SPORTURI  »  ALTELE  »  NFL

Gest obscen al lui Eminem la semifinala NFL dintre San Francisco 49ers și Detroit Lions » Artistul le-a arătat degetul mijlociu fanilor gazdelor

Sursă foto: X

Articol de - Publicat luni, 29 ianuarie 2024 12:34 / Actualizat luni, 29 ianuarie 2024 13:01

Originar din Detroit, Eminem este mare fan al „Leilor”, care au jucat împotriva celor de la San Francisco 49ers pentru un loc în finala Super Bowl.

Celebrul artist a fost prezent pe Levi Stadium la meciul favoriților săi și a intrat în conflict cu fanii adversarei.

Scandal uriaș la derby-ul dintre PAOK și Panathinaikos » Fatih Terim l-a jignit pe Răzvan Lucescu: „Nenorocitul dracului”
GRECIA

Eminem le-a arătat degetul mijlociu fanilor echipei San Francisco 49ers

Eminem a fost surprins arătând degetul mijlociu fanilor echipei San Francisco 49ers chiar în timpul meciului. Celebrul artist a atras atenția fanilor adverși și a răspuns în stilul său caracteristic.

Cunoscut ca un mare suporter al „Leilor” din Detroit, Eminem i-a încurajat pe favoriți în urmă cu o săptămână cu un videoclip motivant.

Detroit Lions au ratat calificarea în Super Bowl

Detroit Lions au început tare meciul cu San Francisco 49ers și au câștigat primul sfert cu scorul de 14-0. După sfertul al doilea „leii” erau în avantaj, 24-7, dar gazdele au egalat scorul după ce și-au adjudecat al treilea sfert cu scorul de 17-0.

Diferența a fost făcută în ultimul sfert, pe care cei de la San Francisco49ers și l-au adjudecat cu 10-7, stabilind scorul final al meciului, 34-31. În finala Super Bowl, San Francisco 49ers vor juca împotriva Kansas City Chiefs, echipă la ale cărei meciuri este mai mereu prezentă cântăreața Taylor Swift. Americanca e într-o relație cu starul formației din Kansas, Travis Kelce.

Fanii își doreau un „duel” Taylor Swift - Eminem în finala Super Bowl

Fanii și-ar fi dorit ca echipele preferate ale lui Eminem și Taylor Swift, Detroit Lions, respectiv Kansas City Chiefs să se întâlnească în finala Super Bowl:

• „S-ar fi divizat toată țara dacă se întâlneau în finală Taylor Swift cu Eminem”
  • „Voiam Eminem contra lui Taylor Swift într-o bătălie rap care să determine câștigătoarea Super Bowl”
  • „Chiar voiam să văd un duel între Eminem și Taylor Swift”.