Argentina  •   Primera B Metropolitana Clausura   •   Etapa 5
Argentina  •   Federal A Zona C   •   Etapa 18
Internaţional  •   Club Friendlies
Sâm, 13.07
18:00
Neuchatel Xamax FCS
Neuchatel Xamax FCS
0
FC Lausanne-Sport
FC Lausanne-Sport
3
Sâm, 13.07
18:00
FCA Walldorf
FCA Walldorf
1
Hoffenheim
Hoffenheim
7
Sâm, 13.07
18:00
Lille
Lille
1
KV Mechelen
KV Mechelen
1
Sâm, 13.07
18:00
FC Sion
FC Sion
4
Yverdon Sport FC
Yverdon Sport FC
1
Sâm, 13.07
18:00
SK Austria Klagenfurt
SK Austria Klagenfurt
1
Koper
Koper
1
Sâm, 13.07
18:00
FC Winterthur
FC Winterthur
1
Austria Lustenau
Austria Lustenau
0
Sâm, 13.07
17:30
Lokomotiv Moscova
Lokomotiv Moscova
3
Kazan
Kazan
4
Sâm, 13.07
17:30
Rapid Viena
Rapid Viena
3
Debrecen
Debrecen
2
Sâm, 13.07
17:00
Ajax
Ajax
2
Rangers
Rangers
1
Sâm, 13.07
17:00
Paderborn
Paderborn
5
Birmingham
Birmingham
0
Sâm, 13.07
17:00
Northampton
Northampton
0
Norwich
Norwich
3
Sâm, 13.07
17:00
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1
Standard Liege
Standard Liege
2
Sâm, 13.07
17:00
Stevenage
Stevenage
2
Watford
Watford
2
Sâm, 13.07
17:00
Chesterfield
Chesterfield
0
Nottingham Forest
Nottingham Forest
3
Sâm, 13.07
17:00
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
-
Gent
Gent
-
Sâm, 13.07
17:00
Salzburg
Salzburg
2
Sparta Praga
Sparta Praga
2
Sâm, 13.07
17:00
Hearts
Hearts
1
Leyton Orient
Leyton Orient
2
Sâm, 13.07
18:00
Kasimpasa
Kasimpasa
1
Hull
Hull
1
Sâm, 13.07
19:00
Fakel
Fakel
2
FC Rostov
FC Rostov
2
Sâm, 13.07
18:30
Altach
Altach
1
Grasshopper Club
Grasshopper Club
0
Sâm, 13.07
20:00
FC Lugano
FC Lugano
3
Parma
Parma
1
Sâm, 13.07
21:00
Benfica
Benfica
2
Celta Vigo
Celta Vigo
2
Sâm, 13.07
20:00
PFC Lokomotiv Sofia 1929
PFC Lokomotiv Sofia 1929
1
Montana
Montana
0
Sâm, 13.07
20:00
Udinese
Udinese
5
ND Bilje
ND Bilje
0
Sâm, 13.07
20:00
Lyon
Lyon
7
Chassieu Decines
Chassieu Decines
0
Sâm, 13.07
20:00
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
3
CSKA 1948
CSKA 1948
0
Sâm, 13.07
20:00
Levski
Levski
2
Maccabi Netanya
Maccabi Netanya
2
Sâm, 13.07
19:30
CSKA Moscova
CSKA Moscova
2
FK Akhmat
FK Akhmat
2
Sâm, 13.07
18:30
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
-
Besiktas
Besiktas
-
Sâm, 13.07
19:30
Fenerbahce
Fenerbahce
4
Strasbourg
Strasbourg
0
Sâm, 13.07
19:00
Etoile Carouge FC
Etoile Carouge FC
2
Servette FC
Servette FC
1
Sâm, 13.07
19:00
Young Boys Berna
Young Boys Berna
1
FC Wil 1900
FC Wil 1900
3
Sâm, 13.07
16:30
St. Pauli
St. Pauli
3
Bremer SV
Bremer SV
1
Sâm, 13.07
19:00
Toulouse
Toulouse
2
Rodez
Rodez
1
Sâm, 13.07
19:00
St. Malo
St. Malo
3
Rennes
Rennes
3
Sâm, 13.07
19:00
Gateshead
Gateshead
2
Sunderland
Sunderland
1
Sâm, 13.07
18:59
Lokomotiv Plovdiv
Lokomotiv Plovdiv
0
Beroe
Beroe
0
Sâm, 13.07
18:30
Zeleznicar Pancevo
Zeleznicar Pancevo
1
Trabzonspor
Trabzonspor
3
Sâm, 13.07
16:30
FC Heidenheim
FC Heidenheim
3
SF Schwaebisch Hall
SF Schwaebisch Hall
1
Sâm, 13.07
17:00
St. Mirren
St. Mirren
2
Fleetwood
Fleetwood
2
Sâm, 13.07
13:00
Rio Ave
Rio Ave
1
Moreirense
Moreirense
2
Sâm, 13.07
14:30
South Shields
South Shields
0
Sunderland
Sunderland
5
Sâm, 13.07
15:00
Alkmaar
Alkmaar
8
Excelsior
Excelsior
0
Sâm, 13.07
15:00
Gillingham
Gillingham
0
Millwall
Millwall
0
Sâm, 13.07
12:30
FC Porto
FC Porto
4
Nacional
Nacional
1
Sâm, 13.07
15:00
Vitoria de Guimaraes
Vitoria de Guimaraes
2
Middlesbrough
Middlesbrough
0
Sâm, 13.07
15:00
Vilafranquense
Vilafranquense
2
Varzim
Varzim
1
Sâm, 13.07
15:00
Heracles
Heracles
1
FCV Dender EH
FCV Dender EH
1
Sâm, 13.07
15:00
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1
ADO Den Haag
ADO Den Haag
1
Sâm, 13.07
15:00
AC Horsens
AC Horsens
2
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1
Sâm, 13.07
14:30
AaB
AaB
1
Viborg
Viborg
4
Sâm, 13.07
14:30
York
York
1
Sheffield United
Sheffield United
2
Sâm, 13.07
13:00
Gil Vicente
Gil Vicente
3
Gil Vicente U23
Gil Vicente U23
0
Sâm, 13.07
14:00
PSV Eindhoven
PSV Eindhoven
1
Club Bruges
Club Bruges
1
Sâm, 13.07
14:00
Feyenoord
Feyenoord
3
Genk
Genk
1
Sâm, 13.07
14:00
Luton
Luton
1
AGF
AGF
2
Sâm, 13.07
14:00
Cardiff
Cardiff
3
Kortrijk
Kortrijk
1
Sâm, 13.07
14:00
Goztepe
Goztepe
1
Charlton
Charlton
3
Sâm, 13.07
14:00
Royal Antwerp
Royal Antwerp
0
Brondby IF
Brondby IF
0
Sâm, 13.07
14:00
Wehen
Wehen
-
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
-
Sâm, 13.07
13:00
Boavista
Boavista
3
Tirsense
Tirsense
0
Sâm, 13.07
13:00
Tottenham
Tottenham
7
Cambridge U
Cambridge U
2
Sâm, 13.07
12:30
Sturm Graz
Sturm Graz
3
FC Midtjylland
FC Midtjylland
1
Sâm, 13.07
12:30
OB
OB
2
Vejle Boldklub
Vejle Boldklub
5
Sâm, 13.07
12:00
Austria Wien
Austria Wien
1
FC Fastav Zlin
FC Fastav Zlin
0
Sâm, 13.07
11:30
Westerlo
Westerlo
1
Gent
Gent
0
Sâm, 13.07
16:00
RW Erfurt
RW Erfurt
0
FC Groningen
FC Groningen
1
Sâm, 13.07
16:00
Young Boys Berna
Young Boys Berna
1
FC Aarau
FC Aarau
0
Sâm, 13.07
16:00
FC Luzern
FC Luzern
0
VfB Stuttgart
VfB Stuttgart
0
Sâm, 13.07
16:00
Tranmere
Tranmere
3
Blackburn
Blackburn
8
Sâm, 13.07
16:00
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion
1
Bolton
Bolton
2
Sâm, 13.07
16:00
FC Basel
FC Basel
1
Ulm
Ulm
1
Sâm, 13.07
15:30
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
2
Oud-Heverlee
Oud-Heverlee
4
Sâm, 13.07
11:30
Monaco
Monaco
1
Cercle Brugge
Cercle Brugge
1
Sâm, 13.07
15:00
TSV Schwaben Augsburg
TSV Schwaben Augsburg
0
Augsburg
Augsburg
3
Sâm, 13.07
15:00
Union St.-Gilloise
Union St.-Gilloise
2
PAOK Salonic
PAOK Salonic
1
Sâm, 13.07
15:30
Hansa Rostock
Hansa Rostock
1
Randers FC
Randers FC
3
Sâm, 13.07
15:30
FC Dordrecht
FC Dordrecht
4
Willem
Willem
4
Sâm, 13.07
15:00
FC Vaduz
FC Vaduz
0
FC St. Gallen
FC St. Gallen
1
Sâm, 13.07
12:00
Lyngby
Lyngby
4
Landskrona BoIS
Landskrona BoIS
0
Internaţional  •   Copa America Final Stage   •   Bronze
Rusia  •   Super Cup   •   Final
Rusia  •   First League   •   Etapa 1
SUA  •   USL League Two   •   Etapa 1
Dum, 14.07
02:30
Michigan Bucks
Michigan Bucks
10
Michiana Lions
Michiana Lions
0
Dum, 14.07
02:30
Westchester Flames
Westchester Flames
3
Cedar Stars Rush
Cedar Stars Rush
2
Dum, 14.07
02:30
East Atlanta
East Atlanta
1
Athens United
Athens United
2
Dum, 14.07
02:15
AHFC Royals
AHFC Royals
3
Brazos Valley
Brazos Valley
1
Dum, 14.07
02:30
Asheville City SC
Asheville City SC
2
Tennessee
Tennessee
1
Dum, 14.07
02:30
SC United Bantams
SC United Bantams
4
North Carolina FC U23
North Carolina FC U23
6
Dum, 14.07
02:00
Reading United A.C.
Reading United A.C.
2
FC Lehigh Valley United Sonic
FC Lehigh Valley United Sonic
1
Dum, 14.07
02:00
St. Petersburg FC
St. Petersburg FC
0
Sarasota Paradise
Sarasota Paradise
1
Dum, 14.07
03:00
Blue Goose SC
Blue Goose SC
2
Mississippi Brilla
Mississippi Brilla
3
Dum, 14.07
03:00
Hattiesburg FC
Hattiesburg FC
1
Little Rock Rangers
Little Rock Rangers
1
Dum, 14.07
03:00
River Light FC
River Light FC
2
Chicago City SC
Chicago City SC
1
Dum, 14.07
03:00
Sueno FC
Sueno FC
2
Peoria City
Peoria City
4
Dum, 14.07
03:00
Rochester
Rochester
1
Bavarian SC
Bavarian SC
1
Dum, 14.07
03:00
Des Moines Menace
Des Moines Menace
5
Chicago Dutch Lions
Chicago Dutch Lions
0
Dum, 14.07
03:00
Corpus Christi
Corpus Christi
8
Hill Country Lobos
Hill Country Lobos
1
Sâm, 13.07
03:00
Minneapolis City
Minneapolis City
2
Thunder Bay Chill
Thunder Bay Chill
1
Sâm, 13.07
05:00
Lane United FC
Lane United FC
3
FC Olympia
FC Olympia
2
Sâm, 13.07
05:00
Ballard FC
Ballard FC
1
United PDX
United PDX
0
Sâm, 13.07
05:00
West Seattle Junction
West Seattle Junction
2
Midlakes United
Midlakes United
2
Sâm, 13.07
04:00
Arizona Arsenal
Arizona Arsenal
3
Coachella FC
Coachella FC
3
Sâm, 13.07
22:00
Tampa Bay United
Tampa Bay United
0
Weston FC
Weston FC
0
Sâm, 13.07
23:00
A.C. Connecticut
A.C. Connecticut
5
Pathfinder
Pathfinder
3
Dum, 14.07
00:00
New Jersey Copa SC
New Jersey Copa SC
0
Manhattan SC
Manhattan SC
4
Dum, 14.07
00:00
Seacoast United Phantoms
Seacoast United Phantoms
1
Blackwatch Rush
Blackwatch Rush
0
Dum, 14.07
00:00
Project 51O
Project 51O
4
Marin FC Legends
Marin FC Legends
0
Dum, 14.07
01:00
Monterey Bay F.C. 2
Monterey Bay F.C. 2
1
Almaden FC
Almaden FC
1
Dum, 14.07
01:00
Buffalo
Buffalo
10
Dayton Dutch Lions
Dayton Dutch Lions
0
Dum, 14.07
02:00
Western Mass. Pioneers
Western Mass. Pioneers
1
Vermont Green FC
Vermont Green FC
3
Dum, 14.07
02:00
Fort Wayne
Fort Wayne
2
Kings Hammer
Kings Hammer
0
Dum, 14.07
02:00
Charlottesville Blues
Charlottesville Blues
1
Virginia Beach United
Virginia Beach United
3
Dum, 14.07
02:00
Lionsbridge
Lionsbridge
3
Virginia Marauders
Virginia Marauders
0
Dum, 14.07
02:00
Cleveland Force SC
Cleveland Force SC
0
Toledo Villa
Toledo Villa
0
Dum, 14.07
02:00
Ocean City Nor'easters
Ocean City Nor'easters
0
West Chester United
West Chester United
2
Dum, 14.07
02:00
Staten Island ASC
Staten Island ASC
0
FC Motown II
FC Motown II
5
Dum, 14.07
02:00
Patuxent Football Athletics
Patuxent Football Athletics
5
Northern Virginia FC
Northern Virginia FC
1
Dum, 14.07
02:00
Boston City FC
Boston City FC
0
Boston Bolts
Boston Bolts
0
Dum, 14.07
02:00
Salem City FC
Salem City FC
3
Charlotte Eagles
Charlotte Eagles
0
Dum, 14.07
02:00
Hudson Valley Hammers
Hudson Valley Hammers
5
Morris Elite SC
Morris Elite SC
5
Dum, 14.07
03:00
Dothan United
Dothan United
3
Southern Soccer Academy
Southern Soccer Academy
3
SUA  •   MLS NEXT Pro   •   Etapa 1
Suedia  •   Allsvenskan   •   Etapa 14