România •
Play-off Liga 1
•
Etapa 9
Spania •
Segunda Division
•
Etapa 38
Italia •
Serie A
•
Etapa 36
Anglia •
Premier League 2 Playoff
•
final
Anglia •
League 2 Playoff
•
1/2
Argentina •
Primera C
•
Etapa 37
Mon, 13.05
21:30
21:30
Deportivo Armenio
3
Excursionistas
0
Mon, 13.05
21:30
21:30
Laferrere
2
Leandro N. Alem
2
Mon, 13.05
21:30
21:30
San Martin Burzaco
2
Sportivo Italiano
1
Mon, 13.05
21:30
21:30
Sportivo Barracas
0
El Porvenir
0
Mon, 13.05
21:30
21:30
Lamadrid
0
Central Cordoba de Rosario
0
Mon, 13.05
21:30
21:30
Dock Sud
0
Berazategui
0
Argentina •
Primera B Metropolitana
•
Etapa 37
Bulgaria •
Elite U19
•
Etapa 27
Mon, 13.05
19:30
19:30
Neftohimik (Burgas) U19
5
Sliven U19
1
Mon, 13.05
19:30
19:30
CSKA-Sofia U19
1
OFK Pirin (Blagoevgrad) U19
0
Mon, 13.05
19:30
19:30
Septemvri (Sofia) U19
1
Ludogorets U19
0
Mon, 13.05
19:30
19:30
Dunav 2010 U19
0
Lokomotiv (Plovdiv) U19
2
Mon, 13.05
19:30
19:30
Cherno more U19
1
Levski U19
0
Mon, 13.05
19:30
19:30
Yantra 1919 U19
0
Beroe U19
6
Mon, 13.05
19:30
19:30
Marek 1915 U19
3
Montana U19
2
Mon, 13.05
19:30
19:30
Slavia (Sofia) U19
2
Botev (Plovdiv) U19
1
Bulgaria •
First Professional League Relegation Playoff
•
1/2
Danemarca •
Reserve League Second Stage Grp. 3
•
Etapa 6
Danemarca •
Superligaen Championship Playoff
•
Etapa 34
Danemarca •
Reserve League Second Stage Grp. 4
•
Etapa 9
Internaţional •
AFC Cup Grp. A
•
Etapa 6
Internaţional •
EURO U17 Quarter Finals
•
1/4
Internaţional •
Caribbean Professional Club Championship
•
Etapa 1
Israel •
Ligat HaAl Championship Group
•
Etapa 34
Israel •
Leumit League Playoff Relegation Group
•
Etapa 36
Norvegia •
3. Divisjon Avd. 1
•
Etapa 5
Mon, 13.05
21:00
21:00
Aarvoll
2
Kraakeroey
3
Mon, 13.05
20:30
20:30
Raufoss 2
2
Brumunddal
0
Mon, 13.05
20:30
20:30
Mjoendalen 2
1
Lokomotiv Oslo FK
2
Mon, 13.05
20:00
20:00
Flekkeroey
2
Start 2
2
Mon, 13.05
19:00
19:00
Hoenefoss
1
Ull/Kisa 2
3
Mon, 13.05
17:00
17:00
Aalesund 2
6
Sarpsborg 08 2
1
Mon, 13.05
20:00
20:00
Brann 2
2
Bergen Nord
0
Mon, 13.05
19:00
19:00
Loerenskog
3
Molde 2
0
Mon, 13.05
20:00
20:00
Rosenborg 2
2
Kolstad
0
Mon, 13.05
19:00
19:00
Verdal
3
Kongsvinger 2
2
Mon, 13.05
20:00
20:00
Vaalerenga 2
2
Grei
1
Mon, 13.05
20:00
20:00
Nordstrand
4
Stabaek 2
1
Norvegia •
Eliteserien
•
Etapa 7
Norvegia •
2. Divisjon Avd. 1
•
Etapa 5
Polonia •
Ekstraklasa Relegation Group
•
Etapa 36
Rusia •
PFL Zone South
•
Etapa 27
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
Suedia •
Allsvenskan
•
Etapa 8
Suedia •
2. Division Soedra Svealand
•
Etapa 6
Turcia •
Super Lig
•
Etapa 32