ALTELE    •   DANS SPORTIV

Medalie de aur pentru România la Mondialele de dans sportiv de la Sibiu

Articol de — Marti, 06 Noiembrie 2018

Perechea Sorin Dumitru Șimon - Florentina Constantin a câștigat medalia de aur la Mondialele de seniori disputate în acest week-end la Sibiu.

Peste 200 de sportivi din 43 de țări au participat în "Sala Transilvania" din Sibiu la Campionatele Mondiale de dans sportiv, rezervate juniorilor II la secțiunea dansurilor Standard și seniorilor la secțiunea 10 dansuri.

Românii Sorin Dumitru Șimon - Florentina Constantin au cucerit aurul mondial la seniori, devansându-i pe campionii lumii en-titre, Ruben Viciana Lopez și Eva Moya, care la Sibiu au prins doar locul 3, dar și pe medaliații cu argint, Erik Heyden - Julia Luckow, din Germania.

România a mai cucerit o medalie și la secțiunea dansuri standard, Răzvan-George Bătrânu și Ana-Maria Dică ocupând poziția a treia la juniori II. 

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-