SPORTURI  »  ALTELE  »  TENIS DE MASĂ

Elizabeta Samara/Andrei Filimon s-au oprit în sferturile Europenelor de tenis de masă

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 noiembrie 2010 00:00

Elizabeta Samara şi Andrei Filimon au fost reprezentanţii României la Campionatul European de dublu mixt, la tenis de masă.

Cei doi sportivi au făcut parte din grupa D, grupă în care s-au clasat pe locul întîi după ce au obţinut patru victorii din tot atîtea posibile.

În faza eliminatorie, perechea Elizabeta Samara/Andrei Filimon a jucat în sferturile de finală cu Marko Jevtovic/Melek Hu (Serbia/Turcia) şi a fost învinsă cu 1-4 (12-14, 9-11, 11-8, 9-11).

Elizabeta Samara a participat şi la Open-ul Serbiei, competiţie care s-a desfăşurat în aceeaşi perioadă cu Campionatele Europene. Românca a cîştigat concursul, învingînd-o în finală pe compatrioata sa, Cristina Hirici, cu 4-0.

În faza eliminatorie, perechea Elizabeta Samara/Andrei Filimon a jucat în sferturile de finală cu Marko Jevtovic/Melek Hu ( Serbia/Turcia) şi a fost învinsă cu 1-4 (12-14, 9-11, 11-8, 9-11).

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”