ALTELE  ·  SĂRITURI CU SCHIURILE

Etapă de Cupă Mondială la Râșnov » Când pot românii vedea cele mai bune săritoare cu schiurile din lume

Dana Haralambie, una dintre cele două reprezentante ale României la competiția de la Râșnov
Dana Haralambie, una dintre cele două reprezentante ale României la competiția de la Râșnov

Marti, 22 Ianuarie

România va găzdui, la Râșnov, între 25 și 27 ianuarie, pentru a cincea oară, două etape ale celei mai importante competiţii feminine de sărituri cu schiurile.

Pe lista de concurs sunt înscrise 48 de sportive, din 14 țări. Nu lipsesc româncele Daniela Haralambie şi Diana Trâmbiţaş, dar și ocupantele podiumului olimpic de la ultima ediție, Maren Lundby (Norvegia), Katarina Althaus (Germania) şi Sara Takanashi (Japonia).

Vineri de la ora 12:00 va fi antrenamentul oficial, iar de la ora 14:00 calificările, urmând ca sâmbătă și duminică să se dispute cele două manșe decisive.

Spectatorii vor avea acces liber, organizatorii punând la dispoziţie curse regulate din centrul oraşului către complexul sportiv de pe Valea Cărbunării.

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga Elitelor

Craiova U19 - Viitorul U19

Digi 2
12:00 Fotbal, Liga 2

Chindia Târgoviște - Metaloglobus

Digi 1, Telekom 3
12:00 Fotbal, Liga Elitelor

Banatul Timișoara U17 - FCSB U17

Digi 3
13:00 Fotbal, la Liga

Real Madrid - Betis

Digi 2, Telekom 1
13:30 Fotbal, Serie A

Chievo - Sampdoria

Digi 4, Telekom 2
14:00 Tenis, WTA

Finala Turneului de la Roma

Digi 1
16:00 Fotbal, Serie A

Empoli - Torino

Telekom 2
16:00 Ciclism

Turul Italiei

Eurosport
16:45 Baschet M

CSMU Craiova - BC CSU Sibiu

Digi 4
17:00 Fotbal, Liga 1

Voluntari - Dunărea Călărași

Digi 1, Telekom 3, Look
17:00 Tenis, ATP

Finala Turneului de la Roma

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Barcelona

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Serie A

AC Milan - Frosinone

Digi 2, Telekom 2
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Başakşehir

Look Sport
20:30 Fotbal, Liga 1

FCSB - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:30 Fotbal, Serie A

Juventus - Atalanta

Digi 3, Telekom 2
21:30 Fotbal, Serie A

Napoli - Inter

Digi 2, Telekom 1
Program TV complet

Liga 1

Play-off