SPORTURI  »  ALTELE  »  UFC

video Gest incredibil de fair-play în UFC: „Îi mulțumesc că nu a continuat să mă lovească, puteam să mor!”

Bryce Mitchell / Sursă captură: X

Articol de - Publicat marti, 19 decembrie 2023 13:34 / Actualizat marti, 19 decembrie 2023 14:10

Meciul din UFC dintre doi luptători americani, Bryce Mitchell (29 de ani) și Josh Emmett (38 de ani), se putea sfârși tragic, după ce Mitchell a fost făcut K.O. și a rămas inconștient preț de câteva minute.

Josh Emmett a reușit o lovitură de dreapta devastatoare asupra lui Bryce Mitchell, iar impactul a fost atât de tare încât Mitchell a căzut inconștient în primele minute ale luptei.

Gigi Becali, atacat fără menajamente de un oficial al CFR-ului: „Folosește termeni gen furt, pe care i-a învățat la «facultate», alături de colegii de cameră”
FCSB

Bryce Mitchell: „Îi mulțumesc că nu a continuat să mă lovească, puteam să mor!”

După câteva minute în care i-a îngrijorat pe toți cei prezenți la gala UFC, Mitchell a reușit să iasă din cușcă pe propriile picioare, aplaudat de toți spectatorii.

La doar 48 de ore de la meci, Mitchell a publicat un mesaj pe rețelele de socializare în care a precizat în ce stare se află și a ținut să-i mulțumească adversarului pentru fair-play-ul de care a dat dovada:

„A fost mulțumit de lovitura reușită și a decis să nu mă mai lovească. Îi mulțumesc pentru asta, puteam să mor!”

Josh Emmett: „E greu să celebrezi victoria când îți vezi adversarul așa”

„E greu să celebrezi victoria când îți vezi adversarul așa, culcat la podea. Nu am vrut să-l rănesc mai tare, știu că așteaptă să i se nască o fetiță.

Este terifiant să vezi astfel de scene, dar ăsta este un sport brutal”, a declarat veteranul.