ALTELE    •   SĂRITURI CU SCHIURILE

Etapă de Cupă Mondială la Râșnov » Când pot românii vedea cele mai bune săritoare cu schiurile din lume

Dana Haralambie, una dintre cele două reprezentante ale României la competiția de la Râșnov
Dana Haralambie, una dintre cele două reprezentante ale României la competiția de la Râșnov

Marti, 22 Ianuarie

România va găzdui, la Râșnov, între 25 și 27 ianuarie, pentru a cincea oară, două etape ale celei mai importante competiţii feminine de sărituri cu schiurile.

Pe lista de concurs sunt înscrise 48 de sportive, din 14 țări. Nu lipsesc româncele Daniela Haralambie şi Diana Trâmbiţaş, dar și ocupantele podiumului olimpic de la ultima ediție, Maren Lundby (Norvegia), Katarina Althaus (Germania) şi Sara Takanashi (Japonia).

Vineri de la ora 12:00 va fi antrenamentul oficial, iar de la ora 14:00 calificările, urmând ca sâmbătă și duminică să se dispute cele două manșe decisive.

Spectatorii vor avea acces liber, organizatorii punând la dispoziţie curse regulate din centrul oraşului către complexul sportiv de pe Valea Cărbunării.

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4
17:00 Volei F

CSM București - CSM Lugoj

Digi 3
19:00 Baschet M

BC Khimki - Maccabi Tel Aviv

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Baschet M

Baskonia Vitoria-Gasteiz - Real Madrid

Digi 3
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-