafiuc, fara un DREPT LA REPLICA functional, esti, ca ziarist, doar o unealta! scula- cum ar spune un absolvent al scolii ioanitoaia!
Sa speram ca nu o sa sufere vreun accident, ca martorii lu iehoha nu pot face transfuzii :))))) va dati seama ce nivel intelectual are nelutu in 2024
Chapeau, Justin Gafiuc! Excepțional articolul!!!!!
***. Un zero barat ca antrenor! ***. Uite cum isi bate joc de competitie in Cupa Romaniei.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Religia fiecăruia e o chestie personala. Eu îl judec din prisma antrenorului. Cred ca acest echilibru interior l-a avut întotdeauna, ca fotbalist a fost la fel. Arata ca Pițu avea succes în România ca antrenor si daca esti echilibrat, fara sa faci jucatorii albie de porci. Dan Petrescu și Dorinel Munteanu ar putea invata ceva.
Aha, banii clujenilor. Doar ca unii nu au fost intrebati. Doar o clica de hoti condusi de boc profita de bani in favoarea voturilor. S a luat de la unii, si s a dat la altii. Desore ce clujeni vorbesti. Despre cei ce dau cu, caramida n cap si ataca oameni oe strada ca au tricou cu CFR, ori cei ce sparg WC urile la stadion?
Asa talent la scris aberatii, mai rar. Nu sunt un mare fan, si nu e frumos sa presupui. Dar am apreciat ca a facut cateva investigatii ce au scos la lumina niste chestii urate, atata in fotbal cat si in alte domenii. Daca nici asta nu vrei sa vezi, atunci traieste in ignoranta ta. Cu ciuperci!
Mai buni deat Sabau in acea perioada (la inceputul anilor '90) n-au fost decat Hagi si Popescu), nicidecum harnicul D. Munteanu si ofensivul fundas D. Petrescu. In privinta articolului, sunt de acord cu laudele aduse lui Ioan Sabau, mai putin in privinta alurii de "bunic staftos". "Falcosul" Andone arata a bunic sfatos, in niciun caz Sabau, suplu si elegant!
Vom vedea cât de bun este când va lua campionate și cupe. Ca este liniștit ii cere religia, probabil ii in biserica important. Îl vedeam anii trecuti cu stativul de pliante prin Zorilor. Fiecare își alege drumul.
Să vezi și să nu crezi, iaca un condei care seamănă floricele în pogonul năpădit de pălămidă din gazetăria avântului prea-revoluționar. Șabloanele parvenirii profesionale trâmbițate și cocoțate la rang de îndrumar în manelizarea conduitei sociale, privesc chiorâș la modelul simplității, la modestia meditativă din Livada Cumpătării. Probabil, Valea Florilor este bastionul ce a supraviețuit uraganului halucinant ce a devastat și a spălat, decenii întregi, pașnicul Plai Mioritic. Nu, nu – U Cluj, floarea fără grădinari, e scumpă la vedere, e floarea de colț greu de atins, va sta stingheră în mediocritatea fotbalului nostru. Sabău a preluat ștafeta demnității de la Remus Câmpeanu și va avea grijă ca aceasta să nu se stingă.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.