Alte știri din fotbal
„Să fiu doctorul fotbalului românesc?!” » A jucat în Champions League și îi atacă pe fotbaliștii de azi: „N-am văzut calitate!”
0
Familia, foști colegi și oameni din fotbal își iau rămas-bun de la Constantin Covaciu, maseurul decedat în accidentul echipei secunde a lui Dinamo
0
„A fost secundul meu” » Marius Șumudică râde de Marius Baciu, după umilința din Europa și anunță marea ruptură din vestiarul FCSB: „Se întâmplă ceva”
0
Dorinel Munteanu îi dă replica lui Adrian Bumbescu: „Ca un chibiț! L-a luat gura pe dinainte”
0
Știri din fotbal internațional
Destinație surprinzătoare pentru Adrian Caragea, după despărțirea de Dinamo
0
Dorința lui Cristi Chivu pentru mercato de vară: Inter a trimis oferta
0
Dorit de Arsenal, Vincius Junior s-a întors la antrenamentele lui Real Madrid
0
Ghinion pentru CFR în play-off-ul Conference League: adversară din Premier League + Misiune ușoară pentru Craiova
13
Lifestyle
Omul din umbră din echipa „Zeiței de la Montreal”: „Nota 10? Meritul Nadiei 80%. Eu – 1%!” + De ce nu vorbește Comăneci despre barbariile lui Karolyi
3
Cum s-au relaxat Ștefan Baiaram și soția Cristina, după victoria 4-0 cu Petrolul
2
Stadionul olimpic, lovit de inundații devastatoare lângă granița cu Austria » Sportivii au scăpat la limită de o tragedie
0
Emma Răducanu și „cea mai bună resetare din toate timpurile” » În ce destinație de lux din Europa își petrece vacanța
3
Primul oraș din România care stinge iluminatul public după miezul nopții. ...
Libertatea
Riscul unui cutremur de magnitudine 9 care ar devasta Coasta de Vest a SUA ...
Adevărul
Ce mesaj a transmis Gică Hagi la dispariția lui Franco Baresi: „Unele ...
GSP SPECIAL
O familie de români a rămas fără portofele la doar câteva ore după ce a ...
Libertatea
Bah eu stiu asa ca fcsb nu este steaua !! Acest baiat a fost la Steaua nu la fcsb !! Fcsb nu are nimic decat niste prostalaii care o sustin !!
Vad ca de Novak nu zice nimic!Ca dupa„revoluție”-când in presa erau demonizați toți liderii cominterniști,numai de alde Pauker,Mogyoroș,Olga Bancic sau Donca Simo nu indraznea nimeni sa se atinga!
Iar s-a trezit stimabilul asta sa isi faca reclama pe spinarea celor care fac ceva pentru tara asta. Dezgustator!
Daca ai înțelege textul scris de CTP nu ai mai face analogii aiurea, dar rezultatele la testele PISA se confirmă încă odată.
Ba a iesit campion in primul rand datorita parintilor, pe banii acestora. El n-a inceput inotul acum 1 an, de cand are 7.000 de euro pe luna. El a inceput acest sport de la 4 ani. Cu siguranta nu stii, dar cel putin in primii ani parintii i-au platit initierea la inot, dar si orele de antrenament în bazin. Daca nu ma crezi intereseaza-te, si-ai sa vezi ca asa este. Statul s-a implicat in ultimii 2-3 ani, cand era cert ca Popovici are un potential urias. Sunt absolut sigur ca transferul de la CSA Steaua la Dinamo s-a realizat si pentru a-i mari salariul lunar, se stie ca MAI-ul are o grila de salarizare mai mare, si legal era posibil sa i se acorde un salariu bun, chiar foarte bun pentru Romania. De altfel, transferul s-a facut cu tot cu antrenor, deci si acesta este platit mai bine. Asadar, meritul pentru performanta uriasă o au parintii, iar apoi antrenorul sau, care, nu stiu daca ai citit, la inceput s-a ocupat de acesta fara sa fie remunerat, pur si simplu a facut voluntariat.
Sportivul este la clubul.Dinamo de câteva luni. Înainte a fost la clubul Steaua iar acum vreo doi ani era doar la un club particular. Cele două cluburi departamentale au 7-8 milioane euro buget/an( cel puțin CSA cam atâta are). La Popovici merg 7000 euro/luna, adică mai puțin de jumătate din suma câștigată de bugetara Neagu, mai puțin decât bugetarul Vasile și ceva mai mult decât avea bugetarul Oprita în liga a III-a.
Felicitari pt. cel mai competent comentariu cu care sunt perfect de acord! As vrea sa-i vad pe toti "mandrii" astia de pe aici cum canta imnul pentru locul 27 in Europa al Romaniei in aproape toate domeniile! La coruptie suntem pe podium, in rest...
Judeca absolut corect CTP. Ca tu ai o mentalitate antică si nu te poti debarasa de ea e numai si numai problema ta.
Conform regulii CTP-ului, nu ar trebui sa fii mandru de Balcescu. Doar nu ai contribuit la faptele lui, nu? CTP nu e prost, dar, uneori, spune prostii cat el de mari. Asa cum a facut acum
CTP ca de obicei, radical. Sportivul este membru al clubului Dinamo care-i plătește cu bani grei necesitățile de prifesionist la nivel înalt. Fonduri publice din câte am înțeles. În rest CTP are, ca de regula, dreptate
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.