Alte știri din fotbal
Se încheie o eră! Și-a anunțat plecarea, „la cald”, după barajul FC Voluntari - Hermannstadt
0
Georgia - România, amical la revenirea lui Gică Hagi la națională » Primul „11” pregătit la Tbilisi
0
Două nou-promovate au primit mai mulți bani publici decât TOATE echipele din Superligă!
0
„Aproape nu mi-a venit să cred!” » Ce l-a surprins pe Anghel Iordănescu la barajul Voluntari - Sibiu + Dă din casă: „Primarul Pandele...”
0
Știri din fotbal internațional
A fost om de bază la Mondialul din 2002 și a murit la 49 de ani » Ceruse donații pentru operație cu doar câteva zile înainte
0
Contracandidatul lui Florentino Perez: „Raul va fi directorul meu sportiv! Îl aduc pe Rodri” » Carlo Ancelotti intră și el în joc
0
Cele 8 reguli noi introduse de FIFA la turneul final din SUA, Canada și Mexic
0
Inter, ofertă oficială pentru fundașul dorit de Chivu! » Ce rol joacă Real Madrid
0
Lifestyle
Momente fabuloase pe scenă: Loredana a căzut în genunchi în fața Nadiei, după un duet antologic la Onești
31
Atunci și acum » Incredibila transformare a Soranei Cîrstea! Cum arăta în 2009, când uimea prima dată Parisul la doar 19 ani
3
Strănepoata lui Ferenc Puskas, apariție electrizantă la finala Champions League: „Eu sunt Ane”
5
Apariție incendiară a prezentatoarei de la Insula Iubirii, la scurt timp după despărțirea de căpitanul din Premier League
6
Mama copilului-erou din Chitila nu a venit la înmormântare. Nici fata ...
Libertatea
„Voia să divorțeze încă din primele zile”. Fosta soție a lui Putin, ...
Adevărul
Românul cu două recorduri mondiale spulberă mitul proteinelor: „Produsele ...
GSP SPECIAL
Câți bani scot românii din buzunar pentru o vacanță de lux în Bulgaria. ...
Libertatea
sunt un fost jucator de baseball si pot sa spun ca e un sport fascinant si pacat ca nu este mai popular in romania si nu se mai infiinteaza echipe de baseball,poate presa ar putea sa il faca mai popular si poate cine stie in cativa ani se va televiza si un meci de acest gen.
chiar nu inteleg de ce ar zice cineva ca e penibil. practic sportu acesta de la varsta de 7 ani, adica de 14 ani in decembrie si nu pot sa fiu de acord cu acea afirmatie. penibil e ca nu exista stiri cu acest sport, oina sau alte sporturi care sunt practicate dar care din cauza regulilor complexe sau din simplu motiv ca nu este de prima pagina, este ignorat complet. @LeoLivingInKorea teren adevarat nu exista in tara, singurul care este "omologat" este cel de la Gheraiesti, Roman
Prietene....cred ca e cazul sa te informezi tu ....William Bray a descoperit baseball`ul in secolul al XVIII‑lea in Guildford si era jucat atat de barbati cat si de femei iar apoi se spune ca Abner Doubleday l`a descoperit iar acum multi spun ca nu el l`a descoperit...! Stiu istoria baseball`ului stai linistit ..!
asculta bine la Andrei ca are dreptate... mai informeaza'te.
Andrei baseball`ul a fost inventat in M Britanie in 1754 cu 20 de ani inainte sa il descopere americanii:)
Chris....daca nu te deranjeaza si eu sunt pasionat de baseball si as vrea sa aflu mai multe despte baseball`ul practicat la noi terenuri,jucatori....etc ...daca esti amabil sa imi dai un add pe idu`l acesta de mess : leolivinginkorea . Ms anticipat
Ma vad obligat sa raspund din nou :). Oina exista, se practica in continuare in Romania! Traditia nu a murit si nu o sa moara! Baseball-ul nu are nimic in comun cu Oina; sint doua sporturi total diferite(in primul rand ca si conceptie de joc). Oina se practica doar in Romania si Rep. Moldova, Baseball-ul fiind un sport olimpic.
hm, interesant, nici nu stiam ca avem si noi baseball-ul ca un sport oficial in Romania. Penibil nu e in orice caz, sunt de acord cu Chris(sunt mai mult decat satul sa vad fata unor prosti cu niste replici idioate prin pagini, care sunt defapt pt. sport), dar si cu Andrei pentru ca oina nu trebuia sa ramana doar o pagina de istorie a sportului romanesc...trebuie sa continue si sa devina dupa fotbal si rugby un sport national. Si sa revin la cele spuse de Chris, mai bine sascrie despre huligani!
Stie oare cineva ca la diverse categorii de varsta echipa Romaniei de Baseball a fost Vicecampioana europeana? Stie cineva ca echipele de Baseball si Softball ale Romaniei impun respect in Europa? Nu, nu stiti asta! Stiti ca romanii ne-au facut de rusine la meciul echipei de fotbal Dinamo in Olanda! In Baseball sau Softball nu exista scandal, de asta nu stiti nimic, pt ca va "hraniti" doar cu lucruri urate si marunte! Uitati-va langa voi, veti descoperi sportul adevarat!
e penibil deoarece in loc sa practicam sportul nostru national (prima mentionare in 1364), oina, practicam un sport strain de noi, fiind cu nimic mai spectaculos decat prin faptul ca vine de la americani. ne pierdem traditia si identitatea si nu facem altceva decat sa devenim o marfa chinezeasca (copii de slaba calitate).
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.