ALTELE    •   SCRIMĂ

Brînză a ratat bronzul » Ana Maria a fost învinsă în finala mică de Anqi Xu

Duminica, 27 Octombrie 2013

Campioana europeană Ana Maria Brînză a ratat ieri la World Combat Games, Jocurile Mondiale ce se desfăşoară la Sankt Petersburg (Rusia), podiumul în concursul individual de spadă.

După ce a trecut în primul tur de Irina Embrich (Estonia), 15-11, Brînză a tras în semifinale cu unguroaica Judit Enese Szasz. Unguroaica, de două ori vicecampioană a lumii, în 2005 şi 2010, a cîştigat cu 15-11.

Brînză a întîlnit-o pe planşă, în meciul pentru bronz, pe chinezoaica Anqi Xu. Asiatica s-a impus clar, 15-10, iar românca a ratat să-şi mai treacă în palmares încă o medalie.

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga 2

Academia Clinceni - Farul

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
13:00 Fotbal, Liga 2

Energeticianul - Universitatea Cluj

Digi 1, Telekom 2, Look Sport
14:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Rayo Vallecano

Digi 2, Telekom 3
14:00 Fotbal, Bundesliga 2

Koln - Sandhausen

Digi 4
14:30 Fotbal, Premier League

Burnley - Tottenham

Eurosport
14:30 Handbal F, Liga Campionilor

Copenhaga - Buducnost

Telekom 4
15:00 Handbal F, Liga Campionilor

CSM București - Gyor

Digi 1, Telekom 1
16:15 Rugby, Turneul celor 6 Națiuni

Franța - Scoția

Telekom 4
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Hertha Berlin

Digi 4, Telekom 3
17:00 Fotbal, Liga 1

Astra - Hermannstadt

Digi 1, Telekom 1, Look
17:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Sevilla - Barcelona

Digi 2, Telekom 2
18:00 Fotbal, Ligue 1

PSG - Nimes

Digi 4
18:00 Fotbal, Turcia

Istanbul BB - Bursaspor

Look Sport
18:45 Rugby, Turneul celor 6 Națiuni

Țara Galilor - Anglia

Telekom 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Fortuna Dusseldorf - Nurnberg

Digi 3
19:30 Fotbal, Premier League

Leicester - Crystal Palace

Eurosport
20:00 Fotbal, Liga 1

Politehnica Iași - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Handbal M

Sporting - Dinamo

Digi 2
20:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 4
21:30 Fotbal, Serie A

Frosinone - Roma

Digi 3, Telekom 3
21:45 Fotbal, La Liga

Athletic Bilbao - Eibar

Digi 2, Telekom 4
22:00 Tenis, ATP

Turneul din Rio de Janeiro

Digi 4
22:00 Tenis, ATP

Turneul din Rotterdam

Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
0
Viitorul
0
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
Butean 49
1
Hermannstadt
0
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
0
CFR Cluj
Tucudean 90
1
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV