ALTELE    •   POLO

Adio, Ligă! CSM Digi Oradea și Corona Sportul Studențesc Brașov au ratat calificarea în ultimul tur preliminar al Ligii Campionilor

Articol de — Duminica, 30 Septembrie 2018

Deși au organizat turneele de calificare din turul doi preliminar al Ligii Campionilor, CSM Digi Oradea și Corona Sportul Studențesc Brașov nu au reușit să se califice mai departe.

Vicecampionii de la Oradea au reușit un singur rezultat de egalitate, 7-7 cu ENKA Istanbul, pierzând în schimb disputele cu Team Strasbourg, 6-9, și cu Brescia, 8-15. Primele două clasate, Brescia și Strasbourg s-au calificat mai departe, cu italienii pe primul loc.

Corona a pierdut în schimb, toate cele trei dispute și a terminat grupa de calificare pe ultimul loc: 8-13 cu Sintez Kazan (Rusia), 5-15 cu Jadran Herceg Novi (Muntenegru) și 3-9 cu Vouliagmeni (Grecia). Jadran și Vouliagmeni s-au calificat mai departe.

România are o echipă calificată direct în grupele Ligii Campionilor. E vorba de campioana Steaua care va juca într-o grupă din care mai fac parte Steaua Roşie Belgrad (Serbia), Dinamo Moscova (Rusia), Eger (Ungaria), Barcelonetta (Spania), Pro Recco (Italia). Ultimele două formații vor fi stabilite după ultimul tur preliminar.

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga 2

Academia Clinceni - Farul

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
13:00 Fotbal, Liga 2

Energeticianul - Universitatea Cluj

Digi 1, Telekom 2, Look Sport
14:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Rayo Vallecano

Digi 2, Telekom 3
14:00 Fotbal, Bundesliga 2

Koln - Sandhausen

Digi 4
14:30 Fotbal, Premier League

Burnley - Tottenham

Eurosport
14:30 Handbal F, Liga Campionilor

Copenhaga - Buducnost

Telekom 4
15:00 Handbal F, Liga Campionilor

CSM București - Gyor

Digi 1, Telekom 1
16:15 Rugby, Turneul celor 6 Națiuni

Franța - Scoția

Telekom 4
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Hertha Berlin

Digi 4, Telekom 3
17:00 Fotbal, Liga 1

Astra - Hermannstadt

Digi 1, Telekom 1, Look
17:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Sevilla - Barcelona

Digi 2, Telekom 2
18:00 Fotbal, Ligue 1

PSG - Nimes

Digi 4
18:00 Fotbal, Turcia

Istanbul BB - Bursaspor

Look Sport
18:45 Rugby, Turneul celor 6 Națiuni

Țara Galilor - Anglia

Telekom 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Fortuna Dusseldorf - Nurnberg

Digi 3
19:30 Fotbal, Premier League

Leicester - Crystal Palace

Eurosport
20:00 Fotbal, Liga 1

Politehnica Iași - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Handbal M

Sporting - Dinamo

Digi 2
20:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 4
21:30 Fotbal, Serie A

Frosinone - Roma

Digi 3, Telekom 3
21:45 Fotbal, La Liga

Athletic Bilbao - Eibar

Digi 2, Telekom 4
22:00 Tenis, ATP

Turneul din Rio de Janeiro

Digi 4
22:00 Tenis, ATP

Turneul din Rotterdam

Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
0
Viitorul
0
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
-
Hermannstadt
-
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
-
CFR Cluj
-
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV